• Reklam

AYM JÜRİSTOKRASİNİN KALESİ Mİ ?

AYM ,HUKUK DEVLETİNE PARALEL "YARGI DEVLETİ" KURUMU MU?

AYM JÜRİSTOKRASİNİN KALESİ Mİ ?
17 Eylül 2021 - 14:15

AYM'den FETÖ ile mücadelede infial yaratacak karar

GÜNDEM
SABAH
AYM’den FETÖ ile mücadelede infial yaratacak karar

FETÖ'nün Afyonkarahisar Jandarma İl İmamı Hikmet kod adlı Ahmet Aşık'ın İl Jandarma Komutanı'nın bilgisayarından bilgiler çaldırdığı ortaya çıktı. 26 yıl hapis cezası alan Aşık'ın "işkence gördüm" şikayetleri de asılsız çıktı. Cezaevinde işkence talimatına dair ifadeler de ortaya çıkan FETÖ'cü hakkında Anayasa Mahkemesi skandal bir karara imza attı. AYM, FETÖ'cüye aynı zamanda devletin 50 bin lira tazminat ödemesine de karar verdi.

FETÖ'nün Afyonkarahisar Jandarma İl İmamı Hikmet kod adlı Ahmet Aşık, mahrem imamlık yaptığı dönemde askerlere talimat verdi, İl Jandarma Komutanı'nın bilgisayarından bilgileri çaldırdı. ByLock kullanan Aşık, yargılandığı FETÖ davasından 26 yıl ceza aldı. Cezaevinde örgüt üyelerinden aldığı talimatla 7 ay sonra "işkence gördüm" şikayeti yapan Aşık'ın soruşturmasını yapan Savcılık, işkence gördüğüne dair hiçbir delil bulamadı. Cezaevinde işkence talimatına dair ifadeler de ortaya çıkan FETÖ'cü hakkında Anayasa Mahkemesi skandal bir karara imza attı.

FETÖ üyeleri tarafından Türkiye Devletini, uluslararası kamuoyu nezdinde itibarsızlaştırmak, terör örgütü soruşturmalarını sulandırmak ve terörle mücadele edilmesinin önüne geçilmek için yapılan bireysel başvuruya Anayasa Mahkemesi "insan haysiyetiyle bağdaşmayan muamele yasağının ihlal edildiğini" belirtti. AYM, FETÖ'cüye aynı zamanda devletin 50 bin lira tazminat ödemesine de karar verdi.

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Afyonkarahisar'da yürütülen soruşturmalarda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Yetiştirme Yurtlarında çalışan Ahmet Aşık'ın (40) Hikmet kod adıyla FETÖ'nün Afyonkarahisar Jandarma İl İmamlığını yaptığı ortaya çıktı. Bank Asya'ya FETÖ Liderinin talimatı sonrasında para yatıran, ByLock başta olmak üzere örgütün COVER ME isimli gizli programlarını kullanan ve "Hikmet 1103" koduyla ByLock üzerinden 343 mesajı ortaya çıkan Aşık, 24 günlük gözaltı süresinden sonra tutuklandı.

 

JANDARMA İL KOMUTANININ BİLGİSAYARDAKİ BİLGİLERİ ÇALMIŞ

Sabah'ın haberine göre O dönem ifade veren FETÖ üyesi bilgi işlem astsubayı, Aşık'ın örgüt faaliyetlerini de detaylarıyla anlattı. Astsubay ifadesinde "Afyon'da kod adı Hikmet olan Ahmet Aşık ile beni tanıştırdılar. Daha sonra bana flash bellek verdiler. Bunu bilgisayara taktığımızda bilgisayar içerisindekileri hiçbir kimsenin farkına varmadığı bir şekilde gizlilik içerisinde dosyaları kopyaladığını söylediler. Bana dönemin İl Jandarma Komutanı'nın bilgisayarını ve yine o dönemki İl Jandarma Komutan yardımcısının bilgisayarlarındakileri kopyalamamı istediler. Bende bu bilgisayarlara bana verdikleri flash belleği takarak kopyaladım. Bilgisayara flash belleği taktığımda otomatik olarak kopyalıyordu. Flash belleği Ahmet Aşık'a verdim. Daha sonra bana başka bir flash bellek verdiler ve diğer söyledikleri kişinin de bilgilerini kopyaladım" dedi. Afyonkarahisar Kapalı Ceza ve Tevkif Evine konulan Aşık, 26 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 20 Eylül 2016 tarihinde tutuklanarak Afyonkarahisar Kapalı Ceza Evine konulan FETÖ üyesi, cezaevine konulduktan 9 gün sonra Cezaevi Tabibliğine gitti. O tarihte düzenlenen raporda iki taraflı kalçada ekimoz ve sol üst azı dişinde hassasiyet olduğu belirtildi. Aynı tarihli dilekçesinde Ahmet Aşık, doktora darp ve cebir ile ilgili bir şikayetinin olmadığını belirtmesine rağmen, alınan ifadesinde de şikayete dair bir konu olmadığını söyledi.


.

YORUMLAR

  • 0 Yorum