• Reklam

BAKAN SOYLU ' HERKES BENDEN DERTLİ'

SAADET Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun 'pasaport almaya gittim vermediler' ortaya attığı iddiayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İnternethaber Medya Grubu Başkanı Hadi Özışık'ın programında yalanladı.

BAKAN SOYLU ' HERKES BENDEN DERTLİ'

SAADET Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun 'pasaport almaya gittim vermediler' ortaya attığı iddiayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İnternethaber Medya Grubu Başkanı Hadi Özışık'ın programında yalanladı.

BAKAN SOYLU ' HERKES BENDEN DERTLİ'
13 Haziran 2019 - 10:05

SAADET Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ' Pasaportumu yenilemek için nüfus müdürlüğü'ne gittim. Nüfus müdürü sıkıldı, falan dedi. Ne oldu dedim. 'size biz pasaport veremeyiz' Niye veremezsiniz? 'Sizin isminizin karşısına terör yazmışlar' dedi açıklamasını yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gazeteci- Yazar Hadi Özışık'a verdiği cevapta ' sadece bunlara üzülüyorum. 1 yıl önce 6 Temmuz'da başvurup pasaport alınmış. Diplomatik pasaport için başvurmuş, biz diplomatik pasaportlarda çok dikkat ederiz. 

6 Temmuz'da müracaat etmiş 12'sinde almış. Seçim malzemesi olarak şimdi gündeme getirmesi seçim malzemesi, 1 yıl önceki olay, 2019'dayız, 6 Temmuz 2018'deki bir olay' dedi.

Gazeteci- Yazar Hadi Özışık'ın, 'Ekrem İmamoğlu sürekli sizi eleştiriyor' sorusuna İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ' sadece o değil benden yana herkes dertli' dedi.ÖZIŞIK ' İMAMOĞLU İÇİŞLERİ BAKANI BENİ DİDİK DİDİK ARAŞTIRIYOR' 

' Bizim bir görevimiz var. Yerel Yönetimlerin soruşturulmasını, teftişini sağlaya bilmek işlemlerinin doğru olup olmadığını bunuda vatandaş adına halk adına yapıyoruz.

Dikkat ederseniz herşeyden bir mağduriyet algısı çıkarmaya çalışıyor olduğu için, yılbaşında benim bir açıklamam oldu. Bundan sonra tüm belediyelere yönelik ciddiş bir araştırma ve soruşturma yapacağız. 
Sebei de şu 2014 yılından itibaren 5 yıldır belediyelere biz şikayetin dışında normal bir teftiş yapmıyoruz. İçişleri bakanlığı olarak.

Bu bizim eksikliğimiz, geçtiğimiz yıl bu konuda bir karar aldık. Hem teftiş müfettişlerimiz, mali idareler kontrollerimiz şuanda yaklaşık 300'ün üzerinde belediye'ye teftişe gidiyoruz.

Toplam belediyelerin 5'te 1'i, bu Beylikdüzü'ne de isabet etmiştir. Netice itibarı ile yukarıdan aşşağıya neler yaptıklarını sebebi geçmişte değildir aslında gelecektir. Gelecekte belediyelerin adım atarken, öyle işlerle karşılaşıyoruz ki; bir kısmı hiç bilmiyor. Bu teftişler rehberlik teştişleridir. Geleceğe ait şunu şöyle yapmanız, şöyle adım atmanız lazım. Kurallar bunlardır, kanunlar bunlardır. Diye ortaya çıkan rehberliktir.

Yukarıdan aşşağıya o dönemleri araştırmak bizim görevimizdir. Antalya belediye başkanı Menderes Türel 5 yıl Belediye Başaknlığı yapmış ne yapacağız şimdi.

Antalya'ya yeni gelen belediye başkanı bize müracaat etti. Dediki 'biz Menderes Türel'in 5 yıllık döneminin tamamının araştırılmasını istiyoruz. Bizde şimdi Menderes Türel'in 5 yıllık döneminin tamamını araştırıyoruz. Araştırmayalım mı?

Bu onun söylemesi ile de ilgili değil, gelen tüm taleplerde var. 175 belediyeden bir önceki dönemimizi araştırın diye bize talep geliyor. Ben belediyelerin vasisiyim. Talep makamıyım, ben bunu halka karşı soruşturmak zorundayım. Ben bunu soruşturmazsam görevimi eksik yaparım. O zaman Menderes Türel'i de araştırmayayım.

Biz devlet idare ediyoruz. Kimsenin ismi, kimsenin adaylığı kimsenin varlığı bizim teftişi yapmamızı engellemez, yaparsak eğer engellerse biz haksızlık yaparız.  Kime haksızlık yaparız ülkemize.
Hadi Özışık, 'Ekrem İmamoğlu hep sizi suçluyor, sizden yana çok dertli'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 'benden yana herkes dertli' 

YORUMLAR

  • 0 Yorum