• Reklam

Ak partili vurmuş CHP'li görmüş İyi Partili...

Ak partili vurmuş CHP‘li görmüş İyi Partili hani bana vik vik mi demiş? Bursa Nilüfer İlçesi Nilüfer Belediyesi sınırları içinde kalan ve Bursa’nın gözbebeği noktalarından biri olan Çalı kavşağı ile Beşevler caddesi ışıkları arasında bir bina yükseldi. ”Bu bina kimin diye?” sorulmasına rağmen daha benim diyen çıkmadı. Ancak iddialar ayyuka çıktı.

Ak partili vurmuş CHP'li görmüş İyi Partili...
06 Temmuz 2021 - 22:30
Bursa Nilüfer İlçesinde bulunan arasa 24 Şubat 2004 yılında 3448 metrekare olarak iddialara göre şimdi Ak Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin tarafından satın alındı mı? Tıp doktoru da olan Mustafa Esgin kazandıkları ile yatırım yapma ihtiyacı duymuş olmalı.

İddialara göre nasıl olduysa? Mustafa Esgin’in arsası 2006 yılına gelindiğinde 3448’den 4395 metrekareye çıkıyor mu? 08 Kasım 2011 tarihine kadar da bitirilmek üzere Genel Sağlık Alanı olarak 5 kat ve bodrum inşaat alanı toplamda 13485 metrekare inşaat alanı ruhsatı alındı mı? Genel Sağlık Alanı olan yerlerde ancak yüzde 50’sine inşaat ruhsatı veriliyor. İmar kayıtlarında istenirse dosya numarası ile tüm kayıtlar var.

20 Mart 2014 yerel seçimlerinde ise Mustafa Esgin Ak Parti Nilüfer Belediyesi Başkan Adayı olarak Chp’nin karşısına çıkıyor ve kaybediyor.

Ak Partili bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir önceki İl Başkanı Sedat Yalçın‘ın yerine Bursa İl Başkanlığı teklifini ”çok yoğunum” diyerek reddeden Mustafa Esgin ilk vekil seçimlerinde listeye bile konmamıştı. İşte bu yüzden hatasını kabul etmek adına 14 Mart 2014 yılında Ak Parti Nilüfer Belediye Başkan Aday Adaylığını seçilemeyeceğini bildiği halde bir nevi seve seve kabul etmek zorunda kalmıştı.

2019 genel seçimlerinde Mustafa Esgin Ak Parti Bursa Milletvekili oluyor. Aradan bir kaç ay geçer geçmez soluğu Turgay Erdem’in yanında alıveriyor. Daha seçim yeni bitmiş, Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı savaşı ayyuka çıkmış, Mustafa Esgin ve Turgay Erdem’im samimiyeti gözlerden kaçmıyor. Bu konu ile alakalı 04 Ekim 2019 tarihli makalede Nokta Bursa köşe yazarı Murat Doruk makalesinde ”Mustafa Esgin kurnaz ama bizde Tahtakale’de turist değiliz” diyerek dillendirmişti.

Her ne kadar Mustafa Esgin’in danışmanı iddialarımı yalanlayarak ”bu tamamen mahalle ziyareti, sadece denk geldi” demekle yetinmişti.

Ak partili vurmuş CHP’li görmüş 
Bu ziyaretten çok değil 6 ay sonra bir baktık ki şu aşağıda görülen binanın inşaat ruhsatında 13485 metrekare olan bina yani 5 kat bir bodrum olan binanın yerine 23 katlı bir bina dikilmiş.

Öğreniyoruz ki Ak parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin’in CHP’li Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i ziyaretinden sonra binanın inşaat ruhsatı 13495 metrekareden inşaat mühendislerinin tahmini ölçümüne göre 49.000 metrekareye çıkıvermiş. Ne kadar tesadüf değil mi?

İddialara göre yaklaşık 27.000 metrekarelik bir ruhsat farkı var. Mustafa Bozbey döneminden alınan resmi 13.495 metrekare ruhsat Mustafa Esgin’in Turgay Erdem’i ziyaretinden sonra 49.000 metrekare oluvermiş mi?

Yani Nilüfer’de 1 metrekare inşaat bedelini değerine göre 27.000 ile çarparsanız aradaki farkı bulursunuz. Kimilerine göre 150 trilyon kimilerine göre 180 trilyon.

Legal mi legal
İddialara göre en az 3-4 imza olması gerekirken tüm imzaları sadece ve tek Turgay Erdem’mi attı? Nilüfer Belediyesi Meclis Başkanı, imar komisyonu başkanı ve imar müdürü gibi yetkili kişilerin bu binanın belgelerini imzalamaktan kaçındığı o bakımdan tüm belgelerde sadece Başkan Turgay Erdem’in imzasının bulunduğu söyleniyor. Bu doğru mu? Bu durum yasalara uygun mu değil mi? bu kanun koruyucuların ve adaletin işi.

İyi Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu’nun bu durumu bildiği hatta belgeleriyle konuya hakim olduğu iddia edildi. Bu doğru mu? Hatta bu konuyla ilgili Selçuk Türkoğlu’nun basın toplantısı yapmak için harekete geçtiği ancak İyi Partinin üst düzeyi tarafından uyarılarak susması, konuşursa Millet İttifakına zarar vereceği gelen iddialar arasında.

İyi Partili hani bana vik vik mi demiş?
Şimdi akılda kalan sorular?

1- Kayıtlarda Mizan Temizlik yazan bu bina kimin? Mustafa Esgin’in mi?

2- Tüm imzalar Turgay Erdem’in mi? Erdem’in se bunun neyin karşılığında rakip bir parti olmasına rağmen imzaladı?

3- Selçuk Türkoğlu konuyu biliyor muydu? Biliyorsa neyin karşılığında susturuldu?

4- Şu ekonomik sıkıntılı dönemlerde Ak Parti vekillerine mi, CHP Belediyesine mi, İyi Parti İl Başkanına mı güveneceğiz?

5- Gözümüzün içine baka baka koltuklarını kullanarak haksız rant elde ettikleri iddia edilenlere kimse bir şey sormayacak mı?

6- Mustafakemalpaşa’da taksiciyi gören, Bursa Büyükşehir Belediyesi Alinur Aktaş’a Mudanya için demediğini bırakmayan İyi parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu bu iddialara görmezden gelebilecek mi?

7- Sabah akşam ”Millet Aç” diye şov yapan tiyatro ustası Meral Akşener, Bursa İl başkanı Selçuk Türkoğlu’na hesap sorabilecek mi?

8- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eğer doğruysa bu Bursa Nilüfer’de yaşananlar ve iddia edilen Ak Parti CHP işbirliği için harekete geçecek mi?

İşin daha da vahimi bu rantı keşfeden ve durumdan nemalanmak isteyen ismi bende saklı bir diğer Ak parti Bursa vekilinin de 5 kişilik bir ekiple aynı ranta benzer bir girişim içinde oldukları söyleniyor.

Bu memlekette Bursa Valisi yok mu?

Bu memlekette Bursa Cumhuriyet Başsavcısı yok mu?

Bu memlekette Bursa Emniyet Müdürü yok mu?

İddialara göre bir imza ile 150 Trilyon rant kazanmak bu kadar basit mi?

Yada basit soralım… Bir Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı 27.000 metrekare inşaat alanı ruhsatı artışı yapabilir mi?

Kaynak: https://www.noktabursa.com.tr/2021/06/ak-partili-vurmus-chpli-gormus-iyi-partili-hani-bana-vik-vik-mi-demis/amp/

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum