AK PARTİ: HER TÜRLÜ ŞİDDET EYLEMİNİ KINIYORUZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'da katıldığı şehit cenazesinde uğradığı saldırı sonrası TBMM'den ve hükümet yetkililerinden açıklamalar geldi. Saldırının "provokasyon" olabileceğine dikkat çekilirken, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı saldırı sonrası soruşturma başlatıldığını açıkladı.

AK PARTİ: HER TÜRLÜ ŞİDDET EYLEMİNİ KINIYORUZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'da katıldığı şehit cenazesinde uğradığı saldırı sonrası TBMM'den ve hükümet yetkililerinden açıklamalar geldi. Saldırının "provokasyon" olabileceğine dikkat çekilirken, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı saldırı sonrası soruşturma başlatıldığını açıkladı.

AK PARTİ: HER TÜRLÜ ŞİDDET EYLEMİNİ KINIYORUZ
21 Nisan 2019 - 15:44

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da katıldığı şehit cenazesinde saldırıya uğradı. Yapılan saldırı sonrası hükümet kanadından saldırıya ilişkin üst üste açıklamalar geldi. Saldırıda provokasyon şüphesi olduğu belirtilirken, saldırıya ilişkin soruşturma başlatıldığı açıklandı.

"PROVOKASYON İÇERİSİNDE OLDUKLARINI DÜŞÜNÜYORUM"
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde saldırıya uğramasına ilişkin, "Bunu yapanların bir provokasyon içerisinde olduklarını düşünüyorum. Arkasındaki planlamanın da ortaya çıkarılması gerektiği kanaatindeyim." dedi.

Şentop, Tekirdağ'daki temasları sırasında, gazetecilerin Kılıçdaroğlu'na saldırıya ilişkin soruları üzerine, siyasette farklı görüş ve tartışmalar olabileceğini fakat bunların hepsinin sözle ve fikirle yapılması gerektiğini söyledi.

Bu tür hadiselerin siyasetçilere ve kimseye karşı yapılmaması gerektiğini vurgulayan Şentop, "Bunu yapanların bir provokasyon içerisinde olduklarını düşünüyorum. Arkasındaki planlamanın da ortaya çıkarılması gerektiği kanaatindeyim. En kısa zamanda bunu temenni ediyorum." diye konuştu.AK PARTİ: HER TÜRLÜ ŞİDDET EYLEMİNİ KINIYORUZ
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadı.

Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Her türlü şiddet eylemini kınıyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu'na geçmiş olsun diyoruz. Hukuk dışına çıkmaya kimsenin hakkı yoktur. Şiddet bir hak arama ya da protesto yolu değildir. Sorumlular açığa çıkarılacak ve gereken yasal işlem yapılacaktır." ifadelerine yer verdi.

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU: ARAŞTIRIYORUZ
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırının kabul edilemeyeceğini ve tüm yönleriyle araştırıldığını bildirdi.

"DEMOKRASİYE GÖLGE DÜŞÜRMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ"
Adalet Bakanı Gül: "(Kılıçdaroğlu'na saldırı) Şiddetin hiçbir türünün demokratik siyasete gölge düşürmesine izin vermeyeceğiz."

VALİLİK: TEDBİRLERİMİZİ ALDIK
Ankara Valisi Vasip Şahin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili tüm güvenlik tedbirlerinin alındığını belirterek, takviye kuvvetlerin yönlendirildiğini, bir güvenlik sorununun bulunmadığını bildirdi.

Şahin, bir televizyon kanalına, Ankara'nın Çubuk ilçesinde şehit sözleşmeli piyade er Yener Kırıkcı'nın cenaze namazının ardından bir grup tarafından protesto edilerek saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun durumuna ilişkin açıklamada bulundu.

Kılıçdaroğlu ile ilgili gerekli tüm güvenlik tedbirlerinin alındığını belirten Şahin, "Hem çevik kuvvet hem jandarmanın diğer unsurlarından oluşan ciddi bir takviye kuvvetle tedbirlerimizi aldık. Herhangi bir güvenlik sorunu yok." dedi.

Provokasyona yol açan kişiler hakkında gerekli işlemlerin başlatıldığını dile getiren Şahin, işlemlerin en kısa zamanda adli ve emniyet makamlarınca yürütüleceğini söyledi.

Şahin, Kılıçdaroğlu'nun sağlığıyla ilgili herhangi bir problem bulunmadığını kaydetti.

Vatandaşlara sağduyu çağrısında bulunan Şahin, olayın çok üzücü olduğunu ifade etti.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlunun uğradığı saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldı.


TAKVİM

YORUMLAR

  • 0 Yorum