Çalgüner; FETÖ ile mücadelenin ilk yeri; "İdare ve Asliye Hukuk mahkemeleri" değildir.

Fetö ile mücadelede, idare hukuku işletildiğini ve reform paketleri ile sulandırıldığını söyleyen Türkiye Havadis gazetesi Genel yayın yönetmeni Tahir Çalgüner ; bu konuda tek belirleyici makam savcılıklar ve adli ceza yargısıdır. Anacak öyle olaylara şahit oluyoruz ki; Adam idare mahkemesinden karar aldırıyor…

Çalgüner; FETÖ ile mücadelenin ilk yeri; "İdare ve Asliye Hukuk mahkemeleri" değildir.
22 Kasım 2020 - 14:06

Çalgüner; FETÖ ile mücadelenin yeri; “İdare ve Hukuk mahkemeleri” değildir.

"Kripto Fetö" ve iltisaklığı konusunda neden bir “Hukuk reformu” yok?

Fetö ile mücadelede, idare hukuku işletildiğini ve reform paketleri ile sulandırıldığını söyleyen Türkiye Havadis gazetesi Genel yayın yönetmeni Tahir Çalgüner ; bu konuda tek belirleyici makam savcılıklar ve adli ceza yargısıdır. Anacak öyle olaylara şahit oluyoruz ki; Adam idare mahkemesinden karar aldırıyor…Diğeri hakaret kapsamında asliye hukuk mahkemesinde tazminat davası yolu ile işi hakarete indirgiyor ve savcılara sözde  delil üretiliyor.

Birbirlerine top atan yargı mensupları,  dar alanda paslaşmalar içine girerek üstlerinden sorumluluğu atıyor. “Savcılıklar-İdare mahkemeleri ve Asliye hukuk mahkemeleri” arasındaki üçlü danışıklı paslaşmalarla bir çok fetö zanlısı arada kaynıyor ve şikayetçi mağdurlar ise; hukuk akrobasilerine kurban edilmiştir diyerek konunun HSK tarafından bilindiğini de belirtti.Savcılık ve ceza mahakemelerinin inceleme sonrası alacağı karar; diğer mahkemelere emsal teşkil etmesi gerekirken; Durum maalesef  terse dönmüş durumda.

Ancak Adalet Bakanı’nın Hukuk Reformu ve mağdur reformu olarak sunduğu hususlarda bu duruma açıklık getirici hiçbir maddeye rastlamadığını söyleyerek; belgeyi post modern genişletilmiş bir cilalı af metni olarak değerlendirmek gerekir. diye de ekledi.

FETÖ ile mücadele ettiklerini söyleyen birçok köşe yazarının ise; Hukuk REFORMU” olarak isimlendirilen bu konuya ve doğuracağı sonuçlara hiç yer vermediğini bunun yerine Bülent Arınç ve Menemen yemeğinin yapılışı ile ilgili konuları gündeme getirdiklerini söyleyen Çalgüner; Kripto fetö konusunu yargılama kapsamından çıkaran ve bir tanım geliştirmeyen bir siyaset ve yargı kurumu işin militarist askeri boyutun dışındaki hayatın diğer alanları ve kurumlarındaki aktif kripto fetö unsurlarını görmezden geliyor dedi.

Yakın zamanda Nurettin Veren ile telefonla konuştuğunu belirten Çalgüner; Nurettin Veren’in de mücadeleden illallah ettiğini ve yaşanan süreçleri tribünden seyrettiğini belirterek mücadele altında yapılan bu gelişmeler milletimize yarar getirmez diye konuştuğunu da belirtti. Nurettin Veren şuan hiçbir televizyona çıkartılmıyor ise; bu o ülkede FETÖ ile mücadelenin yapılmadığını yada yapılıyormuş gibi yapıldığının en büyük reformsal ve göstergesidir Ayrıca bunun yanında yargısal maslahata yönelik bir reforma yada ilave göstermelik bir performansa da gerek yoktur.

Türkiye Havadis

YORUMLAR

  • 0 Yorum