• Reklam

"FETÖ İLE TAM MÜCADELE TÜRKİYE'DE YAPILIR... AMERİKA'DAN DEĞİL" 

Fetö ile mücadele gelinen nokta itibariyle; Türkiye, istenilen  ve tatmin edici bir seviyeye gelmemişken, Amerika'da Fetö elebaşı giderse yerine kim gelir sorusu ne kadar anlamlıdır bilinmez ama Sümüklünün yerine kimin geleceğinden ziyade  söz konusu   paralel yapının ve yapıyı oluşturan ve yeşerten Türkiye ayağının toplumsal iklim şartları ve toprak yapısının öncelikle ele alınması ve bu ayrık otlarının ortadan tamamen bertaraf edilmesi gerekir.

"FETÖ İLE TAM MÜCADELE TÜRKİYE'DE YAPILIR... AMERİKA'DAN DEĞİL" 
18 Nisan 2021 - 02:06 - Güncelleme: 18 Nisan 2021 - 14:56

Sabah Gazetesi Yazarı Mahmut Övür, 'FETÖ içeriden çöküyor' başlıklı köşe yazısında, Fetullahçı Terör Örgütü'nün ikiye bölündüğünü, örgüt içinde 'ticaret ve ihanet' kesimlerinin birbirine ihanet ettiklerini ifade etti.
Peki bu yazı tam olarak ne anlama geliyor?
Gazeteci Mahmut Övür, FETÖ'deki iç savaşı ele aldığı köşe yazısı ile ilgili A Haber ekranlarında önemli ve manidar açıklamalarda bulundu.

MELEK ÇALIKOĞLU/ÖZEL HABER
 
Türkiye Havadis sizler için yorumladı;

Fetö ile mücadele gelinen nokta itibariyle; Türkiye, istenilen  ve tatmin edici bir seviyeye gelmemişken, yapının beli kırılmamışken sakal traşı yapılmışken, Amerika'da Fetö elebaşı giderse yerine kim gelir sorusu ne kadar anlamlıdır bilinmez ama Sümüklünün yerine kimin geleceğinden ziyade  sözkonusu  paralel yapının ve yapıyı oluşturan ve yeşerten Türkiye ayağının toplumsal iklim şartları ve toprak yapısının öncelikle ele alınması ve bu ayrık otlarının ortadan tamamen bertaraf edilmesi gerekir.

Yarın birgün Abdullah Öcalan örneğinde olduğu gibi,  Amerika bonus bir sürpriz yaparak,(Suriye'deki PKK başlarına bir ödül ! koyarak yakalanması örneği  ve benzeri çıkışları gibi)  Fetöş'ü  Türkiye'ye bir şekilde iade etmesi halinde örgütün sözde kontrol altına alınabileceğine,ehlileştirileceğine dair bir siyasi beklenti ve sözde zaferin reel sonuçlar vermeyeceği,HDP ile olan çözüm süreci örneğinde  de  görüldüğü üzere kuvvetle muhtemeldir.

Ecevit'e seçim kazandıran APO'nun yurda getirilmesi sonrası aslında sorunun kesilen baş olmadığını gövdenin (kertenkelenin tersine) kuyruğundan değil gövdeden yeni başlar yaratarak devam ettiğini  süreç bizlere göstermektedir.

Kaldı ki; Bu örgütün PKK örneğinden farklı olarak Devletin karşısında silah atacak bir yapısı ve milis gücü olmasa bile halen daha devlet içinde sırıtarak gezen ve aktif görevlerde olan kripto ve uyuyan unsurları ile aramızdada oldukları da bilindiğinden,gövdeden kesilerek  sunulan bir kesik başın,Türk halkı nezlinde kalıcı bir rehavet etkisi yapacağını iddia etmek de pek mümkün gibi görünmemektedir.

Onun içindir ki; Mahmut Övür'ün söylemlerinden ve mesajlarından yola çıkarak, geçmiş terör ile mücadele geçmiş tecrübelerimiz ve toplumsal hafızamız bizlere nedense; "FETÖ İLE TAM MÜCADELE TÜRKİYE'DE YAPILIR... AMERİKA'DAN DEĞİL"  çağrışımı yapmaktadır.

Türkiye Havadis
Siyasi Yorum Haber 

YORUMLAR

  • 0 Yorum