CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SÖZLERİNE AÇIKLIK GETİRDİ: YURT DIŞINDA...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SÖZLERİNE AÇIKLIK GETİRDİ: YURT DIŞINDA YATIRIMA SÖZÜMÜZ YOK

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Bazı iş adamlarının varlıklarını yurt dışına çıkarma girişimlerinde bulunduğunu duyuyorum' sözlerine açıklık getirerek, "Türkiye, serbest piyasa ekonomisine sahip bir ülkedir. İsteyen herkesin yurtdışına parasını çıkarma hakkı vardır. Yurtdışından yatırımcı çekmenin yanında yurtdışına yatırım yapan da bir ülkeyiz. Yatırım için yurtdışına kaynak götürene, ihracat arayışı içinde olana, ticaret yapana asla sözümüz yoktur, olamaz" dedi.

04 Aralık 2017 - 22:18

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde düzenlenen "Engelleri Aşanlar 2017" programında konuştu. 

Erdoğan konuşmasında, dün söylediği "Bazı iş adamlarının varlıklarını yurt dışına çıkarma girişimlerinde bulunduğunu duyuyorum" sözlerine açıklık getirdi. 

İşte Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar: 

Dün bazı sinyalleri aldığımı belirtim. Önce orayı düzeltelim. Malvarlığını başka ülkelere kaçıranların bulunduğunu söylemiştim. Farklı değerlendirmeler yapıldığını gördüm. Türkiye, serbest piyasa ekonomisine sahip bir ülkedir. İsteyen herkesin yurtdışına parasını çıkarma hakkı vardır. Yurtdışından yatırımcı çekmenin yanında yurtdışına yatırım yapan da bir ülkeyiz. Yatırım için yurtdışına kaynak götürene, ihracat arayışı içinde olana, ticaret yapana asla sözümüz yoktur, olamaz.

'SERMAYE KARŞITI TALİMATIM SÖZ KONUSU DEĞİLDİR'

Benim sermaye hareketlerinin sınırlandırılmasıyla ilgili bir talebim veya talimatım söz konusu değildir. FETÖ gibi, PKK gibi terör örgütleri ile iltisaklı oldukları için paralarıyla beraber bu ülkedeki kaynakları yurt dışına kaçıranlar zaten haindir. Bunu söylüyorum. Onlarla ilgili nefes tüketmeye de gerek duymuyorum. Benim söylediğim, ülkemizin diğer saldırıların yanı sıra ekonomik olarak da baskı altına alınmaya çalışıldığı şu dönemde işadamlarımızın yerli ve milli duruş sergilemeleri gerektiğidir. İş adamlarımız, şayet bu dönemde Türkiye ekonomisine sahip çıkmayacaklarsa soruyorum ne zaman çıkacaklar?"

 

Kaynak: KARAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ERDOĞAN ŞAHİTLİĞİNDE 70 MİLYAR TL
ERDOĞAN ŞAHİTLİĞİNDE 70 MİLYAR TL
İRANLI KOMUTAN SURİYE'DE ÖLDÜRÜLDÜ
İRANLI KOMUTAN SURİYE'DE ÖLDÜRÜLDÜ