• Reklam

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA BÜYÜK BULUŞMA

Başkan Erdoğan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması'nda konuşma yapıyor.

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA BÜYÜK BULUŞMA

Başkan Erdoğan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması'nda konuşma yapıyor.

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA BÜYÜK BULUŞMA
15 Temmuz 2019 - 21:14

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla organize edilen "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması" başladı. Başkan Erdoğan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması'nda konuşma yapıyor. Canlı izlemek için tıklayınız:

Atatürk Havalimanı'ndaki etkinliğe katılan çok sayıda vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla Devlet Konukevi önündeki apron bölgesinde bir araya geldi.

Apronda kurulan dev platformun önünde toplanan vatandaşlar, zaman zaman "Dik dur eğilme" ile darbeleri kınayan sloganlar attı.

Programda, Türk Silahlı Kuvvetleri Mehteran Takımı konser verdi.

Etkinlikte bazı sanatçılar, 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında şehit ve gaziler için türkü, marş ve şiirler seslendirdi.

15 Temmuz gazilerinin isimlerinin slayt olarak ekranlara verilmesinin ardından programda, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan filmin gösterimi yapılacak.

Daha sonra etkinlik Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın alana teşrif etmesinin ardından tüm şehitlerin isimlerinin okunmasıyla devam edecek.

Törende Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlara hitap ediyor.

BAŞKAN ERDOĞAN, ATATÜRK HAVALİMANI'NA GELDİ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması"na katılmak üzere Ankara'dan İstanbul'a geldi.

İstanbul'a gelen Erdoğan'ı taşıyan özel uçak "TUR", saat 20.05'te Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'ne indi. Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan da İstanbul'a geldi.

Erdoğan'ı Atatürk Havalimanı'nda İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, çok sayıda iş adamı, sanatçı ve 15 Temmuz gazisi karşıladı. Erdoğan kendisini karşılayanlar ile tek tek tokalaşarak tören alanına geçti.

VATANDAŞLAR AKIN ETTİ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Destanı'na sahip çıkmak için milleti, saat 20.00'de Atatürk Havalimanı'ndaki buluşmaya davet etmişti. Vatandaşlar Atatürk Havalimanı'na akın etti..

Vatandaşlar, 15.00 sıralarında havalimanı ve çevresinde toplanmaya başladı. 16.00 itibari ile alana girişler başladı. Vatandaşlar 2 ayrı arama noktasından tek tek aranarak etkinlik alanına alınıyor. Yerli ve yabancı basın mensupları da buluşmaya büyük ilgi gösteriyor.

Erdoğan, Twitter'daki hesabından, 16 Temmuz 2016'da saat 00.38'de attığı "Milletimizi demokrasimize ve milli iradeye sahip çıkmak üzere meydanlara, havalimanlarına davet ediyorum." şeklindeki mesajını tekrar paylaşmıştı.


Başkan Erdoğan, yeni paylaşımında, "Milletimizi, 3 yıl önceki bu çağrımızda olduğu gibi, tarihe altın harflerle yazılan 15 Temmuz Destanı'na sahip çıkmak için bugün saat 20.00'de Atatürk Havalimanı'ndaki buluşmamıza davet ediyorum." ifadelerine yer verdi.

GÖZLER İSTANBUL'DA

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016 akşamı milli iradeye karşı yaptığı kalkışmanın üzerinden tam 3 yıl geçti. Milletin hainlere karşı yurdun dört bir yanında Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile meydanlara dökülüp destansı direnişi hafızalardaki yerini dün gibi koruyor. Milletin kendisini tankların, silahların önüne siper ettiği o karanlık gecenin şafakla birlikte aydınlığa kavuştuğu saatlerde yaşanan kahramanlık destanlarını anmak için bugün İstanbul ve Ankara başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışında yaklaşık bin 500 etkinlik gerçekleştiriliyor.

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA BÜYÜK BULUŞMA

İstanbul’daki etkinliklerde Başkan Erdoğan ilk olarak darbe girişimi gecesi geldiği ve direnişi yönettiği Atatürk Havalimanı’nda şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlarla saat 20.00'de buluşacak. Erdoğan, daha sonra 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne geçerek Hafıza 15 Temmuz Müzesi’nin açılışını yapacak. 

GÜNEŞ

YORUMLAR

  • 0 Yorum