ARUCU "ORDU İYİ OLACAK"

" Sayın Meral Akşener'in Genel Başkanlığında ortaya çıkan İYİ parti, tüm baskı ve engellemelere rağmen İl ve ilçe teşkilatlarını kurmaktadır. Ülke ve millet'e hizmet etmenin yarışı içinde olan inançlı kadrolar ile iktidara gelecektir "

ARUCU "ORDU İYİ OLACAK"

" Sayın Meral Akşener'in Genel Başkanlığında ortaya çıkan İYİ parti, tüm baskı ve engellemelere rağmen İl ve ilçe teşkilatlarını kurmaktadır. Ülke ve millet'e hizmet etmenin yarışı içinde olan inançlı kadrolar ile iktidara gelecektir "

ARUCU "ORDU İYİ OLACAK"
28 Kasım 2017 - 06:56

HABER: MELEK ÇALIKOĞLU 

 

İstanbul Tuzla Ordulular Derneği (TODER52) Başkanı Sosyal İşler Başkanı Mehmet Arucu, Çalıkoğlu Medya Yayın Grubu Başkanı Melek Çalıkoğlu'na yaptığı açıklamada "Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na İYİ Partiden aday olacağını açıkladı.
İstanbul'da ANAP'ta siyasete başlayan Mehmet Arucu, gurbetten sılaya, sıladan gurbete çalışmalarıyla, daha rahat ve huzurlu yaşamak için memleketini terk etmek zorunda kalan Ordulular için yaptığı çalışmalarıyla siyaseti ülke ve millet için yaptığını ortaya koymuştu. 


Bir çok sosyal projenin hayata geçirilmesinde öncülük yapan ve aktif çalışan Mehmet Arucu, Çalıkoğlu Medya Yayın Grubu Başkanı Melek Çalıkoğlu'na yaptığı açıklamada, " Türkiye'nin çağ atlamasını sağlayan merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal'ın kadrosunda siyaset yapmanın onurunu yaşayan bir kişiyim. 


Ülkemizin ve Milletimizin kalkınması bizim olmazsa olmazımızdır. Millete hizmet hakka hizmettir anlayışı ile bulunduğumuz görevlerde oturduğumuz koltuğa güç  kattık. Ülkemizin durumu ortada, gittiğimiz her yerde mevcut iktidardan kurtulmak isteyen vatandaşlarımız, alternatif olmadığından yakınmaktaydı.


İKTİDAR'A ALTERNATİF SAYIN AKŞENER


İçişleri Bakanlığı döneminden tanıdığım, siyaseten zor süreçleri yaşadığımız günlerde cesur ve dik duruşu ile milletten başka güç olmadığını ortaya koyan sayın Meral Akşener'in Genel Başkanlığında kurulan İYİ parti yola ilk çıktığı günden itibaren iktidar'a alternatif olduğunu ortaya koydu.


Sayın Akşener'in çıkışı bana 12 Eylül'den sonra silahlı kuvvetlerin desteğiyle ortaya çıkan ve milletin dik duruşu ile sandığa gömülen siyasi oluşumları hatırlattı.


Hatırlayacağınız gibi, 12 Eylül Darbesi'nin ardından, 20 Mayıs 1983'te, 24 Ocak 1980 ekonomik önlemler paketini hazırlayan, 12 Eylül döneminde bir süre ekonomiden sorumlu başbakan yardımcısı olan,  merhum cumhurbaşkanımız Turgut Özal tarafından kurulan ANAP, Milli Güvenlik Konseyi'nin veto barajını aşarak 1983 Genel Seçimleri'ne katılan 3 partiden biri oldu. 


6 Kasım 1983 yılında yapılan Genel Seçimlerde % 45.14 oy oranıyla 400 üyeli TBMM'de 212 milletvekilliği kazanarak çoğunluğu sağladı ve tek başına iktidara geldi. 25 Mart 1984'te yapılan yerel seçimlerde % 41.5 oy alan ANAP, birinci parti oldu.
Bugün sayın Akşener'e, iktidarın korkusuyla saldıranlara hatırlatıyorum. Hiç bir güç milletin gücü karşısında ayakta duramaz, 1980 darbesini yapanların ortaya koyduğu güçle siyasette yer almaya çalışanlar, milletimizin gücü karşısında yok olup gitmişlerdir.


Sayın Meral Akşener'in Genel Başkanlığında ortaya çıkan İYİ parti, tüm baskı ve engellemelere rağmen İl ve ilçe teşkilatlarını kurmaktadır. Ülke ve millet'e hizmet etmenin yarışı içinde olan inançlı kadrolar ile iktidara gelecektir.


"AKŞENER İLE ORDU İYİ OLACAK"


Sağ olsunlar, İstanbul ve Ordu'da yaşayan hemşehrilerim arıyorlar, ziyaretime geliyorlar ve 'sizi İYİ Partride görmek istiyoruz' diyorlar. Siyasi hayatım boyunca hiç bir zaman makam ve koltuğa talip olmadım. Ülkemiz ve milletimiz için bizden bir görev bekleniyorsa hiç tereddüt etmeden taşın altına gövdemizi koyarız.


Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin durumu ortada, Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ne yazık ki; kendisini o makama taşıyan hemşehrilerimizi hayal kırıklığına uğrattı. Ordu'ya ve Ordululara hizmet yerine mensubu olduğu partiye ve partililere hizmeti tercih etti. Otırduğu koltuğa gücünü katamadı. Bu nedenle hemşehrilerim şahsımı Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı görmek istediklerini belirtiyorlar.


İYİ Partinin önemli isimleri tarafından bu anlamda gelen teklifler ışığında, hafta sonu Ordu'da olacağım ve siyaseten bizlere örnek olan büyükleriminde görüşünü aldıktan sonra kararımı açıklayacağım.


İYİ Partinin Türkiye İYİ geleceğinden kuşkumuz yok. Bizim makam ve koltuk kaygımız olmadığı için, hizmet edeceğimize inanılan her görevi seve seve yapmaya hazırız, çünkü bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır" dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum