FETÖ AYÇİÇEK YAĞI GİBİ ÜSTE Mİ ÇIKIYOR ?

Bir bardak Ayçiçek yağında kopartılan fırtına ve marketlere yağmacı grupların gönderilmesi akıllara FETÖ'NÜN Ayçiçek yağlarına geçmişte olan ilgisini getirdi. Neyse ki; Bakan Nebatinin nebati yağlar grubundan olan Ayçiçek yağı ile ilgili açıklamaları muhalefetin provokasyona dönük eylemlerini boşa çıkardı. Ayçiçek yağını genelde kızartmalarda kullanan Türk halkının genel eğilimleri ortadayken; bir grup Ayçiçek yağı iltisaklı (erkeklerden oluşan) sefilin marketlere akın ederek Ayçiçek yağlarına hücum etmesinin nedeni halen daha manidarlığını koruyor.

FETÖ AYÇİÇEK YAĞI GİBİ ÜSTE Mİ ÇIKIYOR ?
08 Mart 2022 - 09:53 - Güncelleme: 08 Mart 2022 - 14:28

Bakan Nebati'nin açıklamaları olası bir Fetö provakasyonunu önledi.


Hazine ve Maliye Bakanı Nebati: Temmuz'a kadar yetecek ayçiçek yağı stoğu var

 

KAYNAK,GETTY IMAGES

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye'nin "hiçbir şey yapılmasa bile" Temmuz'a kadar yetecek ayçiçek yağı stoğu bulunduğunu söyledi.

Nureddin Nebati, Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması ödül töreninde ayçiçek yağıyla ilgili tartışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Nebati, "Böyle bir ülkede sanki yağ kuyruğu varmış gibi sanal, sonradan üretilmiş fotoğraflarla ya da bir indirim kampanyasındaki bir görüntüyü, 'Türkiye'de yağ bitmiştir, kuyruk vardır' gibi bir takım ihanete varan söylemlerle destekleyenlerle bir iletişimimiz olacak, net olarak söylüyorum" dedi.

Nebati şöyle devam etti:

"Dünyadaki gıda fiyatlarının yükselmesinden kaynaklı olarak yalan yanlış haberlerle, örneğin dünkü ayçiçek yağıyla ilgili kuyruklar ya da yokmuş gibi hareket etmeye sevk eden 'Yağ stoku bitmiştir, alın' diye yönlendirenler bu ülkeye sadece ve sadece ihanet ediyor. Türkiye'de hiç hiçbir şey yapılmasa Temmuz ayına kadar yetecek kadar yağ stoğu bulunmaktadır."


YORUMLAR

  • 0 Yorum