• Reklam

AYM ÜYELİĞİ İÇİN KİM ADAY?

İrfan Fidan AYM Üyeliği için kulislere başladı. HSK tarafından geçtiğimiz günlerde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden Yargıtay üyeliğine atanan İrfan Fidan'ın AYM üyeliğine aday olacağı öne sürüldü.

AYM ÜYELİĞİ İÇİN KİM ADAY?
02 Aralık 2020 - 16:11

Yüksek Yargı'da flaş gelişme!

İrfan Fidan AYM Üyeliği için kulislere başladıHSK tarafından deçtiğimiz günlerde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden Yargıtay üyeliğine atanan İrfan Fidan'ın AYM üyeliğine aday olacağı öne sürüldü.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı görevini yürütürken HSK Genel Kurulu'nun 27 Ekim 2020 günü aldığı kararla Yargıtay üyeliğine atanan İrfan Fidan'ın Anayasa Mahkemesi üyeliğine aday olacağı iddia edildi.Halen Yargıtay 12. Ceza Dairesi Üyesi plan İrfan Fidan'ın, Ocak ayında boşalacak olan Anayasa Mahkemesi üyeliği için kulis çalışmalarına başladığı da iddia edildi. Yargıtay kulisleri, Fidan'ın Anayasa Mahkemesi üyeliği için Yargıtay'da yapılacak olan seçim öncesi kulis çalışmalarına başladığını, AYM üyeliği için hazırlık yapan bazı üyelerin Fidan'ın isminin ortaya çıkmasından ve kulis çalışmalarına başlamasından sonra adaylıktan çekildiklerini dile getirdiklerinin konuşulduğu öğrenildi.

Öte yandan; birkaç gün önce İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden Yargıtay üyeliğine atanan İrfan Fidan, hakimler savcılar ve avukatlardan oluşan bir WhatsApp Grubuna Anayasa Mahkemesi üyeliğiyle ilgili adaylığını ifade eden bir açıklama gönderdiği de öne sürüldü. Fidan'ın grupta paylaştığı mesajda; "Sayın Başkanlarım, saygıdeğer üyelerim;27.10.2020 tarihinde HSK Genel Kurulu tarafından Yargıtay üyeliğine seçildim.... 2021 yılının Ocak ayında boşalacak olan Anayasa Mahkemesi Üyeliği için Yargıtay Genel Kurulunca yapılacak seçimde aday olduğum hususunu;Genel Kurulun takdirlerine saygılarımla arz ederim" ifadelerini kullandığı belirtildi. AVAZTÜRK Kaynak: Yüksek Yargı'da flaş gelişme! İrfan Fidan AYM Üyeliği için kulislere başladı

Avaz Türk

YORUMLAR

  • 0 Yorum