CHP'Lİ NİHAT YEŞİL'DEN MOTORLU KURYE ÇALIŞTIRAN ESNAFA KONTRPİYE GOL !!

SİGORTASIZ KURYE ARAÇLARI SAHİBİ ESNAF MECLİS  MECLİS GÜNDEMİNDE ! Soru önergesini AKP'ye akıl vermek olarak yorumlayan işletme sahipleri CHP'ye tepkili. Ankara Milletvekili Nihat Yeşil; Motorlu kurye çalışanları tarafından dillendirilen soruları meclise taşıdı. Kurye çalıştıran yeme-içme ve alışveriş Esnaf'a atılan bu gol Esnafı ve Patronları kızdırdı ! Motorlu kurye çalıştıran Esnafın bu araçların sigortasını yaptırmamasının nedeni olarak; Ekonominin yönetilememesi olarak gösterilmesi ise gözden kaçmadı. Soru önergesini AKP'ye akıl vermek olarak yorumlayan Esnaf CHP'ye tepkili.

CHP'Lİ NİHAT YEŞİL'DEN MOTORLU KURYE ÇALIŞTIRAN ESNAFA KONTRPİYE GOL !!
09 Mart 2022 - 16:01 - Güncelleme: 09 Mart 2022 - 23:12

Ankara Milletvekili Nihat Yeşil  ve  Motorlu kuryecilerden Esnaf'a atılan bu gol Esnafı kızdırdı.
Esnafın bu araçların sigortasını yaptırmamasının nedeni olarak Ekonominin yönetilmemesi olarak gösterilmesi ise gözden kaçmadı.


CHP’Lİ YEŞİL SORDU:

SİGORTASIZ  KURYE ARAÇLARI SAHİBİ ESNAF  MECLİS  MECLİS GÜNDEMİNDE

 

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, İçişleri Bakanlığı’na seyir halinde olan sigortasız araç sayısını sordu.

 

100 MOTOSİKLETTEN 66’SI SİGORTASIZ

TÜİK’in Ocak 2022 bültenine göre ülkemizde trafiğe kayıtlı araç sayısı 25 milyonu geçmiş durumda. Sigorta Gözetim Merkezi’nin Ocak 2022 raporunda ise ülke genelindeki motosikletlerin yüzde 66’sı, traktörlerin ise yüzde 41’i trafikte sigortasız şekilde seyir ediyor. CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, zorunlu trafik sigortası fiyatlarında 1 Şubat 2022 itibariyle trafik sigortalarına her basamakta yapılan yüzde 37,5’lik artış nedeniyle, trafikte seyreden sigortasız araç sayısının daha da artacağını söyleyerek konuyu Meclis gündemine taşıdı.

 

TRAFİK KAZASINA KARIŞAN SİGORTASIZ ARAÇ SAYISI KAÇ?

 

Yeşil, soru önergesinde ülke genelindeki sigortasız araç sayısı ile sigortasız olarak maddi hasarlı kazaya ve ölümlü trafik kazasına karışan kaç aracın olduğunun Emniyet Genel Müdürlüğü kayıtlarından tespit edilmesini istedi.

 

SEBEBİ EKONOMİYİ YÖNETENLER

 

Ankara’da 7’nci basamaktaki en düşük sigorta bedelinin 869 liradan 1195 liraya çıkmasına paralel olarak tüm Türkiye’de sigorta bedellerinin arttırılması nedeniyle trafikteki ticari araçların dahi sigorta yaptıramadığını ifade eden Yeşil; “Esnaf bitik durumda. Maliyet artışlarıyla mı uğraşsın, faturalarını mı ödesin, dükkanını aracını mı sigorta yaptırsın.” Trafik sigortalarındaki fahiş artışlar nedeniyle sigortasız araç sayısında da artış olması bekleniyor. Artış oldukça kaza durumundan sonraki ekonomik mağduriyetler de o denli artıyor. Zorunlu trafik sigortası yaralama ve ölüm anında devreye giren ekonomi bir güvence anlamına geliyor. Düşünün ki insanlar trafik sigortasını dahi yaptıramayacak duruma gelmişse sebebi ekonomiyi yönetenlerdir” yorumunda bulundu.

Türkiye Havadis

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum