26 BİN LALE SOĞANI TOPRAKLA BULUŞUYOR

26 BİN LALE SOĞANI TOPRAKLA BULUŞUYOR

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, lalelerin ve mevsimlik çiçeklerin ilçeye ayrı bir görsellik katacağını belirterek, “Belediye olarak ilçemizin belirli yerlerine mevsimlik çiçekler dikiyoruz.

13 Şubat 2018 - 04:16

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın talimatları doğrultusunda, mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi için gübreli toprak karışımı yaparak ekim çalışmalarının startını verdi. Ekipler terminal kavşağının yanı sıra orta refüjlerde de yoğun bir çalışma yaparak, mevsimlik çiçek ve lale soğanı ekimi yapılabilmesi için hummalı bir çalışma yürütüyor.


Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, lalelerin ve mevsimlik çiçeklerin ilçeye ayrı bir görsellik katacağını belirterek, “Belediye olarak ilçemizin belirli yerlerine mevsimlik çiçekler dikiyoruz. Ekiplerimiz, 26.000 bin adet lale soğanının dikim çalışmalarına başladı. Gemlik, Mart ve Nisan aylarında çiçek açmaya başlayacak. İlçemiz daha güzel bir görünüme sahip olacak” dedi.


Orta refüjlerde de led aydınlatmaların kullanıldığını açıklayan Belediye Park ve Bahçeler Müdürü Cemalettin Uysal da ‘’Led ışıklar sayesinde aydınlatmayı kuvvetlendirerek, yaz kış yeşil kalan ağaçlarla şehrimizi yeşillendirmiş oluyoruz’’ ifadelerini kullandı. Refüjlerde ki led aydınlatma sisteminin şimdiye kadar gerçekleştirilen kısmının vatandaşlar tarafından beğeniyle karşılandığını dile getiren Uysal, “İlçemizin vitrinini daha modern ve estetik hale getirmek adına çalışmalarımız devam edecek” dedi.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DAĞ TAŞ DEMEDEN YOLUMUZA DEVAM
DAĞ TAŞ DEMEDEN YOLUMUZA DEVAM
RÜZGAR ENERJİSİNDE DEV YATIRIM
RÜZGAR ENERJİSİNDE DEV YATIRIM