GOOGLE, HATA BULANA VERECEĞİ ÖDÜLÜ AÇIKLADI

2010 yılında yazılım hatalarını bulan kişilere para ödülü vermeye başlayan Google, güvenlik açığı bulma programları dahilinde ödülleri iki ila üç kat artırıldı. Google'ın uygulamaları Chrome, PlayStore ve Chrome OS'ta hata bulan bireyler ve hackerlar, 15 bin ile 30 bin dolar arası ödül alacak. Şirket tarafından bu zamana dek güvenlik araştırmacılarına 15 milyon dolardan fazla ödül verildi.

GOOGLE, HATA BULANA VERECEĞİ ÖDÜLÜ AÇIKLADI
20 Temmuz 2019 - 19:31

Yazılım hatalarını bulan kişilere verilen para ödülleri, bireylerin ve hacker gruplarının sadece hataları bulup düzgün şekilde bildirmelerini değil kötü niyetle kullanmalarını ya da başkalarına satmalarını engelliyor.

2010 yılından bu yana Chrome Güvenlik Açığı Ödül Programı 8 bin 500 bildiri aldı ve 5 milyon dolardan fazla para ödedi. Güvenlik uzmanlarının bulduğu açıklar sadece Chrome’un güvenliğini artırmaya değil Chrome temelli tarayıcıların güvenliğini artırmaya da yaradı. Bu yüzden Google, temel seviye ödülünü 5 bin dolardan 15 bin dolara, yüksek nitelikli raporlara ödenen 15 bin doları ise 30 bin dolara çıkardığını duyurdu.

CUMHURİYET

YORUMLAR

  • 0 Yorum