ERDOĞAN ' SIRA ÜMMETİ BÖLENEDE GELECEK'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ’cülere yönelik yurtdışı operasyonlarla 80 firari teröristin getirildiğini belirterek, FETÖ elebaşına da sıranın geleceğini söyledi.  

ERDOĞAN ' SIRA ÜMMETİ BÖLENEDE GELECEK'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ’cülere yönelik yurtdışı operasyonlarla 80 firari teröristin getirildiğini belirterek, FETÖ elebaşına da sıranın geleceğini söyledi.  

ERDOĞAN ' SIRA ÜMMETİ BÖLENEDE GELECEK'
16 Nisan 2018 - 07:26

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Maltepe 6. Olağan İlçe Kongresi’nde önemli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan terörle mücadelenin her alanda devam ettiğini vurgulayarak, “İnlerine gireceğiz dedim.

Girdik mi. SİHA’larla İHA’larla girdik, F16’larla girdik ve kuyruklarını bacaklarının arasına sokup kaçtılar. Nereye Suriye’ye kaçtılar. Fırat Kalkanı’nda yakaladık, Afrin’de yakaladık. Yerlerin altında gördünüz hazırladıkları tünelleri.

Oralarda vurduk. Cudi’de, Gabar’da, Tendürek’te vurduk. Vuracağız vurmaya devam edeceğiz” dedi.

80 TANESİNİ ALIP GETİRDİK 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “FETÖ de kaçtı dünyanın değişik ülkelerine. Kosova’da yakaladık 6 tanesini aldık geldik. Gabon’a gittiler. Şu ana kadar 80 tanesini yurtdışından aldık geldik.

Pensilvanya’daki sen de geleceksin. İstediğin kadar sağa sola yalpalan. Biz bu vatanın vatansever evlatlarıyız. Biz ölürsek burada öleceğiz” diye konuştu. 

160 milyar dolar ihracat var   

Kongre öncesi vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birileri diyor ki ‘biz yatırımları durduracağız’. Niyeymiş çünkü yatırımlar üretmiyormuş. Göreve geldiğimizde 36 milyar dolar ihracatı olan Türkiye’nin 160 milyar dolar ihracatı var. Var ki üretim ihraç edebiliyorsun. Bugün savunma sanayiinde elhamdülillah kendimizi savunabilecek ürünlere sahibiz” dedi. 

Bize bu toprakta ölmek yaraşır, Allah bizi korur  

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz gecesi, “Sizi buradan Rodos’a götürelim” diyenlere bu cevabı verdiğini söyledi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz gecesi yaşananları hatırlatarak şunları söyledi: “15 Temmuz gecesi birileri güya dostluk adına ‘ben sizi buradan Rodos’a götürebilirim’ dedi. Dedik ki ‘Hayır. Bize bu topraklarda ölmek yaraşır. Ben hemen uçağa geçelim nereye gideceğimiz ben söyleyeceğim’ dedim.

F-16’LAR ÜZERİMDEYDİ

Son anda dedim ki ‘İstanbul’a gideceğiz’. İstanbul’a geldik hamdolsun binler, on binler bizi bekliyordu. F16’lar, helikopterler üzerimizdeydi. Ne oldu. Biz ‘Allah’tan başka galip yoktur’ dedik. Rabbime sığındık. Allah koruduktan sonra başka koruyucu yoktur. 251 şehidimiz oldu, 2 bini aşkın gazimiz oldu. Şehitlerimiz cennette. Rabbim bizlere de inşallah o makamı lütfetsin. Şehitler tepesi hiçbir zaman boş değildir.” 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Maltepe 6. Olağan İlçe Kongresi’nde partililere seslendi.  

Kanal İstanbul için geri sayım  

Dünyanın en büyük havalimanını İstanbul’da inşa ediyoruz. İlk etabını bu yıl sonunda hizmete açıyoruz. Ve dünyanın bir numarası, bilemediniz iki. Kanal İstanbul’un ön çalışmaları sürüyor, yakında ihalesine çıkıyoruz. Bazıları onunla ilgili de ileri geri konuştu.

Boğaz’da olan kazayı duydunuz. Bunun ne kadar önemli olduğunu çok açık net ortaya koyuyor. İsteseler de istemeseler de Kanal İstanbul’u yapacağız. 

Erdoğan, pencerelere çıkan vatandaşları selamladı.  

Maltepe’ye üniversite kampusu 

Erdoğan, “Mezun olduğum, Marmara Üniversitesi de Maltepe’ye geliyor. Türkiye’nin en büyük üniversitelerinden biri olan Marmara Üniversitesi de Maltepe’ye gelmiş olacak. İstanbul’un 14 bin 500 olan yükseköğretim yurdu kapasitesini önümüzdeki üç yılda iki katına çıkartıyoruz. İstanbul’a hizmet etmek, bilir misiniz aşk ister. Aşk sevda ister” dedi. 

Raylı sistemlerin, İstanbul’un ulaşımında son dönemde yaptıkları en büyük atılımlardan biri olduğunu belirten Erdoğan, daha birkaç ay önce Üsküdar-Ümraniye metrosunu hizmete açtıklarını, Kartal-Kadıköy hattının Maltepe’nin de bir hattı olduğunu ifade etti. 

İBB Başkanı’na Beykoz talimatı 

Erdoğan, Beykoz’da tapu sahibi vatandaşlara, “Müteahhite gitmeyin” dedi. 

Beykoz’da AK Parti 6. Olağan İlçe Kongresi öncesi vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beykoz’un imarına ilişkin önemli mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizlere tapular dağıttık. Her şeyi hukuk içinde halledeceğiz değil mi? Mahkemenin aleyhte karar verdiğini bizim düzeltmemiz mümkün mü? Belediyeden yazı gelmez, yargıdan gelir. Vermeyin müteahhitlere, İBB Başkanı’na talimatı veriyorum. Kiptaş eliyle bunu
yapalım.

Bir kısım müteahhitlere verince her türlü numarayı yaparlar. Bu dağıtılan tapularla ilgili talimatı veriyorum, belediye, İBB, Kiptaş eliyle bunu yapacağız” dedi.

BAY KEMAL BİLMEZ 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dağıtılan tapularla ilgili olarak sizler rahatlıkla ilçe, Büyükşehir, Kiptaş üçlüsü olarak bu işi yaptıracağız. Kimsenin dolduruşuna gelmeyin. Hele hele Bay Kemal’in oyununa hiç gelmeyin. O çünkü bu işlerden anlamaz” diye konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, annesiyle olan karakalem tablosu hediye edildi.
Corc bir yere kadar bakar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Maltepe’de olduğu gibi Beykoz’da da, FETÖ’yle mücadeleyi anlattı: “FETÖ’nün inlerine girdik mi? Dünyanın değişik yerlerine kaçtılar. 80 FETÖ’cüyü dışardan getirdik. FETÖ seni de getireceğiz. Er veya geç getireceğiz. Corc seni bir yere kadar saklar. Bir yerden sonra “bıktım ulan senden der” o da seni bırakır. Ve ondan sonra geleceksin. Çünkü sen bu milleti böldün parçaladın. Bu kadar şehidimizin kanını biz yerde bırakmayacağız.” 

Küçüksu’ya müjde verdi 

Beykoz’da kongre salonunda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Küçüksu’nun yeniden mesire alanı olarak düzenlenmesi için talimat verdi. Erdoğan, “Evvelsi gün Küçüksu Çayırı’na geldim. Orayı şöyle bir gezdik, orada eski günleri hatırladım.

Benimle kuşak olanlar hatırlar. Orada mısır kazanları vardı. O mısır kazanlarını yeniden kaynatmaya var mıyız? Altına otoparkımızı yaparak orayı bir kasır haline getirelim. Başkan onu da bu yaza yetiştirelim” dedi.   

Cumhurbaşkanı Erdoğan yanına gelmek için ağlayan çocukları sevdi.

Sosyal medyadaki teröre boyun eğmedik 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dargınlık, kırgınlık, fitne bunlar FETÖ’nün aramıza yerleştirdiği nifaklardır. Bunlardan kurtulacağız. Gezi olayları ve darbe girişiminde FETÖ sosyal medyayı kullanmaktan çekinmemiştir. Milli ve yerli tavır sergileyen kim varsa FETÖ’nün tetikçilerinin hedefi olmuştur. FETÖ’nün sosyal medya terörizmine asla boyun eğmedik.

Bu süreçte içeriden ve dışarıdan çok büyük eleştiriler aldık. Birileri çıktı bizi demokrasiyi bilmemekle suçladı. Meselenin ne demokrasiyle ne de hak ve hukukla alakası yoktu.

Son günlerde bir küresel sosyal medya şirketinin usulsüzlüğü üzerinden yapılan  tartışmalar bizim haklılığımızı ortaya koyuyor” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum