• Reklam

CHP GÖRÜLMEMİŞ BİR SKANDALA İMZA ATTI

Organize usulsüzlüklere rağmen sokak tehditleriyle İmamoğlu’na mazbatanın verilmesini isteyen CHP yönetimi, görülmemiş bir skandala imza attı. CHP Sözcüsü Öztrak, ABD üzerinden tehditler yağdırarak mazbatayı istedi.

CHP GÖRÜLMEMİŞ BİR SKANDALA İMZA ATTI

Organize usulsüzlüklere rağmen sokak tehditleriyle İmamoğlu’na mazbatanın verilmesini isteyen CHP yönetimi, görülmemiş bir skandala imza attı. CHP Sözcüsü Öztrak, ABD üzerinden tehditler yağdırarak mazbatayı istedi.

CHP GÖRÜLMEMİŞ BİR SKANDALA İMZA ATTI
14 Nisan 2019 - 11:41

Sadece Türkiye değil dünya tarihine geçecek organize seçim yolsuzluğunu örtbas etmek için Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) her türlü yola başvuruyor. 31 Mart Seçimleri’nin hemen ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu tehdit diline sarıldı. CHP’li iki isim, sokağı işaret ederek kaos mesajı verdi. Mazbatanın İmamoğlu’na verilmemesi halinde sokakların karışacağı tehdidinde bulundu.

İKİ LİDERE HAKARET

Bu gelişmelerin ardından CHP’den yapılan son açıklama ise resmen akıllara durgunluk verdi. Bir süredir sokakları karıştırma tehditlerinin yükseldiği CHP, Türkiye’ye ABD üzerinden tehdit mesajı verildi. Bu skandal sözlerin ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Öztrak, parti genel merkezinde düzenlenen basın toplantısında, İstanbul seçimine ve Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) yönelik açıklamalarda bulundu. Genel Başkan Yardımcısı Öztrak, AK Parti’nin organize usulsüzlüklere ve sahte seçmen skandalına yönelik başlattığı yasal sürece tahammül edemediklerini böylece gözler önüne serdi. Öztrak, Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun tehditlerini üzerine provokatif bir hamle daha yaptı. Basın mensuplarının karşısına geçen CHP’li Öztürk’in hedefinde, Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli vardı. Öztrak, Erdoğan ve Bahçeli’ye ağza alınmayacak ifadelerle hakaret etti.

İFTİRALAR SAVURDU

Daha da ileri giden CHP Sözcüsü Öztrak’ın kullandığı skandal ifadeler Türkiye’nin demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçti. ‘Rahip Brunson meselesinde Türkiye’nin esas duruşa geçtiği’ iftirasında bulunan Öztrak, ABD üzerinden tehditler savurdu. CHP’nin en yetkili isimlerinden olan Öztrak, “Beyaz Saray karşısında yine esas duruşa geçmeyin diye uyarıyoruz. İmamoğlu’na mazbatayı verin” ifadelerini kullandı.

Bir tehdit de ABD'li senatörden

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak’ın sözlerinin ardından bir tehdit de ABD’den geldi. Demokrat Partili New Jersey Senatörü Bob Menendez, Senato Dış İlişkiler Komisyonu’nda S-400 alımı nedeniyle Türkiye’ye yönelik skandal ifadeler kullandı. Menendez şunları kaydetti: “Buradaki soru Türkiye’nin yaptırımla karşılaşıp karşılaşmayacağı değil, karşılaşacak olması. Ve eğer karşılaşırsa, ki görmek istediğim şey bu değil, Türkiye ekonomisi çok büyük bir darbe almış olacak. Yaptırımlar uluslararası piyasaları sallayacak, doğrudan yabancı yatırımcıları ürkütecek, Türkiye’nin havacılık, uzay ve savunma sanayisini felce uğratacak.”

AKŞAM

YORUMLAR

  • 0 Yorum