HAYVANA EZİYETE HAPİS CEZASI

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "Hayvanlar insanlara emanet edilmiş varlıklardır." diyerek sahipli-sahipsiz ayırt etmeksizin hayvanlara eziyet yapanlar için hapis cezası geleceğini duyurdu.

HAYVANA EZİYETE HAPİS CEZASI
24 Ekim 2018 - 12:00 - Güncelleme: 24 Ekim 2018 - 12:11

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, hayvanlara eziyet gösterenlerle ilgili yaptığı açıklamada "Sahipli sahipsiz ayırt etmeksizin hayvanlara eziyete hapis cezası gelecek." dedi.

"HAYVANLARA EZİYET GÖSTERENLERE HAPİS CEZASI GELECEK"

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir'in sorularını yanıtladı. Bakan Gül hayvanlara yapılan eziyet ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Sahipli hayvanlara zarar verilirse dava olabiliyordu. Sahipsiz hayvanlar bir değer değil mi? Biz bu ayrımı kaldırdık. TCK'da bir suç oluşturacak bir düzenleme hazırladık. İdari cezaları artırıcı bir takım düzenlemeler yapıldı. Hayvanlara eziyet gösterenlere hapis cezası gelecek.

"MECLİS'TE GÜNDEME GELİP YASALAŞACAĞINA İNANIYORUZ"

Orman Bakanlığı da uygulayıcısı. Petshoplar var, diğerleri var. Düzenlemeler yapıldı, yakın zamanda Meclis'te gündeme gelip yasalaşacağına inanıyoruz. Hayvanlar insanlara emanet edilmiş varlıklardır.

ERDOĞAN, "HAYVANLAR MAL DEĞİL, CANDIR" DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayvanlara yapılan eziyetlerle ilgili, "Hayvanları korumak sadece görev değil inancımızın, insanlığımızın da gereğidir. Hayvanlar bir mal değil candır, bizlere Hüda'nın bir emanetidir... Bütün vatandaşlarımızı hayvanları koruma konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum" ifadelerini kullanmıştı.
 
KAYNAK: TAKVİM

YORUMLAR

  • 0 Yorum