CHP 'li Nihat Yeşil' komisyonda üçte bir yaptı.!

Yargı -Siyaset bağımsızlığından haberi yok!

CHP 'li Nihat Yeşil' komisyonda üçte bir yaptı.!
28 Kasım 2020 - 17:52 - Güncelleme: 28 Kasım 2020 - 18:25

CHP'li Vekil Nihat Yeşil Komisyonda üçte  bir  yaptı.


CHP 'li Nihat Yeşil' komisyonda üçte bir yaptı.!


CHP'li Ankara milletvekili Meclis komisyonunda Bakana yargı bağımsızlığını ihlal ederek Alaaddin Çakıcı hakkında işlem yapıldı mı diye sorması; Savcılık makamına ve HSK'ya yöneltilebilecek bu sorunun  Muhatabı olarak Bakanı seçmesi; Yargı-siyaset ilişkisinden şikayetçi  olan CHP'nin iktidara gelmesi halinde Moğultay dönemini aratmayacağı eleştirilerine neden oldu.

Pandemi  kısıtlamaları ise gösteri  hakkını kullanan  Madencilere uygulanırken AKP kongreleri  icin bu uygulamadan vazgeçilmesini eleştiren sorusu anlamlı bulundu.
Içişleri bakanlığında FETÖ ile bağlantılı personel hakkında yapılan istatistikleri sormayarak, FETÖ kapsamı dışındaki tanımsız bir  "Cemaatçi" kadrolaşmasından bahisle,  Oranı nedir sorusorusundan  ise ne kastettiği anlaşılamamakla beraber. Bu soruyla Alevilerin  durumunu kastettiği belirtiliyor.

Türkiye Havadiis 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Nermin
  1 ay önce
  Kuvvetler ayrımını içselleştırmemiş kişilerin söylemleri ileride eylemlerine de yansır. Yok birbirinizden farkınız biri Akp diğeri CHP !
 • Ali
  1 ay önce
  TBMM başkanlığının milletvekillerine vereceği 2 aylık bir parlamento hukuku kursu ile bu gibi hadiselerin önüne geçilebilir.Vekillerin mecliste kendini köy kahvesinde propaganda yapar gibi konuşmaları engellenir böylelikle.Hata bu vekilde değil onun önüne hazır konusma metnini koyanda...