BAYKAL'A MİKROP ÖNLEMİ

Kılıçdaroğlu’nun Almanya’nın ardından GATA’da da Baykal’ı ziyaret talebi ‘mikrop önlemi’ denilerek reddedildi. Ancak Baykal’ın CHP’li Karaca, Ünal ve Sevigen’le görüştüğü ortaya çıktı.

BAYKAL'A MİKROP ÖNLEMİ

Kılıçdaroğlu’nun Almanya’nın ardından GATA’da da Baykal’ı ziyaret talebi ‘mikrop önlemi’ denilerek reddedildi. Ancak Baykal’ın CHP’li Karaca, Ünal ve Sevigen’le görüştüğü ortaya çıktı.

BAYKAL'A MİKROP ÖNLEMİ
11 Nisan 2018 - 07:35

KILIÇDAROĞLU YİNE GÖRÜŞEMEDİ

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, beyin damarlarındaki tıkanıklık nedeniyle ekim ayında hastaneye kaldırıldıktan sonra uzun süre yoğun bakımda kalmıştı. Baykal geçirdiği rahatsızlığın ardından Almanya’da yaklaşık 3.5 ay tedavi gördü. CHP’nin 36. Olağan Kurultayı öncesi Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Baykal’ı Almanya’da ziyaret etmek istedi.

YANDAŞ GAZETECİ YAZDI 

Talep, kulislerde Kılıçdaroğlu’na karşı Yalova Milletvekili Muharrem İnce’yi desteklediği konuşulan Baykal tarafından reddedildi. 79 yaşındaki Baykal’ın tedavisi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam ediyor. Almanya’dan Baykal’la görüşemeden geri dönen Kılıçdaroğlu, geçen hafta sonu GATA’ya giderek yine şansını denedi. Ancak CHP lideri ikinci defa kapıdan çevrildi.

Eski genel başkan Baykal’ın Kılıçdaroğlu’nu ikinci kez kapıdan çevirmesini, CHP yandaşı Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk köşesine taşıdı. Tedavi sürecinin steril bir ortamda devam ettiğini ifade eden ve kamuoyuna mesaj vermeye çalışan Öztürk, “Mikroba karşı büyük duyarlılık var. Kılıçdaroğlu bu yüzden görüşemedi” ifadelerini kullandı. Baykal hem Almanya hem de İstanbul’daki tedavi sürecinde birçok isim ve partiliyle bir araya geldi.

DERTLEŞTİK MESAJI VERDİLER 

Herkesin farkında olduğu bu duruma rağmen Baykal’ın Kılıçdaroğlu’yla görüşmemesinin kamuoyunda büyük yankı uyandıracağı biliniyor. CHP yandaşı gazeteci Öztürk’ün ön alma çabasını ise yine CHP’liler boşa çıkardı.

Önceki gün CHP’li Korkmaz Karaca, İsmail Ünal ve Mehmet Sevigen eski genel başkanla görüştü. Daha sonra yemek yiyen aynı ekipten Karaca o ziyarete ilişkin, “2 saate yakın dertleştik. Tüm Türkiye’ye selamı var. Her şeyi büyük bir dikkatle izliyor, gözlüyor. Kavuşmanıza az kaldı” mesajını vererek fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu reddeden Deniz Baykal, CHP’li Korkmaz Karaca, İsmail Ünal ve Mehmet Sevigen’le görüştü.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum