Evde doğal tedavi ile öksürük nasıl geçer?

Öksürük neden olur? Geçmeyen öksürüğe ne iyi gelir? Öksürük nasıl geçer sorusu boğazlarından rahatsızlık çeken vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Gıcık haline gelen öksürüğü geçirmek için birçok doğal yol ve tedavi yöntemi bulunuyor. Evde doğal tedavi ile öksürük nasıl geçer?

Evde doğal tedavi ile öksürük nasıl geçer?
16 Ocak 2021 - 17:30
Özellikle kış aylarında etkisini artıran bakteri ve virüslerin sebep olduğu hastalık belirtilerinin başında öksürük gelir. "Öksürüğü ne keser?", "Öksürüğü anında kesen yöntemler nelerdir?", "Öksürüğe bitkisel çözüm yöntemleri nelerdir?" sorularının yanıtı haberimizde.

Evde doğal tedavi ile öksürük nasıl geçer?
* Bir elmanın kabuğunu soyun, bir kaç da çekirdeğini koyun, birazcık ıhlamur, bir iki karanfil, belki bir tarçın kabuğu, bir dilim de limon. Bunların hepsini kaynatıp, isterseniz bal ile tatlandırıp sıcak sıcak içebilirsiniz. Ilık ılık vermek suretiyle çocuklar için de kullanıbilirsiniz.

* Bir tatlı kaşığı bala toz zencefili karıştırarak macun yapıp için (yiyin), boğazınıza ve öksürüğe çok iyi gelir. Çocuklara uygulamayın.

* İki tatlı kaşığı dut pekmezine uygun miktarda karabiber katıp karıştırın ve günde bir kaşık verin. Bir iki güne kadar öksürük geçecektir. Yetişkin ve çocuk kullabilir.

* 1 çay kaşığı karabiber , 1 tatlı kaşığı bal ile ile karıştırılarak verilir. Ardından da süt. Bu formül yetişkinler için de etkilidir.

* Kabukları ile elma, tarçın, zencefil, ıhlamur, ayva ve kabuklu limonu kaynatıp suyunu içirin. Göğsü yumuşatacak ve öksürüğü geçirecektir.* Çocuğunuzu uykuya yatırırken oda sıcaklığındaki balı sırtına sürüp, üstüne gazete veya kağıt havlu ile kapatıp, uyumasını sağlayın. 2-3 kez denendiğinde öksürüğü kesecektir.

* Ihlamurla ile ayva yaprağı beraber kaynatılıp içilirse, öksürük geçer.

* Bir miktar kekiği su ile kaynatıp içine bal koyup ılıtılır. Ilıyan karışım bebeklere verildiğinde öksürüğü geçer.

* Nişastayı suyla kaynatıp içine limon yada portakal suyu koyun biraz da tatlandırmak için pekmez ekleyin. Bu karışımı ılık ılık içirin. Çocuğunuzun öksürüğü hemen kesilecektir.

* Biraz zeytinyağını ısıtın, ve içine karabiber atarak pişirin, iyice yansın. Sonra ılınınca öksüren Çocuk veya yetişkin kişinin, sırtına ve göğsüne sürüp ovun. Üzerine, hafif emince sıcak bez örtün ve giyinmesini sağlayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum