• Reklam

DOĞU PERİNÇEK'İN ÇEKİK GÖZLÜ KKTC PLANI !!!

Geçmiş 'de Kıbrıs'taki Türk askerine İşgalci diyen Doğu Perinçek; KKTC'nin tanınması için kolları sıvadı. Ancak KKTC'nin Türkiye'ye ilhak edilmesi seçeneğine hiç değinmeyen Perinçek'in Çinlileri adaya davet ettiği öğrenildi. Çinlilerin ada üzerinde toprak alması ve ileride kurulacak Doğu (Sosyal demokratlar) birliği tarafından KKTC'nin tanınacağı sözünü alan Perinçek; adeta Dış işleri bakanı gibi çalışıyor. Emperyalizmi sadece Amerika'dan ibaret sayan Perinçek'in bu yönde bir kamuoyu yaratmaya çalıştığı öğrenildi.

DOĞU PERİNÇEK'İN ÇEKİK GÖZLÜ KKTC PLANI !!!
12 Ağustos 2021 - 17:33 - Güncelleme: 12 Ağustos 2021 - 19:52

KKTC İKİNCİ BİR HONKONG OLAMAZ...


"KKTC'nin Türkiye'ye 82. il olarak ilhak edilemesi gerekir.
Aksi taktirde KKTC 'nin Doğucu yada Batıcı emperyalist ülkelerinin arasında gidip gelen bir Ulus devletden azade "özerk Şehir Devleti" olarak; Akdeniz'de kayyumistan bir üs olmaya mahküm bırakılır ve böylelikle Türkiye'den an ve an uzaklaştrılır."

 

Çin'den KKTC'ye yatırımcı ve turist

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, Çin'den KKTC'ye turist getirmek ve ülkeye yatırım yapmak isteyen Çinli işadamları heyetini kabul etti. İşadamı Hasan Özbaflı eşliğinde Bakan Üstel'i ziyaret eden heyetin kabulünde Bakanlık Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu, Bakanlığa bağlı Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi Müdürü Derviş Gezer ve Turizm Planlama Dairesi Müdürü Turgut Muslu da hazır bulundu.

Üstel'e ikinci Çinli heyet

Üstel kabulde yaptığı konuşmada dünyanın süper gücü olma yolunda hızla ilerleyen Çin'den bir hafta içinde ikinci heyeti kabul ettiğini hatırlatarak bundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yeni pazar açma çalışmalarının bir parçası olarak Çin'e büyük önem verdiklerinin altını çizen Üstel, buradan ülkeye yatırım yapmak için gelecek güvenilir işadamlarının önünü açmak için Bakanlık olarak üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını belirtti. Heyete turizm teşvikleri hakkında ön bilgi veren Bakan Üstel Çin'de oluşmaya başlayan talebi doğru yönlendirebilmek amacıyla burada bir turizm ofisi açılmasının düşünülmekte olduğunu ifade etti.
KKTC'nin Çin'de tanıtılması için çeşitli girişimlerinin bulunduğu bilgisini de veren Üstel Çin'in Hangzhou Bölgesi'nden bazı kamuoyu önderleri ile temasta olduklarını kaydetti. Çin'deki potansiyelin değerlendirilip yeni bir Pazar olarak açılması için alt yapı çalışmalarını sürdürdüklerini, önümüzdeki yıl ise Çin'den de charter sefer başlatma hedefinde olduklarını bildirdi.

KKTC'yi Çin'de tanıtmak istiyorlar

KKTC'deki yatırım olanaklarını araştırmak amacıyla temaslarda bulunan Çinli işadamları heyeti adına konuşan Melongda Group Başkanı Henry Qin, Kuzey Kıbrıs'ı çok beğendiklerini ve Çin'de tanınmayan KKTC'yi ülkelerinde tanıtmak istediklerini bildirdiler.
Qin, Çinlilerin KKTC'ye Türkiye üzerinden gelişlerinde vize sorunu yaşadığını, buna çözüm getirilmesi halinde Çin'den KKTC'ye turist getirmeye başlayabileceklerini belirtti.

Görüşme sonrasında Bakan Üstel konuk heyete ipek kozasından yapılmış tablo hediye ederken, heyet de Bakan Üstel'e hediyesini sundu.

Türkiye Havadis


YORUMLAR

  • 0 Yorum