• Reklam

Bekir BOZDAĞ  YÖK'E NEDEN DOKUNMADI ?

YÖK kurumu içinden tek  bir ihraç ve  tek bir personelin adı iddianamelere özellikle sokulmadı. Böylelikle, Üniversitelerin fetö davaları YÖK-süz başladı ve öylece de devam ettirildi. YÖK yok edildi. YÖK'te Fetö yok dendi. YÖK İmamı ise bulunamadı.2018 yılında Başbakan yardımcısı olarak katıldığı TBMM İçişleri komisyonunda da kendisine hatırlatılan bu konuya cevap veremeyen Bekir Bozdağ'ın halen Anayasa Komisyonu başkanı olarak görev yaptığı biliniyor.

Bekir BOZDAĞ  YÖK'E NEDEN DOKUNMADI ?
28 Mayıs 2021 - 22:30 - Güncelleme: 29 Mayıs 2021 - 11:16
Bekir  BOZDAĞ  YÖK'E NEDEN DOKUNMADI ?


15 TEMMUZ YÖK’TE YAŞANMADI SANIYORUZ…

Gazeteci Ardan Zentürk Ohal döneminde YÖK'e yargı kalkanı getirildiğini ve endişelerini dile getiren bir  yazısında; 

"....Lafı uzatmayacağım, değerli meslektaşlar da dikkati çektiler, önümüzdeki dönemde üniversitelerde pek çok kripto çıkışlar ile karşılaşacağımız açık bir gerçek…

YÖK Başkanı Prof.Dr. Yekta Saraç’tan şahsını ve kurumu hiç töhmet altında bırakmadan son derece basit bir soruyla bir bilgi rica ediyorum:

17/25 Aralık 2013 ve hassaten 15 Temmuz 2016 sonrasında üniversitelerimizdeki FETÖ’cü kadrolara karşı kaç soruşturma yürütüldü, savcılardan gelen soruşturma yazılarının kaçı hayata geçirildi ve 7 veya 4 yıl içinde akademik kadrolarda temizlik gerçekleşti mi, gerçekleştiyse, rakamlar ile nasıl oldu? "

Hepsi bu… Önce rakamlar ve son durum

Biz yıllardır, “her kurum için FETÖMETRE” derken bunu söylemeye çalışıyoruz…  diyerek YÖK Başkanına seslenmiş ama cevap gelmemişti.."

"OLAĞAN ÜSTÜ YÖK"  DÖNEMİMDE NE OLDU ?

OHAL  döneminde bir sene içinde  Adalet Bakanı olan Bekir Bozdağ'ın savcılıklara sözlü talimat vererek YÖK'ü yargı süreçlerinden izole eden kontrollü tutumu yüzünden Emniyetin de kuruma operasyon düzenleyemediği  ve belgelere el konamadığı YÖK içerisinden ve Eski bir HSK üyesi hakim tarafından da doğrulatıldı.

YÖK kurumu içinden tek  bir ihraç  olmadı ve  tek bir personelin adı  savcılık iddianamelere özellikle sokulmadı. Böylelikle, Üniversitelerin fetö davaları YÖK-süz başladı ve öylece de devam ettirildi.YÖK yok edildi.YÖK'te Fetö yok dendi.Yök İmamı bulunamadı.

YÖK ve Üniversitelerde cemaatle mücadelenin ise basit idari soruşturmaya indirgenmesinin hataları her geçen gün  yeni skandallar  olarak gün yüzüne  çıkacak gibi görünüyor.2018 yılından bu yana  ise  Bekir Bozdağ'ı siyaset sahnesinde gören olmadı ve sanki kayıplara karışmıştı.

Türkiye Havadis

YORUMLAR

  • 0 Yorum