• Reklam

BURSA'DA AKP-CHP İTTİFAKI DOLU DİZGİN...!

BURSA'DA AKP VE CHP İTTİFAKI BELEDİYE BAZINDA DEVAM EDİYOR...

BURSA'DA AKP-CHP İTTİFAKI DOLU DİZGİN...!
17 Eylül 2021 - 19:21 - Güncelleme: 17 Eylül 2021 - 19:38

Ak Partili Mustafa Esgin Ak Parti’yi Nilüfer’de CHP’ye sattı mı?

 

Ak Partili Mustafa Esgin Ak Parti’yi Nilüfer’de CHP’ye sattı mı? Bursa Nilüfer İlçesi Nilüfer Belediyesi sınırları içinde kalan ve Bursa’nın gözbebeği noktalarından biri olan Çalı kavşağı ile Beşevler caddesi ışıkları arasında bir bina yükseldi.  ”Bu bina kimin diye?” sorulmasına rağmen daha benim diyen çıkmamıştı. İşte bu bina Prizma Özel Sağlık Hizmetleri LTD. ŞTİ adına kayıtlı ve kamuoyunda Ak Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin’in olarak bilinen Doruk Tıp Merkezi adına ruhsatının alındığı ortaya çıktı.

Ak Partili Mustafa Esgin Ak Parti’yi Nilüfer’de CHP’ye sattı mı?

Ak Partili Mustafa Esgin Ak Parti’yi Nilüfer’de CHP’ye sattı mı?

Bursa Nilüfer İlçesinde bulunan arsa 24 Şubat 2004 yılında 3448 metrekare olarak iddialara göre şimdi Ak Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin tarafından satın alındı mı? Tıp doktoru da olan Mustafa Esgin kazandıkları ile yatırım yapma ihtiyacı duymuş olmalı.

08 Kasım 2011 tarihin de Genel Sağlık Alanı olarak 5-7 kat ve bodrum inşaat alanı toplamda 13485 metrekare inşaat alanı ruhsatı alındı.

İşte binanın önlü arkalı yapı ruhsatı;

Ak Partili Mustafa Esgin Ak Parti’yi Nilüfer’de Turgay Erdem’e sattı mı?


Ak Partili Mustafa Esgin Ak Parti’yi Nilüfer’de Turgay Erdem’e sattı mı?

Buraya kadar her şey normal

Ak Partili Mustafa Esgin Ak Parti’yi Nilüfer’de CHP’ye sattı mı?

Mart 2014 yerel seçimlerinde ise Mustafa Esgin Ak Parti Nilüfer Belediyesi Başkan Adayı olarak Mustafa Bozbey’in yani Chp’nin karşısına çıkıyor ve kaybediyor.

 

Mart 2014 yılında Ak Parti Nilüfer Belediye Başkan Aday Adaylığını seçilemeyeceğini bildiği halde seve seve neden kabul etmek zorunda kaldığı anlaşılamamıştı.

Hastane planları o zaman mı atıldı?

2019 genel seçimlerinde Mustafa Esgin Ak Parti Bursa Milletvekili oluyor. Aradan bir kaç ay geçer geçmez soluğu Turgay Erdem’in yanında alıveriyor. Daha seçim yeni bitmiş, Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı savaşı ayyuka çıkmışken  Mustafa Esgin ve Turgay Erdem’im samimiyeti gözlerden kaçmamıştı. Bu konu ile alakalı 04 Ekim 2019 tarihli makalede Nokta Bursa köşe yazarı Murat Doruk makalesinde ”Mustafa Esgin kurnaz ama bizde Tahtakale’de turist değiliz” diyerek dillendirmişti.

Ak partili vurmuş CHP’li görmüş 

Bu ziyaretten çok değil 6 ay sonra bir baktık ki şu aşağıda görülen binanın inşaat ruhsatında 13485 metrekare olan bina yani 5-7 kat bir bodrum olan binanın yerine 23 katlı bir bina dikilmiş.

Öğreniyoruz ki Ak parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin’in CHP’li Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i ziyaretinden sonra binanın inşaat ruhsatı 13495 metrekareden inşaat mühendislerinin tahmini ölçümüne göre 49.000 metrekareye çıkıvermiş. Ne kadar tesadüf değil mi?

Ak Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin;

1- Hastane Ruhsatını alabilmek ve emsal artışı yapabilmek adına 20 Mart 2014 seçimlerinde Mustafa Bozbey ile anlaşarak Nilüfer’de Belediye Başkanlığını, Ak Partiyi, Ak Partilileri ve Ak Partiye oy verenleri, şahsi ticari emellerin ve rantın uğruna sattın mı?

2- 2019 seçimlerinden sonra aradan bir kaç ay geçer geçmez soluğu CHP’li Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem yanında alarak, sadece Turgay Erdem’in imzaladığı ve başka yasal olarak kimsenin imzalamaya yanaşmadığı yeni yapı ruhsatına dayanarak, 13.495 metrekareden yasal olmamasına rağmen 49.000 metrekareye çıkardın mı?

İşte sadece Turgay Erdem imzalı yeni yapı ruhsatı

Ak Partili Mustafa Esgin Ak Parti’yi Nilüfer’de Turgay Erdem’e sattı mı?


Ak Partili Mustafa Esgin Ak Parti’yi Nilüfer’de Turgay Erdem’e sattı mı?

En az 3-4 imza olması gerekirken tüm imzaları sadece ve tek Turgay Erdem’mi attı? Nilüfer Belediyesi Meclis Başkanı, imar komisyonu başkanı ve imar müdürü gibi yetkili kişilerin bu binanın belgelerini imzalamaktan kaçındığı o bakımdan tüm belgelerde sadece Başkan Turgay Erdem’in imzasının bulunduğu söyleniyor.

Ak Partili Mustafa Esgin Ak Parti Nilüfer’de CHP’ye sattı mı?

3- İlk alınan yapı ruhsatında imzası bulunanlar ve onaylayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bursa İl Çevre ve Şehirlik Müdürlüğü yeni ruhsatına onay verdi mi, yoksa bu bina su basmanları dahil komple kaçak mı?

4- Tüm imzalar neden sadece Turgay Erdem?

5- Turgay Erdem rakip bir parti olmasına neyin karşılığında ya da ve neye rağmen imzaladı?

6- Gözümüzün içine baka baka koltuklarını kullanarak haksız rant elde ettikleri iddia edilenlere kimse bir şey sormayacak mı?

7- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa Nilüfer’de yaşananlar ve iddia edilen Ak Parti CHP işbirliği için harekete geçecek mi?

8- Bu memlekette Bursa Valisi yok mu?

9- Bu memlekette Bursa Cumhuriyet Başsavcısı yok mu?

10- Bu memlekette Bursa Emniyet Müdürü yok mu?

11- Ak Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan bu duruma sessiz kalacak mı?

12- Ak Partili Mustafa Esgin Ak Parti’yi Nilüfer’de CHP’ye sattı mı?

13- İddialara ve belgelere göre bir imza ile 150 Trilyon rant kazanmak bu kadar basit mi?

Kamuoyu bu soruların cevaplarını bekliyor.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum