• Reklam

 ' ANADOLU DEMOKRATLARI ŞEHİTLERİ  UNUTTURMAYACAK'

Demokrasi Şehitleri Derneği Başkanı ve Anadolu Demokratlar Derneği Genel Sekreteri  Mecit Ermacit ''şehitlerimizi kullanarak kirli ilişkiler içinde olanlara artık müsaade etmeyeceğiz'

 ' ANADOLU DEMOKRATLARI ŞEHİTLERİ  UNUTTURMAYACAK'
27 Haziran 2019 - 10:38

HABER: MELEK ÇALIKOĞLU 

Türkiye'nin 'Beyaz Devrimcileri ' Şehit Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan ile 15 Temmuz Darbesi'nde canlarını ortaya koyarak hainleri durduran şehitler ile terör mücadelesi'nde şehit olanları unutturmamak için Demokrasi Şehitleri Derneğini kuran Mecit Ermacit, Anadolu Demokratlar Derneği'nin de Kuruculuğunu ver Genel Sekreterliğini üstlendi.

Demokrasi Şehitleri Derneği Başkanı ve Anadolu Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri Seyit Ermacit www.turkiyehavadis.com'a yaptığı özel açıklamada 'şehitlerimizi kullanarak kirli ilişkiler içinde olanlara artık müsaade etmeyeceğiz' dedi.

İŞTE O AÇIKLAMA

'Misyonumuzun yaşaması ve şehitlerimiz Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan'ı un utturmamak ve yeni nesillere verdikleri onurlu mücadeleyi anlatmak için 2014 yılında Menderes Dernekler Federasyonu Kurucular Kurulu ve Yönetim Kurulu üyeliğinde görev aldım.
İstanbul'da bulunan Anıt Mezar'ın içinde yer alan dernekte ne yazık ki; ortaya çıkan kirli oyun ve siyasi rant elde etmek için verilen mücadelere üzülerek tanık olduk. 

Şehitlerimizin kemiklerinin daha fazla sızlatılmasını görmezlikten gelemezdik. 17 Aralık 2016'da bu misyonun ve davamızın gerçek temsilcileri olarak kurucusu olduğumuz Adnan Menderes Dernekler Federasyonundan (ADFED) istifa ettik. 

Giresun 1946 Demokratlar Derneği Başkanı sayın Hüseyin Tatar ile birlikte Anadolu Demokratlar Dernekler Federasyonunu kurduk. Yeter Söz Milletin diyerek 1946'da yola çıkan ve  27 yıldır tek parti dönemi ile yönetilen ülkemizde 'Beyaz Devrim'i gerçekleştiren dedelerimizin ve şehitlerimizin adının doğru, ilkeli şekilde yaşatarak yeni nesillere atmak ve unutturmamak için mücadelemizi burada arkadaşlarımızla birlikte yürütmeye devam edeceğiz.

Anadolu Demokratlar Dernekler Federasyonunu Genel Sekreteri olarak, çocukluğumda hizmetkarlığına çıktığım bu yolda bundan sonrada hizmetkarlığına devam ederek, bizlere emanet olarak bırakılan Demokrat Parti'yi siyaseten makam elde etmek isteyenlerden kurtarmanın gayreti içinde olacağız.

Anadolu Demokratlar Dernekler Federasyonunu Genel Sekreteri olarak verdiğim hizmetkarlığımı, 15 Temmuz'da ülkemizi kaosa sürüklemek için yola çıkanları durmak uğruna canlarını ortaya koyarak mücadele veren şehitlerimiz ile terörle mücadelede şehitlerimize karşı görev ve sorumluğumuzu yerine getirmek için kurduğumuz Demokrasi Şehitleri Derneği Başkanlığı'nı da yürütmenin onur ve gurunu arkadaşlarımla yaşamaktayız'dedi.

Anadolu Dernekler Federasyonu (ATFED) Milli Birliği yeniden sağlamak ve Demokratları aynı bir çatı altında toparlamak, Anadolu Kültürü ve Demokrat misyonu sahip çıkmak amacıyla  'Karadeniz'den Anadolu'ya söylemi ile 6 Derneğin bir araya gelmesiyle kuruldu. 

21 Akademisyen, STK, Yazar ve İş insanlarının kuruluşunda yeraldığı Anadolu Dernekler Federasyonu  Yönetim Kurulu'nda,  (ATFED) 

Hüseyin Tatar ( Gazeteci- Yazar) Federasyon Genel Başkanı, Genel Başkan Vekilliğine  Prof.Dr. Bilgehan Atsız Gökdağ, Başkan Yardımcılıklarına, İş insanı Suna Özbayram, İş insanı Burhan Şen ve Gazeteci- Yazar Abuzer Doker getirildi.

Demokrasi Şehitleri Derneği Başkanı Seyit Ermacit'in Genel Sekreter olarak görev aldığı Anadolu Dernekler Federasyonu'nda, Gazeteci - Yazar Mehmet Uzun Genel Sekreter Yardımcısı, İş insanı Cengizhan Eken Genel Sayman olarak görev aldı.

Anadolu Dernekler Federasyonu  Kurucu Üyeleri ise şu isimlerden oluştu.

Ali Alemdar ( E. Sendika Genel Başkanı)  İrfan Baykara ( STK Başkanı)  Fahrettin Talıçoğlu (İş insanı)  yer aldı.

Anadolu Dernekler Federasyonu  Onur Kurulu ise ' Başkan Ümran Menderes, Başkan Yardımcıları Ahmet Şerif Bayındır'dan oluştu.

Anadolu Dernekler Federasyonu  Onur Kurulu Üyeleri

Işık Adnan Seven (İş insanı)  Samet Oçakoğlu (DP e. GİK Üyesi)  Ali Arslan ( Mühendis ve İş insanı) Celal Olkac (Bartın  e. Milletvekili)  Ahmet Bulut (İş insanı) Cihan Canuyar (İş insanı) Ali Erkmen (İş insanı) Salih Yılmaz ( Doktor)Fazlı Kartal  (Doktor ve Gürbüz Koyucu'dan  (Avukat) oluştu.

Anadolu Dernekler Federasyonu  Genel Başkanı Gazeteci- Yazar Hüseyin Tatar, STK olarak, çözüm üreten, çözüm bulan bir anlayışı bir araya getireceğiz' dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum