• Reklam

Büyük Koalisyon Kulisi..! AKP ve CHP Koalisyonu 2023

AKP ve CHP koalisyonuna Hazır olun.... Kemal Kılıçdaroğlu hiçbir zaman başkanlık sitemini reddetmedi ancak CHP tabanına sanki  başkanlık sistemine karşıymış gibi bir kelime oyunu yaptı.

Büyük Koalisyon Kulisi..! AKP ve CHP Koalisyonu 2023
27 Mayıs 2021 - 21:50 - Güncelleme: 28 Mayıs 2021 - 08:16
Millet ittifakının bahsettiği "İyileştirilmiş parlamenter sisteminin, bir tür Yarı başkanlık sistemi" olduğunu söyleyen Kemalist yazar Tahir Çalgüner;  Kemal Kılıçdaroğlu hiçbir zaman başkanlık sitemini reddetmedi ancak CHP tabanına sanki  başkanlık sistemine karşıymış gibi ustaca bir kelime oyunu yaptı.dedi.

Önümüzdeki Genel seçimlerde (ne zaman olursa olsun)  Cumhurbaşkanının Recep Tayyip Erdoğan olacagını ama buna mükabil parlamento içinde Cumhur ittifakının konjektürel olarak sayısal ağırlığının düşmesi bahane edilerek AKP ve CHP arasında  bir koaliyon hükümetinin kurulabileceği  düşüncesinin CHP seçmeninden saklandığını ve dillendirilmediğini belirten Tahir Çalgüner; CHP Genel başkanı Kılıçdaroğlu'nun  olası bir AKP ile anlaşması gereği Millet ititfakının Cumhurbaşkanı adayı olacağı ve sonrasında dokunulmazlığı kalksa bile hükümet içinde yer alacağından dolayı dokunulmazlık garantisinin  devam edeceğini söyledi.

AKP'nin Anayasa değişikliğini  Genel seçimler öncesi  Refarandurma götürme isteği de bundan kaynaklı olası bir  Koalisyon içinde elini güçlendirme  ve önalım taktidiğidir. Böylelikle AKP, CHP'nin  bazı kötü emellerini içerdeğe bloke etmek istiyor diyen Çalgüner; CHP seçmeni ve AKP seçmenini şimdiden bilgilendiriyorum ve bu sözlerimi kayıt altına alıyorum vurgusu ile kesin bir dille konuştu.

Türkiye Havadis

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum