DEMİRTAŞ 'İSTANBUL'DA YILDIRIM'I DESTEKLİYORUZ'

Karadeniz Demokratlar Birliği Başkanı Erdal Demirtaş, yazarımız Yekta Yaktı'ya İstanbul'da 23 Haziran'da yenilecek seçimde AK Parti adayı Binali Yıldırım'ı desteklediklerini açıkladı.

 DEMİRTAŞ 'İSTANBUL'DA YILDIRIM'I DESTEKLİYORUZ'
11 Haziran 2019 - 10:43

CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nun 31 Mart seçim öncesi ortaya koyduğu, birleştirici, uzlaştırıcı ve herkes'i kuçaklıyorum sözlerinin yalan olduğunu, seçimlerin iptal edilmesinden sonra göstermelik olduğunun son günlerdeki akresif tavırlarından anlaşıldığını söyleyen, Erdal Demirtaş, İstanbul'da başta Kastamonu olmak üzere tüm seçmenlerinin sayın Binali Yıldırım'ı desteklemeleri konusunda çalışmalar yürüttüklerini açıkladı.
Karadeniz Demokratlar Platformu Başkanı Erdal Demirtaş, ' CHP, HDP ve İYİ Parti'nin can havli ile 23 Haziran seçimlerinde, Ekrem İmamoğlu'nu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yapmak için çalışmalarının arkasında, Türkiye'nin iç ve dış düşmanlarının desteğinin olduğu ortadaır.

Sadece İstanbul'a bir başkan seçimi olmasına rağmen, ülkemizdeki istikrarlı yönetimi devirmek için güç birliği içinde olduklarını, İçişleri Bakanı sayın Süleyman Soylu'ya yaptıkları saldırı ortaya koymaktadır.

Terör başta olmak üzere, Türkiye'nin daha güçlü olmasının önünü açan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2023 hedefinin önünü kesmeye çalışan şer odaklarının himayesindeki İmamoğlu'nun İstanbul'u yönetmesinin sakıncaları açık bir şekilde görülmektedir. O nedenle başta Kastamonu olmak üzere, Karadenizli tüm hemşehrilerimizi AK Parti adayı sayın Binali Yıldırım'ı desteklemeleri konusunda çalışmaları yürütüyoruz'dedi.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum