• Reklam

BAŞKAN ÖZDİL ' 28 YILLIK YOLSUZLUĞA ARTIK YETER DEDİK'

Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özdil, 28 yıldır esnaflar yerine kendi saltanatlarını kuranlardan Esnaf Odası'nı temizlediklerini Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatiflerinde olduğunu açıkladı.

BAŞKAN ÖZDİL ' 28 YILLIK YOLSUZLUĞA ARTIK YETER DEDİK'

Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özdil, 28 yıldır esnaflar yerine kendi saltanatlarını kuranlardan Esnaf Odası'nı temizlediklerini Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatiflerinde olduğunu açıkladı.

BAŞKAN ÖZDİL ' 28 YILLIK YOLSUZLUĞA ARTIK YETER DEDİK'
15 Nisan 2019 - 11:50

www.turkiyehavadis.com yazarı Yekta Yaktı'ya çarpıcı açıklamalarda bulunan başkan Özdil, devletin küçük esnaflara gereken desteği verdiğini ancak 35 yıldır aynı koltukta oturan fosillerin kendi çıkar ve menfaatsağladıklarına kredi verdiklerini söyledi.

Türkiye'nin yüzünü güldürecek çok önemli bir çalışma yaptıklarının altını çizen başkan Özdil, Milli Projemiz dedikleri 9 ayaklı sistemle küçük esnafların büyük mağazalar gibi çok ucuz mal alacaklarını belirttiği açıklamasında önümüzde günlerde, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'la görüşeceklerini belirtti.

' ESNAFLAR İLGİSİZLİKTEN VE ADAM YERİNE KONULMAMAKTAN BIKMIŞTI'

Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özdil,  ' Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nı 28 yıldır yöneten Bayram Çavuşoğlu'nun son senelerde çok büyük gerçekleştirdiği usulsüzlükleri ihbar aldıktan sonra çalışmalara başladık.

 Ve bunları dillendirmeye başladık. Biliyorsunuz bunları kim dillendiriyorsa bu işler ona kalıyor. Katıldığımız ilk seçimi çok az bir farkla kaybettik.  2014'de katıldığımız 2. seçimde çok büyük bir farkla, Ümraniye'nin verdiği kararla hep birlikte kazandık. Esnaflar artık ilgisizlikten ve adam yerine konmamaktan sıkılmıştı. Esnaf Odası işlemini yapamaz konumuna gelmişti. ' ODANIN  İÇİ BOŞALMIŞTI' 

Göreve başladığımızda odanın içi boşaltılmıştı. Hemen Bakanlık Müfettişlerini davet ettik. İnceleme başlattılar, 5 tane usulsüz devir, 5 tane zimmet, 5 tane görevi kötüye kullanma ortaya çıktı ve Cumhuriyet Savcılığının hazırladığı iddianame ile 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Bayram Çavuşoğlu ile 15 arkadaşına hapis cezası verdi. 

' TAPU İPTAL DAVASI AÇTIK'

Üç binamızı vakıf kurmak süretiyle kendi üstlerine geçirmişler, bununla ilgilide tapu iptal davaları açtık. Esnaf Hastanesi, Yönetim Binası ve cami ve dükkanların olduğu binalar. Esnaflarımız burası için Çavuşoğlu'nun sarayı diyorlardı. Esnaflıktan uzaklaşılınca, bunların hesabını sormak için esnafta bizi göreve getirdi. Bize 'bunun hesabını sor' dediler bizlerde kanunlarımız çerçevesinde şikayetlerimizi yaptık. Bugüne kadar açtığımız davaları kazana kazana geldik. ' TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKINA SAHİP ÇIKTIK' 

Oda olarak milletimize ve esnafımıza güveniyoruz. Adalete güveniyoruz. Haklı olduğumuz içinde kazanıyoruz. Çocukları bile neredeyse babalarının yüzüne tükürecek.

Bu milletin 30 bin kişinin hakkını niye vermiyorsunuz diye. Yazık bu milletin malını niye tutuyorsunuz, üstelikte boş tutuyorlar. Vakıflar Genel Müdürlüğü bunları kovmak için dava açtı. Daha da kötüsü eski kiracıları bizden rüşvet aldı diye açtı. Bizde oda olarak hukuk mücadelemizi esnaflarımıza belgeler ile anlatmak için dergi bastık.

' ARTIK SOKAĞA ÇIKAMIYORLAR' 

Davalar devam ediyor. Vakıfta 7 kişi var. 5 tanesi hapis cezası almış, sokağa çıkamıyorlar. Hala bunlar hastalık derecesine gelmişler milletin malını kaybettikleri halde vermiyorlar. Ümraniye'deki esnafları bunlar esir almışlar, hem kredi kooperatifleri hemde bunlar, biz bunlarında dilekçelerini verdik. Suç duyurularını da yaptık. Devletimize, milletimize ve adaletimize güveniyoruz.

' ALLAH'A BİR CAN BORCUMUZ VAR' 

Bu anlamda yaptığımız çalışmalardan dolayı tehditler aldık. Bir çok esnaf arkadaşımız korkuyor. O nedenle bu konuya fazla girmek istemiyorum. Esnafları bile farklı yönde tehdit ettiler. 

Allah'ın verdiği bir can, Allah istemediği sürecede onu kimse alamaz. Biz kendimizi vafettik buaraya, inançlı insanlarız, insanoğlu başı boş değil ki; nefesi, lokması sayılı ise aldırış etmiyoruz. 

