DDK BAŞKANI FETÖ İLE MÜCADELE HAKKINDA BİR RAPOR YAYINLADI MI ?

Kurumlara adeta anket niteliğinde Fetö ile mücadelede ne yaptınız diye soran DDK başkanı, kendi kurumu tarafından kapsamlı mücadeleye yönelik bir strateji raporu hazırlamış mı ?

DDK BAŞKANI FETÖ İLE MÜCADELE HAKKINDA BİR RAPOR YAYINLADI MI ?
19 Ağustos 2021 - 00:35
Denetlediği tüm kurumlardan FETÖ'cü fışkıran DDK Başkanı Yunus Arıncı, MİT Başkanı olur mu?

Ömür Çelikdönmez

Uzun zamandır Ankara’da hummalı tartışmalar yaşanıyor. “Kamuda birden fazla maaş alan isimler… Yeni Kabine hazırlığı… Erken Seçim talepleri… Önemli kademelere atamalar yapılması…” gibi gündem başlıkları bunlar. 

MI6’nın çiçeği burnunda Başkanı Richard Moore'ın Ankara ziyaretinde çok istemesine rağmen MİT Başkanı Hakan Fidan ile görüşme imkanı bulamaması dikkatlerden kaçmamıştı.   Hatırlarsanız, Beştepe iradesi Richard Moore'e “Fidan bulamadık Kalın verelim” teklifini götürmüş ve Moore ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın bir araya gelmişti.  Hatta külliyeye yakın kaynaklar, İbrahim Kalın'ın uzun süredir gönlünde MİT Başkanlığı aslanı yattığını falan kulislere taşımıştı. Ancak İbrahim Kalın'ın ısrarcı taleplerine rağmen Cumhurbaşkanı’nın bu atamaya sıcak bakmadığı söylenmişti. 

Demokrasilerde çare tükenmez. Bazı derin kulaklar kendisi MİT Başkanı olamayan İbrahim Kalın'ın, Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı yaptığı yıllardan tanıdığı Ordulu Yunus Arıncı için Cumhurbaşkanı’nı ikna etmeye çalıştığını söylüyor. Ne derece doğru bilemem?  “Denetlediği tüm kurumlardan FETÖ'cü fışkıran DDK Başkanı”… Başlıkta yer alan iddia O7.08.2017 tarihli Cumhuriyet gazetesine ait. “DDK'nın denetlediği kurumlarda durum ne?” sorusuna cevap arayan gazete yönetimi üşenmemiş, “TSK'yi denetleseydik FETÖ'yü çözerdik” diyen Yunus Arıncı'nın başkanlığını yaptığı DDK'nın denetleme yetkisine sahip olduğu 1981 yılından bu yana TSK ve yargı organları dışındaki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında kamu niteliğinde olan meslek kuruluşlarında, her düzeydeki işçi ve işveren meslek teşekküllerinde ve kamuya yararlı derneklerde FETÖ yapılanmasını araştırmış. 

Devlet Denetleme Kurulu'nun süzgecinden geçen ne kadar kurum kuruluş varsa hepsinde FETÖ’cüler çalıp oynamış. Ee ne demişler; ekmek Hıdırın, su Bedirin yeyin için kudurun!


Gazete, bizzat İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamasını kaynak alarak Yunus Arıncı için, “Denetlediği tüm kurumlardan FETÖ'cü fışkıran DDK Başkanı” başlığını atmış. Soylu’nun, Nisan 2017'deki aktardığı bilgi, vehamet derecesinde. Soylu diyor ki; “Nisan 2017 itibariyle tutuklu sayısı 47 bin 155 ve önemli bir rakam. Adli kontrol ile bırakılan 41 bin 499 kişi ve serbest kalan da 23 bin 861 kişi var. 863 kişi de firari. Tutukluların 10 bin 732'si polis, 7 bin 463'ü asker ve 168'i general. 2 bin 575'i de hakim ve savcı. 26 bin 177'si sivil, 208'i de mülki idare amiri.” DİSK'in 2017 Haziran ayı sonunda açıkladığı OHAL raporunda, OHAL’in başlangıç tarihi 21 Temmuz 2016 ile 29 Nisan 2017 arasında “herhangi bir somut gerekçe ya da kanıt sunulmaksızın, sadece terör örgütüne aidiyeti, iltisakı ya da irtibatı bulunduğu önündeki genel iddialar”la toplam 104 bin 771 kamu görevlisi ihraç edildi.  Mayıs 2017'ye kadarki OHAL döneminde en çok ihraç kararı, 33 bin 955 sayısı ile Milli Eğitim olurken Emniyet Genel Müdürlüğü'nden ise 20 bin 683 personeli ihraç edildi.

