Bak şu statükoya Bak bir bakana

Adalet Bakanı Statükonun sanki derin hukuksuzluk ortamlarında filizlendiğini bilmezmiş gibi; 40 sene önce 40 kere değişmiş 1980 Anayasasına gönderme yaparak oradan da statükocu beyaz toroslara dikkat çekmesi, ortaya yapılmış bir aba gösterme olarak yorumlandı. Kenan Evren ve 28 Şubat darbecilerinin ise neredeyse bitkisel hayata geçiş yaptıkları bir dönemde geciktirilmiş yargılanmasının yapılmasının statükodan mı kaynaklı olduğu konularına girmeyen Bakan Gül'ün; ANAYASA'dan önce, kendi döneminde öncelikle Fetö ile mücadeleyi savsaklayan türkü söyleyerek dosyaları soğutan ve hukuksuzluğu kendilerine şiar edinen statükocu siyasal yargıyı düzeltmesini tavsiye ederiz.

Bak şu statükoya Bak bir bakana
06 Eylül 2021 - 12:35 - Güncelleme: 06 Eylül 2021 - 20:59

Bakan'ın söylediklerini anlayan varsa beri gelsin...

 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Yeni Anayasa çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunarak, "Statükoyu, beyaz Toros’ları, siyah Audi'leri, faili meçhulleri 2023'lere taşıyan, taşımak isteyen zihniyetle de mücadele edeceğiz." dedi.


Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Önder İmam Hatipliler Derneği tarafından Aksaray'da düzenlenen 18'inci İmam Hatipliler Kurultayı'nda konuştu.

'Statükocularla mücadele edeceğiz'
Yeni Anayasa çalışmalarına değinen Bakan Gül, "Birileri statükodan memnun olur. Neden? Statüko onların ekmek kapısıdır. Ama statükoyla da mücadele edeceğiz. Reformlarımızı bu milletin lehine değiştireceğiz." dedi. Yeni Anayasa'nın önemine dikkat çeken Bakan Gül, "Statüko, beyaz Toros'ları sever. Statüko, faili meçhulleri sever. Ama biz statükoyu, beyaz Toros’ları, siyah Audi'leri, faili meçhulleri 2023'lere taşıyan, taşımak isteyen zihniyetle de mücadele edeceğiz. Yeni anayasayı milletimizle yapacağız." ifadelerini kullandı.

28 Şubat davasını da gündemine alan Bakan Gül, şöyşe konuştu: "Milletimize o karanlığı yaşatanlarda, millet iradesine vesayet ve darbe vuranlara da yine adaletle cevap verdik."
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum