• Reklam

ALAŞEHİR'DE TEVFİK DİKER ÖLÜMSÜZLEŞTİRİLDİ

ALAŞEHİR'DE TEVFİK DİKER ÖLÜMSÜZLEŞTİRİLDİ
11 Temmuz 2019 - 11:04 - Güncelleme: 11 Temmuz 2019 - 11:14

YEKTA YAKTI / ALAŞEHİR

Manisa'ya memleketi Alaşehir'in gelişmesinde önemli katkılar sağlayan, DYP döneminin 19.20. dönem Milletvekili, Yolsuzlukla Mücadele Derneği Başkanı ve Atatürk Derneği Kurusu Tevfik Diker'in adının verildiği park davetli topluluğunun katılımı ile düzenlenen bir törenle açıldı.

Tevfik Diker Parkı'nın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, ' Sayın vekilimizin çocukluğumda afişlerini görürdüm. Takip ederdim. Alaşehir'e ve Türkiye'ye hizmet eden ilçemizin kıymetli şahsiyeti sayın Tevfik Diker'in adını yaşatmak, hizmetlerini gelecek nesillere anlatmak ve unutturmamak için adını bu parkta yaşatacağız'dedi.BAŞKAN'A VE MECLİS ÜYELERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu'nun 'Alaşehir'in öz evladı, hizmetkarı' diye konuşmaya davet ettiği Tevfik Diker, ' 71 yıl sonra Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ün yeni neferi Ahmet Öküzcüoğlu’nu Alaşehir’in öz evladını belediye başkan seçtiğiniz için hepinizin anlından, büyüklerimin ellerinden öpüyorum. Kur’an-ı Kerim’de ’Emaneti ehline verin’ der. 

Sizler de bunu yaptınız. Belediye meclisinde muhalefet üyesi Ahmet Köseoğlu olmak üzere parkın adının adımın verilmesinde emeği geçen her kese şükranlarımı sunuyorum.


Tevfik Diker Parkı'nın önünde hatıra fotoğrafı çektiren Tevfik Diker 'ömrüm olduğu sürece hizmetlerim sürecek'

Adımı yaşatmak ve ölümsüzleştirmek için parka verilmesinde emeği geçenler karşısında boynum kıldan incedir, onlara her zaman minnettarım. Sizlerin seçtiği ve adımın yaşatılmasında büyük rol oynayan Ahmet Öküzcüoğlu’na hiçbir karşılık beklemeden hizmet etmeye hazırım. 


Hizmette nefer işte Tevfik Diker, diyerek hizmet için çivi çakan her kesi sırtımızda taşıyacağız. Alaşehir’e karşılıksız hizmet etmeye devam edeceğim'dedi.


Alaşehir'de düzenlenen törene katılanlara ikramda bulunuldu. Diker, 'Cennet analarımızın ayağı altındadır' dedi ve ilk servisi annelerden başlattı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum