Ağırman'la CHP'den ayrılanlar Merkez parti'de

Merkez Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlenen törende Özlem Ağırman'ın rozetini Genel Başkan Prof.Dr. Abdurrahim Karslı taktı.

Ağırman'la CHP'den ayrılanlar Merkez parti'de
11 Mart 2020 - 00:39

Yekta Yaktı Haberi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Atatürk'ün kurduğu partiyi virüs gibi yok ettiğini söyleyip, Gelişim ve Demokrasi Platformunu kuran Özlem Ağırman Merkez Parti'ye katıldı.

Merkez Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlenen törende Özlem Ağırman'ın rozetini Genel Başkan Prof.Dr. Abdurrahim Karslı taktı.

CHP'nin İstanbul'da önemli isimlerinden olan Özlem Ağırman, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Atatürk'ün kurduğu CHP'yi bir virüs gibi yok ettiğini söyleyip, istifa ettikten sonra yeni parti kurmak için Gelişim ve Demokrasi Platformunu kurmuştu.

'ATATÜRK'ÜN GÖZLERİ GİBİ MASMAVİ'

Bir süre önce CHP'den istifa ederek, Merkez Parti'ye katılan ve Medya ve Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı olan e. Albay Mustafa Gümüş'ün davetiyle Merkez Parti'ye katılan Gelişim ve Demokrasi Platformunu kuran Özlem Ağırman düzenlenen törende yaptığı konuşmada, 'Atatürk'ün gözleri gibi masmavi olan Merkez Parti'nin rozetini onurla taşıyacağım ve hak hukuk arayanların sesi olmak için sayın Genel Başkanımız Prof. Dr. Abdurrahim Karslı ile arkadaşlarımla birlikte partimizi iktidara taşımak için mücadele edeceğim' dedi.

'KILIÇDAROĞLU CHP'YE YAKIŞMIYOR'

CHP Tuzla eski ilçe başkanı olan eşi Tekin Ağırman'ı 2015'te silahlı saldırıda kaybettikten sonra, CHP'de aktif siyasetin içinde yer alan, yazar ve halk müziği sanatçısı Özlem Ağırman, twitter hesabında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı yaptığı sert açıklamalarıyla gündemdeydi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu 'CHP'ye yakışmıyorsunuz artık, o kadar lakaytsınız ki insanlar sizi görmek, dinlemek istemiyor.  9 seçim kaybetmiş, muhalefeti ana güç olmaktan çıkarmış bir ekibi halk adına, CHP üyeleri adına mahkum edeceğim" diye yazdıktan sonra istifa ettikten sonra, yeni parti kurmak için Gelişim ve Demokrasi Platformunu kurmuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İbrahim Erdem KARABULUT
    3 ay önce
    Sevgili YEKTA YAKTI...rnGazeteciliğini konuşturman çok güzel...rnEmeğin her zaman emekçilerin emeğinin boşa gittiği gibi boşa gitmesine üzülüyorum...rnHenüz parti olarak ne yaptığı belli olmayan Merkez partiye verdiğin bu emek inşallah boşa gitmez...rnŞimdiye kadar hiç bir siyasi parti genel başkanının bir gazetecinin kimliğini araştırıp ve dönüp onun yüzüne senin kabarık bir dosyan var seninle çalışmam deme saygısızlığını göstererek uzaklaşmasını istediği sen Saydığın ve sevdiğin Mustafa albaydan dolayı hala o partiye ait haber yapman bir gazetecinin en onurlu davranışı olarak ders vermek gibi olsada bunu anlayacak kapasitede bir lider yok orada...rn AyrıcarnBir çocuğun hayaliyle Oynayan bir kişi bu ülkede ne lider olabilir ne genel Başkan....rnOn yaşındaki bir çocuğa verdiği sözü tutmayan adam bu ülkenin geleceği çocuklara ne verebilir...rnrnEmeğine Acıyorum...rnİbrahim Erdem KARABULUT