' NASIL BU KADAR YÜZSÜZ OLUYORLAR ANLAMIYORUM' 

Tedbirimizi alıyoruz. Bakanımızla görüştük. Valimiz, Kaymakamımız, emniyet Müdürümüzle görüştük. Kongremizde seferlik ilan ettiler. 140 tane polisimiz korudu bizi, çok güzel ve neşeli bir kongre gerçekleştirdik. 

Kongreder 1500 kişi eski başkan Bayram Çavuşoğlu'nu yuhladılar. Allah kimsenin başına vermesin, böyle nasıl yüzsüz olabiliyorlar anlamıyorum. İnsanda onur olur. Sokakta üç kişi yuhlasa dolaşamaz, bunları 1500 kişi yuhladı. 

'HÜKÜMET ESNAFA ÇOK PARA VERİYOR'7 Ocak'ta sosyal medyada iletmiştim. Tekrardan yeni bir uyarı yapmak için, Maliye ve Hazine Bakanımız sayın Beraat Albayrak'a uyarı için tekrardan yaptım. Bu konuda net konuşmak lazım. Hükümet küçük esnafa çok para veriyor. Esnaf Kefalet Kooperatifleri bu parayı küçük esnafa aktarmıyorlar. Devlet yapması gerekeni yapıyor. Kefalet Kooperatifleri yapmıyorlar. 

Benim esnafım gidiyor, 20 bin lira kredi istiyor. İki kefil yanıında üç tane adam 20 bin lira etmiyor. İpotek istiyorlar. Akçeli işlere de karışmışlar. Mahkemede hesap verecekler. 


' 35 YILDIR FOSİL BAŞKANLAR KOLTUKTA'

Seçimlerini dahi hile ile yapıyorlar. Bunlarla ilgili hükümete mektupta yazdım. Çağırdılar Ankara'ya da gittim. Bunları anlattım. Bunun üzerinede 2 tane olan Genel Müdürlük birleştirildi ve tek Genel Müdürlük oldu. Güzel şeyler oluyor. 

Ümraniye'deki Esnaf ve Kefalet Kooperatiflerinin başkanları 35 yıldır başkanlar. Fosil başkanlar farklı birşeyler yapıyorlar herhalde. Bu anlamda mesajlar attık. Mağdur ve haksızlığa uğrayan esnafımız varsa bize gelsin biz üçretsiz dava açalım dedik.' ESNAFIN YÜZÜNE BAKMAYANLAR 'BUYURUN GELİN' DİYORLAR' 

Sadece kooperatifler değil, kamu, belediyeler ve nerede sorun yaşıyorlarsa esnafımızın yanındayız. Biz bunun varız. Bunun özeti ise şu, para geliyor, kooperatif başkanı keyfine göre dağıtıyor. 

Koopretif başkanları benim hemşehrim ve arkadaşlarım, ama kim yanlış yapıyorsa benim için fark etmez, esnafımım hakkını ararım. Bu konuda gerekli adımları attım. Bundan sonrası bakanlığın ve hükümetin işi. Hükümette bu konuda güzel çalışmalar yapıyor. Esnafın yüzüne bakmayanlar şimdi 'buyurun gelin' diyorlar. 
 


' ÜMRANİYE'DE ESNAF ODASI'NIN ESNAFIN OLDUĞUNU ORTAYA KOYDUK'

Bu çalışmalarımızdan rahatsız oldular. Aday olduğumda 16 grup birleşti ve aday çıkardı. Esnafımız bize karşı birtleşen 16 gruba 'dur bizim başkan başarılı' dediler ve yüzde 82 oy vererek devam et dediler. Onlar mahcup oldular, biz esnafımızın yanında yer almaya devam ediyoruz. 

Çocuklarına burs veriyoruz, iş yerinde hırsızlık olursa, yangın olursa bir ay mutfak masrafını veriyoruz. Avukat, İş Güvenlik Uzmanı, Kurumlar arası anlaşmalar yapıyoruz. Bir çok alanda hizmetlerimiz var.  Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifleri denetlenmeli, bunlar niye denetlenmiyor. 

Seçimleri hakim huzurunda değil, bizimki hakim huzurunda yapılıyor. Bunlar kaldır, indir bitti. Sahte oylar çıkıyor. Mahkeme kararları var. Vekaletle de oy kullanılıyor. Adaylar kendi pusulalarını dağıtıyorlar. Dur diyen yok bunlara. Odaları kurumsallaştırdıkları gibi kooperatifleri de kurumsallaştırmalarını istiyoruz.

' MİLLİ SİSTEM KURUYORUZ'

Esnaflarımızın kalkınması için çok güzel bir proje hazırladık. 9 Ayaklı bir sistem, esnaflarımız daha ucuza mal alacaklar. Türkiye'de işsizlik düşecek. Küçük esnaflarımıza sanal mağazalar açacağız. Tanzimlerin daha büyüğü olacak. 

Küçük esnafımız bir kutu colayı 44 tl'ye alırken zincir market 19 tl'ye alıyor. Bunlarla rekabet etmek için toplu alım programı olacak. Bankacılık sistemi var. Post sistemi var. ev hanımlarını ticarete sokacağız.  Bu projeye bankalar talipler, ancak biz hükümetimizle bunu hayata geçirmek için görüşüyoruz. Bunun için siyasi irade lazım' dedi.

İŞTE ÜMRANİYE ESNAF VE SANATKARLAR 
ODASI BAŞKANI MEHMET ÖZDİL'İN AÇIKLAMASI 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum