İlhan Kesici CB seçeneği Kararsız seçmeni keser mi ?

CHP tabanında bilinçli olarak Kılıçdaroğlu hoşnutsuzluğunu oluşturanın bizzat Kılıçdaroğlu olduğu ve  Kılıçdaroğlu'nun gerçekte CB adayı olmak istemediği eğer CB seçilemez ise, Milletvekili olamayacağı ve dokunulmazlığının kalkacağı endişesi içinde olduğu CHP kulislerinde dilendiriliyor. Bu yolla Meral AKŞENER'den sonra kendisi de sahneden çekilecek..

İlhan Kesici CB seçeneği Kararsız seçmeni keser mi ?
08 Ocak 2022 - 01:38 - Güncelleme: 08 Ocak 2022 - 01:55
Ses Koceli yazarlarından Güngör Arslan köşe yazısında;

"İLHAN KESİCİ.

Bu isme ne Meral Akşener ne Gültekin Uysal ne Temel Karamollaoğlu karşı çıkmaz.

HDP’nin de büyük bir tepki göstereceğini tahmin etmiyorum.

Yıpranmamış ve devlet tecrübesi olan, devlet terbiyesi almış, Demirellerin damadı olan İlhan Kesici’nin ben Millet İttifakı’nın en güçlü cumhurbaşkanı adayı olduğunu düşünüyorum.Tabi bu ülkede siyaset değil her yıl ya da her ay her saat bile değişebiliyor." diyor

İYİ partinin ve CHP'nin ortak kesim noktası olarak: KESİCİ

Meral AKŞENER'in
Cumhurbaşkanlığı adaylığından geri adım atması ile Kılıçdaroğlu'nun kendi adaylığını yarım ağızla ortaya atması ve nabız yoklaması yapması beraber düşünüldüğünde; CHP tabanında bilinçli olarak Kılıçdaroğlu hoşnutsuzluğunu oluşturanın bizzat Kılıçdaroğlu olduğu ve Kılıçdaroğlu'nun gerçekte CB adayı olmak istemediği eğer CB seçilemez ise, Milletvekili olamayacağı ve dokunulmazlığının kalkacağı endişesi içinde olduğu CHP kulislerinde dilendiriliyor.Bu yolla  Meral AKŞENER'den sonra kendisi de sahneden çekilecek..

Kesici çatı adayı olarak gösterilirse;

1. CHP'de  
İmamoğlu-cu seçmen 2. tur seçimlere düşük katılım gösterir.

2. Seçmen psikolojisi gereği;  Deva ve Gelecek partilerinin kendilerine AKP'den dönecek milletvekili oy oranını düşürebilir.

3. Demokrat Partinin ise tam tersi  oyları artsa da, üvey ittifak partisi olan Saadet Partisi bu durumda denklem dışına itileceği gibi Yeniden Refah partisine kayacak oyları da cabası olur.

Bu olasılık; Cumhur İtifakına karşı meclis aritmatiğinde fiili olarak  "İYİ Parti ve CHP" ağırlıklı bir durumun oluşmasına neden olabilir.

Bu durum ise; Cumhur İtitfakı adayını 2. turda Cumhurbaşkanı yapar.

VE..

2024 İstanbul Belediye seçimlerinde ise;  İlhan Kesici'nin Ekrem İmamoğlu yerine aday olma yolu açılır.

Seçim sonrası da; CHP içi çarşı karışır. CHP kurultayı ile Kılıçdaroğlu'na Genel başkanlığa bir şekilde veda edecek bir ortam hazırlanır.

Türkiye Havadis
Yorum Haber


YORUMLAR

  • 0 Yorum