Gazeteye göre, bu rakamlar DDK Başkanı Yunus Arıncı’nın “TSK'yi denetleseydik FETÖ'yü çözerdik” iddiasını yalanlıyor.  "Personeline FETÖ kitapları okutan!" DDK Başkanı!..
Cumhuriyet gazetesinin DDK Başkanı Yunus Arıncı'nın FETÖ ile mücadele ettikleri iddiasını çürüten adı geçen gazete, mutlaka bu bilgileri devletin bir istihbarat kurumundan almıştır.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı gelinceye kadar hatta öncesinde 15 Temmuz darbe girişimine kadar kılını kıpırdatmayan bu kurumun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “paralel yapıyı araştırın” demesi üzerine, kurumlara yazı  göndererek; “Kurumunuzda Paralel Yapı'yla ilgili güncel durum nedir? Bugüne kadar FETÖ ile mücadelede ne yaptınız? Bundan sonra hangi adımları atacaksınız?" gibi beylik sorular yönelttiği görülüyor. 

Anayasa değişikliğiyle denetim yetkisi arttırılan DDK'nın başkanı Yunus Arıncı, ABD'de bulunan Amsterdam Hukuk Bürosu ile FETÖ konusunda işbirliği içinde olduklarını açıklamıştı.  Kanadalı avukat Robert Amsterdam'ın sahibi olduğu Amsterdam Hukuk Bürosu, Londra merkezli. Yav bu MI6, her yerde karşımıza çıkıyor, sinir olmamak elde değil! 15 Temmuz darbe girişimine kadar ayakta uyuyan Devlet Denetleme Kurulu'nun özellikle 15 Temmuz sonrasında FETÖ konusunda yoğun mesai harcadığını dile getiren Yunus Arıncı, “Çok ilginçtir burada çalışan arkadaşlarımız, örgütü daha iyi analiz edebilmek için bugüne kadar FETÖ konusunda yazılan tüm kitapları okudu” demesi sizce ne anlama geliyor?

 FETÖ’yü es geçen DDK Başkanı, MİT Başkanı olmak isterse!.. Emekli olmadan önce Başbakanlık’ta çalıştığım yıllarda, her dönem her iktidara “Katolik nikahı” kıyan bir “Masonik kadro” mevcuttu.  “Masonik” dediğime bakmayın! Masonlar bunların yanında zemzemle yıkanmış sayılır. AK Parti hükümeti geldiğinde bu ekip, kendi hakkında asparagas haber yaptırır, işte “Batı Çalışma Grubu”nun veya istihbarat teşkilatlarının kendileri hakkında “gerici mürteci veya cemaat mensubu, İHL ya da İlahiyat mezunu…” diye fişleme yaptıklarını yazdırırlardı. Böylelikle kısa yoldan AK Parti iktidarının bürokratik hiyerarşisinde kendilerine yer bulurlardı. Şimdi bunların kimisi milletvekili kimisi Genel Müdür kimisi bakan oldu.

Beştepe’de halen bunlardan epey  var. Allah, ülkemizi, devletimizi, milletimizi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, bu menfaat çetesinin şerrinden korusun! 6 Aralık 2020'de “İnternethaber”de Osman Diyadin'in kaleme aldığı, “İşte Tayyip Erdoğan'ın yatırımı!” başlıklı yazının yukarıda sözünü ettiğim türden olduğunu, medya duayeni bir dostum hatırlattı.  Ismarlama olduğu her kelimesinde sırıtan vıcık vıcık muktedire yağ kokan bu yazıda, birçok isim sayıldıktan sonra DDK Başkanı Yunus Arıncı'ya sıra geliyor,

“Tayyip Erdoğan’ın  bugünkü yönetim kadrosunda  kilit rol oynuyor ki 2023 Türkiye’sinde “Sessiz güç” kimliğini bırakıp sahaya inmesi sürpriz olmayacaktır. O da devletin kara kutusu…” deniliyor.  Saz ve söz üstadı, “Bozkırın tezenesi” İbrahim Kalın’ın, “Yunus Arıncı'nın Hakan Fidan'ın yerine MİT Başkanı olması için uğraştığı” duyumu gelince, yukarıda aktardığım “.. 2023 Türkiye’sinde “Sessiz güç” kimliğini bırakıp sahaya inmesi sürpriz olmayacaktır. O da devletin kara kutusu..” ifadesi, şak dedi yerine oturdu. 


dikGAZETE.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum