• Reklam

AK Parti'den önemli duyuru!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımız, termik santrallere filtre takılmasını erteleyen düzenlemeyi veto etti" dedi.

AK Parti'den önemli duyuru!
02 Aralık 2019 - 19:38

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrasında açıklama yaptı.

Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Sayın Cumhurbaşkanımız, termik santrallere filtre takılmasını erteleyen düzenlemeyi veto etti.

Çevreyi korumak devletin ve vatandaşın görevidir. Cumhurbaşkanımız, ülkemizin ihtiyacının karşılanması zaruriyetinin, insan sağlığının önüne geçmemesi gerektiğini vurguluyor.

Sayın Cumhurbaşkanımız, kanun maddesinin yeniden değerlendirilmesinde fayda görmüştür.

Yeni belirlenecek süre 2-2,5 yıl kadar olmamalı.

Evlat nöbetinde 91. gün
Diyarbakır'daki oturma eylemine katılan aile sayısı her geçen gün arttı. Bu eylem her şeyden önce vicdan eylemidir. Biz de her zaman yanlarında olduğumuzu ifade ediyoruz. Anne yüreği çocuğuna sahip çıkmaya devam ediyor.

Erdoğan'ın siyasi temasları
Sayın Cumhurbaşkanımız NATO zirvesinde ABD, Fransa, Almanya ve İngiltere liderleriyle görüşecek.

Macron'un sözlerine tepki
NATO'daki müttefiklerimizin DEAŞ'la mücadele adı altında YPG'ye destek vermesi yanlış.

Barış Pınarı Harekatı sürecinde en çok karşıt görüş veren kişi Fransa Devlet Başkanı oldu. Aynı zamanda terör örgütlerini de en çok Macron kabul etti. NATO içinde bulunup da NATO'yu çıkarları için kullandığını biliyoruz.

Türkiye'nin Suriye'de ne işi olduğu bellidir. Terörle mücadele ediyoruz.

Akdeniz hamlesi
Türkiye ile Libya arasındaki mutabakatla tarihi bir adım atıldı. Doğu Akdeniz'de yeni bir aşamaya geçildi. Anlaşmanın uluslararası hukuka uygunluğu konusunda tereddüt yok.

Artık Sevilla Haritası tamamen yok hükmündedir. Yunanistan'la Mısır tarafından görüş gelmiyor. Sadece hezeyan düzeyinde açıklamalar yapılıyor.

Mısır, Türkiye'ye karşı olmak için Yunan tezleri doğrultusunda hareket ediyor.

Avrupa'ya yeni enerji köprüsü
TANAP Projesi ile enerji arzı güvenliği de sağlanacak.

Gelecek yıl 10 milyar metreküp Avrupa'ya ihraç edilecek, kalan 6 milyar metreküp ise Türkiye'ye ayrılacak. Tüm bu yatırımlarla hem Türkiye önemli bir güç olduğunu gösterirken, aynı zamanda da bölgesel barışa verdiği önemi de göstermektedir. Biliyorsunuz yeni yılda Ocak ayında Türk-Akım'ın açılışı yapılacak.

İsrail'in yeni yerleşim planı
İsrail Savunma Bakanı, El Halil kentinde yeni bir yerleşim yeri kurulması için projeyi onayladı. Bunun çok kötü bir neticesi var. Filistinlilere ait 50 bin konutun yıkılması gerekecek. Buraya koyulan her bir tuğla, şiddeti artıran bir adımdır.

Trump'ın Kudüs'ü başkent olarak kabul etmesi İsrail'i olumsuz anlamda cesaretlendirdi.

CHP'li Erdoğdu'nun açıklaması
Bir siyasetçi 'Türkiye'nin anayasası yok' diyorsa aslında, 'Partimizin meşruiyeti yoktur' demiş oluyor. Bazı sözler vardır, siyasi olarak söylenmez. Türkiye'nin anayasası vardır. Yeni anayasa da tabii ki birtakım değişikliklere uğrayabilir.

Anayasa değişikliği referanduma gitmiş, vatandaş kabul etmiş. O zaman bu kişiye şunu sormak lazım: Türkiye'yi kimin yönetmesini teklif ediyorsunuz? Öteden beri CHP'nin anayasa ile ilgili şöyle bir yaklaşımı vardır: Anayasa dursun, onun yerine vesayet olarak MGK gibi bir şey devleti yönetsin ya da bir hükümet seçilsin, cumhurbaşkanlığı makamı vesayet makamı olarak kalsın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum