• Reklam

Ak parti Manisa'da istifalar peş peşe geldi

Türkiye'nin gündeminden düşmeyen Alaşehir Devlet Hastanesindeki seks skandalından sonra, Ak Parti Turgutlu'da yöneticilerin yaptığı yolsuzlukların ortaya çıkmasının ardından partinin önemli isimleri istifa etti.

Ak parti Manisa'da istifalar peş peşe geldi

Türkiye'nin gündeminden düşmeyen Alaşehir Devlet Hastanesindeki seks skandalından sonra, Ak Parti Turgutlu'da yöneticilerin yaptığı yolsuzlukların ortaya çıkmasının ardından partinin önemli isimleri istifa etti.

Ak parti Manisa'da istifalar peş peşe geldi
25 Eylül 2019 - 22:45

Ak parti Manisa'da istifa şoku yaşıyor.

Manisa'nın Alaşehir İlçesinde Devlet Hastanesinde ortaya çıkan seks skandalı ve yolsuzluklarındanTurgutlu İlçesinde de, Ak partinin bazı yöneticilerinin Devlet Hastanesi, Tapu Müdürlüğü'nde yolsuzluk yaptıkları  ve Hazine arazilerini yağmadıkları ortaya çıktı.

Manisa'nın doğru ve ilkeli haber akışı ile iktidar ve muhalefetin takip ettiği www.manisasonhaber.com'un yazarı Mustafa Temiz'in haberine göre, Ak Parti Alaşehir e. İlçe Başkanı Rıza Peker ile teşkilatın önemli isimlerinin karıştığı yolsuzluk ve seks skandallarını gündeme taşıyan, Manisa 19.20. dönem Milletvekili, Yolsuzlukla Mücadele Derneği Başkanı ve Araştırmacı- Yazar Tevfik Diker'in Turgutlu ilçesine yaptığı ziyaret sırasında vatandaşlar, Ak partinin bazı  yöneticilerinin, Devlet Hastanesinde, Tapu Müdürlüğü'nde yaptıkları yolsuzluklar ile Hazine arazilerini nasıl yağmaladıklarının bilgi ve belgelerini verdiler.

Diker'in sosyal medya sayfasından duyurması ve ilgili kurum ve kuruluşlara aktardığını araştırmacı gazeteci Mustafa Temiz'in gündeme taşımasıyla, Ak parti Turgutlu'dan istifalar peş peşe gelmeye başladı. 

www.manisasonhaber.com'dan Mustafa Temiz'in haberine göre, ' 

1- Devlet Hastanesinde MS hastası personele nöbet tutturdular.

2. Devlet Hastanesinde Ak parti içindeki bazı kişilerle olan samiyetlerini kullanarak, ahlak dışı davranaışlarda bulunmaları ve ahlaksız aşk ilişkileri ile gündemde olmaları. 

3. İlçede yapılan Öğretmenevi inşaatından artan malzemelerle, Hazine Arazisi üzerine yaptıkları yerde içki saofraları kurarak misafir ağırlamaları. 

AK PARTİ İL BAŞKANI MERSİNLİ İLE İLÇE BAŞKANI DİLEK SUSKUN!

Manisa Ak Parti İl Başkanı Berk Mersinli, Alaşehir Ak parti Teşkilatında yaşanan ahlaksız ilişkiler ile yolsuzluklara karşı gösterdiği suskunluğunu Turgutlu'da da partililerinin adının karıştığı ahlaksızlklar ve yolsuzluklara karşı bozmadı. Turgutlu Ak parti ilçe başkanı Kazım Dilekorataya konan iddialar karşısında açıklama yaptan kaçındı.

Öteyandan ise Alaşehir ve Turgutlu'da yaşanan olaylar karşısında ise Ak parti Milletvekilleri ise sağır sultanı oynamaya devam ediyorlar. 

AK PARTİ TURGUTLU'DA İSTİFA ŞOKU!

Turgutlu Ak parti yöneticilerinden, Bülent İsen, Şeref Özcan, Besim Gürtük ve Mustafa Keskin, Noter aracılığıyla, Genel Merkeze ve İlçe Başkanlığı'na gönderdikleri istifa dilekçelerinde  “ Sayın yetkili, son zamanlarda Turgutlu Kamuoyunda tartışılan AK Parti Turgutlu Yönetim Kurulu Üyesi bir arkadaşımın da isminin geçtiği bazı kurumlarca etik ve ahlaki olmayan hadiseleri üzüntüyle duymaktayım.Ayrıca İlçe Başkanımız tarafından bu arkadaşımız ile ilgili hiçbir disiplin sürecinin işletilmemesi beni daha da derinden üzmüştür. Çok sevdiğim ve inandığım Ak Parti ve Genel Başkanıma bu tür hadiselerin zarar verdiğine inanmaktayım. Bu vesileyle Ak Parti Yönetim Kurulu Üyeliğinden üzülerek istifa ediyorum. İstifa ettiğimi bildirir, gereğinin yapılmasını dilerim.”
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • HASAN HÜSEYİN
    2 ay önce
    GEÇ BİLE KALDILAR. TURGUTLU YÖNETİMİNDE BULUNAN METİN İÇÖZ'ÜN İÇKİ MASALARINDA GÖRÜNTÜLENMESİ, YOLSUZLUKLARI VE GAYRİMEŞRU İLİŞKİLERİ ZATEN HERKES TARAFINDAN BİLİNİYOR..TURGUTLU BELEDİYESİNİN KAYBEDİLMESİNDE BU ADAMIN YAPTIKLARININ ESERİDİR...TURGUTLU İLÇE YÖNETİMİ BU ADAMI NASIL TUTUYOR ANLAMIŞ DEĞİLİZ..KAZIM BAŞKAN KENDİ BİNDİĞİ DALI KESİYOR...ÇOK YAZIK.