ÇİLLER'İN KARAKUTUSU İLK KEZ KONUŞTU

Tansu Çiller'in karakutusu olarak bilinen Mehmet Bican, Çiller hakkında çok sert söylemlerde bulundu. Çiller'in siyasete dönmek istediği yönündeki iddialar hakkında konuşan Bican, "Acaba milletin karşısına nasıl çıkacak, nasıl girecek aralarına 'Partime oy istiyorum!' diye?" ifadelerini kullandı.

ÇİLLER'İN KARAKUTUSU İLK KEZ KONUŞTU
22 Mart 2022 - 18:59
Tansu Çiller'in siyaset sahnesine yeniden dönmek istediği yönündeki iddialar karşısında, Çiller'in karakutusu olarak bilinen Mehmet Bican'dan çarpıcı açıklamalar geldi. Çiller'in Türkiye'yi büyük zararlar verdiğini söyleyen Bican, Çiller'in mal varlığına göndermede bulundu.

Halk TV'den İpek Özbey'e konuşan Mehmet Bican, Tansu Çiller'le ilgili şunları söyledi:

MİLLETİN KARŞISINA NASIL ÇIKACAK OY İSTİYORUM DİYE

"Acaba milletin karşısına nasıl çıkacak, nasıl girecek aralarına 'Partime oy istiyorum!' diye? İktidara geldiği 1993 yılından sonraki ekonomik ve sosyal bunalımları; geçmişte yaşadıkları, yaşattıkları; partisini sıfırlayıp tarihin karanlıklarına gömdüğü gerçeğini unutmadık. Yakın dostlarını, beraber çalıştığı arkadaşlarını; terörle mücadeleyi birlikte yürüttüğü komutanları nasıl harcadığını; Türkiye’yi karanlıklara gömme yolundaki çabalara, tarikatlara, gerici güruha verdiği desteğini hep hatırlıyoruz. Mal varlığını tartışmayan mı kaldı şu ülkede?


 
ÇİLLER'İN SİYASET HAYATIMIZA ZARAR VERECEĞİ KANAATİNDEYİM

Sayın Çiller’in AKP’ye veya Cumhur İttifakı’na destek vermesinin sadece ittifaka, Sayın Erdoğan’a veya Bahçeli’ye değil, kör-topal yürüyen demokrasimize, siyaset hayatımıza da büyük zarar vereceği kanaatindeyim. Zaten, Çiller’in hayali olan yeniden siyasete dönme düşüncesinin hayata geçirileceğini sanmıyorum. Büyük bir yanılgı içinde o.

TANSU HANIM HEP İNKARCI BİR POLİTİKA İZLEDİ

Önceleri, onun aydın bir cumhuriyet kadını olduğu söylemlerinin peşinde koşmuştu kadınlarımız. Aydın kişiliğiyle, çağdaş görüntüsü ile umut kaynağıydı o, hatırlayınız. Ama sonra herkes gibi kadınlar da hayal kırıklığına uğradılar. Tansu Hanım’ın iktidarı boyunca hep inkârcı bir politika izlediği biliniyor. Dün ne yaptığını, ne söylediğini hep unutmuş, gelişen şartlara göre yeni stratejiler, yeni söylemler geliştirmiş ve büyük bir cesaretle hiç kimsenin kabul edemeyeceği bu yolu benimsemiştir. Örnek mi? Önce 28 Şubat’a sahip çıktığını hatırlayın lütfen. O meşhur MGK bildirisini imzalarken, 'Burada sıralanan hususlar bizim partimizin ilkeleri arasındadır' demiş, ama sonra 16 yıl hapse mahkûm FETÖ Savcısı Mustafa Bilgili’nin kendisine gösterdiği gazete kupürlerine kanıp, “28 Şubat darbedir!” diyerek yol değiştirmiştir. Terörle birlikte mücadele verdiği generaller onun yüzünden bugün hapiste çürümektedirler. Başbakanlık koltuğunda otururken Refah lideri Erbakan’a herkesten fazla yüklenmiş, onun cumhuriyet düşmanı olduğunu seslendirerek Refah’a savaş açmış; sonra dinci bir siyaset özlemi içinde bulunan Erbakan’la koalisyon hükümeti kurarak bir süre mutlu-mesut yaşamayı seçmiştir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum