EDVİNA SPONZA - DEMET ŞENER DURUŞMASININ DETAYLARI

Edvina Sponza, Demet Şener ile İbrahim Kutluay'ın evliliğinin bitmesine sebep olan ikinci kadın olarak magazin gündemine oturdu.

EDVİNA SPONZA - DEMET ŞENER DURUŞMASININ DETAYLARI

Edvina Sponza, Demet Şener ile İbrahim Kutluay'ın evliliğinin bitmesine sebep olan ikinci kadın olarak magazin gündemine oturdu.

EDVİNA SPONZA - DEMET ŞENER DURUŞMASININ DETAYLARI
03 Aralık 2018 - 09:21

Edvina Sponza, Demet Şener ile İbrahim Kutluay'ın evliliğinin bitmesine sebep olan ikinci kadın olarak magazin gündemine oturdu. Demet Şener, İbrahim Kutluay ile evli olduğu dönemde Edvina Sponza'nın eşi İbrahim Kutluay ile yasak aşk yaşadığı gerekçesiyle Sponza'ya 500 bin TL'lik tazminat davası açmıştı. Mahkeme Edvina Sponza'nın lehine sonuçlandı. Mahkemede Demet Şener'in avukatının Edvina Sponza ile ilgili iddiaları, magazin gündemini epey meşgul edecek gibi görünüyor. Peki, Demet Şener'in ikinci kadın muamelesi yaptığı Edvina Sponza kimdir? Herkesin merak ettiği sorunun cevabı haberimizin detayında...
Demet Şener'in evlilik birliği içerisindeki kocasıyla yasak aşk yaşayarak yuvasını yıkmakla itham ettiği, Edvina Sponza'ya açtığı 500 Bin liralık manevi tazminat davası açmıştı. Demet Şener'in yuvasını yıkmakla itham ettiği Edvina Sponza'ya açtığı 500 bin TL'lik manevi tazminat davası reddedildi.

Eski manken Demet Şener, eski milli basketbolcu eşi İbrahim Kutluay'la evlililiğini yıktığı iddiasıyla Edvina Sponza'ya açtığı manevi tazminat davası sonuçlandı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Demet Şener'in avukatı Nezihe Hıdıroğlu ve Edvina Sponza'nın avukatı katıldı.

Avukat Nezihe Hıdıroğlu açtıkları davanın evlilik dışı ilişkiye dayanmadığını, Edvina Sponza'nın doğrudan Demet Şener'i hedef aldığını öne sürdü. Hıdıroğlu, "Sponza'nın el yazısı notları ve iç çamaşırlarını Demet Şener'e göndererek, telefonla da 'Bunu kocan bana aldı' diyerek doğrudan kişilik haklarına saldırıda bulunmuştur" dedi.

Hıdıroğlu, "Bu dava öteki kadın davası değildir. Karşı tarafın sunduğu Yargıtay içtihatları bu dava ile ilgili değildir. Davamızın kabulüne karar verilsin" dedi.

Edvina Sponza'nın avukatı ise davanın evlilik dışı ilişkiye dayandırılarak açıldığını bununla ilgili Yargıtay Genel Kurulu'nun içtihatları bulunduğunu belirterek davanın reddine karar verilmesini istedi. Mahkeme davanın bittiğini belirterek gerekçesini sonradan açıklamak üzere davanın reddine karar verdi.

EDVİNA SPONZA - DEMET ŞENER - İBRAHİM KUTLUAY ARASINDA YAŞANANLAR

İstanbul 17. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen duruşmaya davacı Şener avukatlarıyla katılırken, duruşmaya katılmayan davalı Edvina Sponza'yı avukatları temsil etmişti.

EDVİNA SPONZA - DEMET ŞENER DURUŞMASININ DETAYLARI

Duruşmada Şener ve Sponza'nın tanıkları dinlenildi. Duruşmada tanık olarak dinlenilen Şener'in spor hocası Eftan Metin " 2016 Eylül ayında evde Demet'e spor dersi verdiğim sırada kapı çalındı ve bir zarf içerisinde kadın iç çamaşırları ve bir not geldi. Notta 'Bunları yalancı kocana verirsin, artık başkasına verir' yazıyordu. Demet bunu gördüğünde fenalaştı, çocuklar görmesin diye evdeki çalışanla çocukları yukarı gönderdik" dedi.
"ÇIPLAK FOTOĞRAFLARI GÖRDÜM, OLAY KARŞISINDA ÇOK ŞAŞIRDIM"

10 yıldan beri Demet'in özel spor hocası olduğunu kaydeden Metin, "Evlerinde iken yine Edvina Sponza'nın Demet'in tabletine ve Enis Şener'in telefonuna gönderdiği çıplak fotoğrafları gördüm. Örnek aile düzenleri vardı. Olay karşısında çok şaşırdım" diye konuştu.
TANIKLAR DİNLENDİ

Duruşmada daha sonra tanık olarak dinlenilen Şener'in ağabeyi Enis Şener ise, "Edvina Sponza bana telefonla ulaşarak İbrahim'le ilişkisinin olduğunu ve ispatlarını ileteceğini söyledi. Bu ispatları Demet'e göstermemi istedi. Whatsap üzerinden İbrahim'le olan beraberliklerine ilişkin yazışmalarını ve fotoğraflarını gönderdi. Yazışmalarda İbrahim'in Demet'ten ayrılması gerektiği, İbrahim'le evleneceklerini ve çocukları olduğunda adının Kiraz olacağı şeklinde mesajlar vardı. İbrahim'le çektiği fotoğrafları attı. İbrahim'in kendisine aldığı hediyeleri gösterdi" diye konuştu.
"EDVİNA SPONZA, 'İBRAHİM'LE TANIŞIYORUZ, SADECE ARKADAŞIM' DEDİ"

Duruşmada daha sonra davalı Edvina Sponza'nın iki arkadaşı tanık olarak dinlenildi. Edvina ile yakın arkadaş olduklarını kaydeden tanık Nilüfer Vurgun Edvina ile 20 yıllık arkadaş olduklarını kaydetti. İlişki haberlerini basından gördükten sonra Edvina Sponza'ya durumu sorduğunu söyleyen Vurgun, "Sponza bana 'İbrahim'le tanışıyoruz. Sadece arkadaşım' dedi. İlişki iddialarını doğrulamadı. Eğer ilişkileri olsaydı söylerdi" ifadelerini kullandı.
Tanık Aslı Gülen Kızanoğlu ise Edvina'nın İbrahim'le ilişkisi olduğunu bilmediğini bu konuda herhangi bir şey duymadığını söyledi. Mahkeme İbrahim Kutluay ve Demet Şener arasında gerçekleşen boşanma davasının sonucunun kesinleşmesinin beklenmesine karar vererek duruşmayı erteledi. Duruşmanın ardından adliye koridorlarında basın mensuplarının soruları üzerine Şener, "Dinlediniz her şeyi zaten, yaşadıklarımı görmüş oldunuz. Bir kadının bir kadına yaşatabileceği en ağır şeyleri yaşadım" diye konuştu.


EDWINA SPONZA KİMDİR?

Edwina Sponza, 1974'te İtalyan bir babanın ve İngiliz bir annenin kızı olarak İzmir'de dünyaya geldi. Levanten bir ailenin çocuğudur. İlkokulu İtalyan Okulu'nda, ortaokul ve liseyi ise İzmir Özel Türk Lisesi'nde okudu. 1991 yılında üniversite öğrenimi için İstanbul'a taşındı ve buradan hiç ayrılmadı.
2001 yılında Edwina Sponza sosyete ve iş dünyasının ünlü ismi Murat Özyeğin ile evlendi. Çiftin 13, 10 ve 6 yaşlarında iki kız ve bir oğlan çocukları var.

KAYNAK: TAKVİM

YORUMLAR

  • 0 Yorum