Gazi Üniversitesi, Kim kimdir 5,5.

Gazi Üniversitesi FETÖ DAVASINI "kontrollü bir dava" olarak şekillendiren Savcılık iddia makamına karşı Gazi'li Atatürkçü akademisyenler konunun ısrarlı takipçisi.... Savcılıklara duyurulur...'! Pandoranın kutusu açılıyor... Rektör Yrd. Ramazan Bayındır, Genel Sekreter Hasan Kaleli, Genel Sekreter Yrd. Raşit Yıldırım, Komisyon üyeleri Prof. Suat Kıyak, Prof. Latif Aydos ve Prof. Mahmut Selvi, Prof. Zeynel Seferoğlu, Hukuk Müşaviri Zuhal Dikmen ve Avukat Efrahim Yılmaz hakkında FETÖ/PDY örgüt üyesi/iltisaklı oldukları gerekçesi ile ‘suç duyurusunda’ bulunulmuş. Rektör Prof. Musa Yıldız’ı zor günler bekliyor. Kendisini atayanlar ile adalet arasında sıkışmış vaziyette.

Gazi Üniversitesi, Kim kimdir 5,5.
02 Ocak 2022 - 20:55 - Güncelleme: 02 Ocak 2022 - 23:21
Gazi Üniversitesi, Kim kimdir 5,5.


Yazımıza geçmiş bölümlere konu olan Prof. Hacı Mehmet Şahin’in avukatı aracılığı ile haber merkezimize gönderdiği ‘ihtarname’ ile başlayacağız. Zaman kalırsa diğer konulara gireceğiz. Elde olmayan bu aksaklıktan dolayı okuyucularımızdan özür diliyor ve açığı en kısa zamanda kapatacağımızı bilmenizi istiyoruz.
Prof. Hacı Mehmet Şahin’in avukatı,Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ‘yeterli şüphe oluşturacak, somut, inandırıcı delil olmadığından’ kovuşturmaya yer olmadığına karar verdiğini, buna istinaden YÖK’ün müvekkilini Karabük Üniversitesi’ne atadığını bildirmiştir. Yazınınmüvekkili hakkında hakaret ve iftira suçları teşkil ettiği … yazının 24 saat içinde yayından kaldırılmasını talep etmiştir. Söz verdiğimiz gibi biz gelen belgeleri yayımladık. Ardından kanıtlara bakıp‘görelim’.
 • Cumhuriyet Savcılığı ‘yeterli şüphe oluşturacak, somut, inandırıcı delil olmadığından’ kovuşturmaya yer olmadığına karar verildiğini yazıp, yuvarlamıştır. Örgüt üyesi olmadığını yazmamıştır.
 • Hukuki sürecin işleyişine örnek verelim, somut kanıtın neden bulunamadığına siz karar verin. FETÖ/PDY davalarının hakimleri mahkemede, müştekilere aşağıdakine benzer sorularsormuştur;
  • Sanığın örgüt toplantılarına katıldığına şahit oldunuz mu?
  • Sanığı örgüt için ‘himmet toplarken’ gördünüz mü?
  • Sanığın by-lock kullandığını biliyor musunuz?
 • Cevaplayalım. ‘Sayın hakim bunları görmek veya bilmek için örgüt üyesiveya istihbarat mensubuolmam gerekir. Bu yolla somut kanıt bulunamaz, aklımızı kullanırsak örgüt bağlantıları bulunabilir’ dedik. Olmadı.
 • At izi, it izi bilerek karıştırılmıştır.İktidara en yakın milletvekilleri bile ‘FETÖ Borsası’ kurulduğunu açıklamıştır. Bu yolla çok sayıda ‘masum, kader kurbanıFETÖCÜ’ üretilmiştir.
 • YÖK, Hacı Mehmet Şahin’in de aralarında olduğu Gazi Üniversitesi FETÖ/PDY yapılanmasına dair yazılı başvurulara 15 Temmuz’dan önce ve sonra işlem yapmamıştır.
 • Genel görünüm Prof. Hacı Mehmet Şahin hakkında bir karışıklık olmadığı yönünde iken bir adım daha ileri gidelim.
  • Hacı Hoca, FETÖ/PDY örgüt sorumlusu Süleyman Büyükberber’in takdirini kazanmış, Rektör Danışmanlığı’nın da aralarında olduğu çok sayıda görev ile ödüllendirilmiştir.FETÖ’cü Rektörünsıradan öğretim üyesini danışman yapması, çok sayıda idari görev vermesi hayatın olağan akışına aykırıdır.
  • Prof. Hacı Mehmet Şahin’in de sanıklar arasında olduğu bir dava var. FETÖ/PDY’den sabıkalı Rektör Süleyman Büyükberber, kurtulmak istediği biröğretim üyesi hakkında ardışık soruşturmalar açıyor. Hacı Hoca da bu komisyonlardan birisindegörev alıyor.
   • Soruşturma Komisyonu Başkanı Prof. Şule Çivitci,FETÖ/PDY’den ihraç ve mobbingden sabıkalı.Komisyon üyeleri Prof. Dr Can ElmarBalas ve Prof. Dr Hacı Mehmet Şahin Rektör, her ikisi de sabık Rektör Büyükberber’indanışmanı.
   • Soruşturma açılırken sonuç belli. İş,‘tetikçilerin’kamu görevi adı altındaceza verilebilecek bir rapor düzenlenmesine kalıyor. Tetikçiler, Rektör danışmanı oldukları halde Rektörün açtığı soruşturmada komisyon üyesi olmayı içine sindirenlerdir.
   • Öğretim üyesi M.Y soruşturmada suç isnadı ile verilen cezayı iptal ettiriyor. İlgililer hakkında tazminat davası açıyor. Danıştay, ekibe bakıyor; Süleyman, Şule ve danışmanlar. İcraatlarörgüt hayrına.  Mobbing olduğuna karar veriyor ve İdare Mahkemesi’nin kararını bozuyor. Danıştay kararına karşı İdare mahkemesi direniyor. Dosya Danıştay İDD’dekarar için bekliyor.
Sonuç olarak Hacı Hocaya diyoruz ki: YERİNE OTUR, SIFIR.
Kulağımıza gelen duyumlara göre, Rektör Yrd. Ramazan Bayındır, Genel Sekreter Hasan Kaleli, Genel Sekreter Yrd. Raşit Yıldırım, Komisyon üyeleri Prof. Suat Kıyak, Prof. Latif Aydos ve Prof. Mahmut Selvi, Prof. Zeynel Seferoğlu, Hukuk Müşaviri Zuhal Dimen ve Avukat Efrahim Yılmaz hakkında FETÖ/PDY örgüt üyesi/iltisaklı oldukları gerekçesi ile ‘suç duyurusunda’ bulunulmuş.Rektör Prof. Musa Yıldız’ı zor günler bekliyor. Kendisini atayanlar ile adalet arasında sıkışmış vaziyette.
Kısa zamanda konu hakkında gelecek yeni bilgiler ile karşınızda olacağız.Türkiye Havadis 
Haber Merkezi 

YORUMLAR

 • 0 Yorum