Abdulkadir Selvi'den Ekrem İmamoğlu'nu kıskandıran ziyaret!

CHP’li Mansur Yavaş'ı ilk kez ziyaret eden Abdulkadir Selvi, ‘Ekrem İmamoğlu, proaktif bir insan. Mansur Yavaş ise sakin güç’ değerlendirmesinde bulundu.

Abdulkadir Selvi'den Ekrem İmamoğlu'nu kıskandıran ziyaret!
03 Aralık 2019 - 12:34

Abdulkadir Selvi, bugünkü "Ekrem İmamoğlu mu Mansur Yavaş mı?" başlıklı yazısında, "Kısa bir süre oldu ama Ankaralılar Mansur Yavaş’ı sevdi" dedi.

İşte Selvi’nin yazısından bir kısım,

Seçimlerden sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ilk kez ziyaret ettim. Yavaş’la sohbet ederken bir yandan da telefonuna gelen mesajlara yanıt vermesi dikkatimi çekti. Başkan, ‘Mavi Masa’ uygulamasını cep telefonuna indirmiş. Dün itibarıyla 1468 kişiden şikâyet, istek ya da yardım talebi gelmişti. Bunları inceledikten sonra ilgili birim amirlerine iletiyor. Böylece 24 saat online belediyecilik hizmeti verilmeye çalışılıyor.

Son dönemlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı kıyaslayan değerlendirmeler yapılıyor. Her ikisinin tarzı da farklı. Ekrem İmamoğlu, proaktif bir insan. Mansur Yavaş ise sakin güç.

Ekrem İmamoğlu daha çok dışadönük bir insan. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan öte uluslararası bir isim olma yolunda ilerliyor. Zaman zaman polemiğe girmekten kaçınmıyor. İsmi kâh CHP Genel Başkanlığı için, kâh Cumhurbaşkanı adaylığı için geçiyor.

Mansur Yavaş ise iş odaklı bir insan. Polemiğe girmiyor, gösterişten uzak duruyor. Belediye başkanlığını kazandığında dahi miting gibi kalabalıkların toplanmasına izin vermemişti. En çok sıkıldığı şeyin koruma ordusuyla dolaşmak olduğunu söylüyor. O nedenle koruma sayısını azaltmış. Kısa bir süre oldu ama Ankaralılar Mansur Yavaş’ı sevdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum