• Reklam

İMAMOĞLU YALANI ORTAYA ÇIKINCA!

CHP'nin adayı imamoğlu yalanı ortaya çıkınca bu kez moderatör İsmail Küçükkaya'yı hedef aldı

İMAMOĞLU YALANI ORTAYA ÇIKINCA!

CHP'nin adayı imamoğlu yalanı ortaya çıkınca bu kez moderatör İsmail Küçükkaya'yı hedef aldı

 İMAMOĞLU YALANI ORTAYA ÇIKINCA!
12 Haziran 2019 - 20:34

CHP'nin İstanbul adayı İmamoğlu, dün Binali Yıldırım'ın ortak canlı yayında sorulacak soruları moderatör İsmail Küçükkaya'dan talep ettiğini iddia etmişti.

Bu iddia kısa süre sonra gazeteci İsmail Küçükkaya tarafından "Daha hazırlanmış hiçbir soru yok. Binali Yıldırım'ın benden böyle bir talebi olmadı, olamaz" sözleriyle yalanlanmıştı. İmamoğlu, bu yanıt üzerine moderatör İsmail Küçükkaya'yı hedef alan bir açıklama yaparak "Bu konuları Sayın Küçükkaya bilmez" dedi.
CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, katıldığı canlı yayında 'Binali Yıldırım soruları istedi' sözlerinin moderatör İsmail Küçükkaya tarafından yalanlanmasına tahammül edemedi.

İmamoğlu, İsmail Küçükkaya'nın bu konuları bilemeyeceğini savunarak yeni bir iddia ortaya attı. İmamoğlu şu ifadelere yer verdi:

"Soruların tespitli olma konusunda zaten ben burada yokken, bazı ön görüşmeler olmuştu. Ben bunu söyledim. Karşı taraftan gelen teklifi söyledim. Hatta bana ilk bilgi ulaştığında, ‘10 soru siz hazırlayın, 10 soru biz hazırlayalım’ dediklerinde. 

Daha o zaman İsmail Küçükkaya ismi bile ortada yokken, 'buna gerek yok' diyen kişiyim. Ben bunu açıkladım. Bu talebi getirip, götüren iki arkadaşımız var. Onları onlar biliyor. Ben öyle boş bir laf söylemedim. Konuyu büyütmeye de gerek yok.

 Sayın Yıldırım’ın tercihi, eğer bu süreçten sonra ‘Evet, serbest, hadi buyurun sorularınızı sorun’ diye bir şekle dönüşmüşse bu bana mutluluk verir. Bu konuları da Sayın Küçükkaya bilmez. Çünkü o görüşmeleri yürüten başka insanlar vardı.”

“VALİ BEY’İ ÇOK BÜYÜTMEYİN GÖZÜNÜZDE”

Ordu Valisi ile ilgili İmamoğlu, “Vali Bey benim için inandırıcı bir insan değil. Vali Bey’i çok büyütmeyin gözünüzde. Islak imzalı bana ulaştırılan belgeler var. Engelliler gününde bile ne hikmetse Vali Bey, ta nerdeyse bir ay önce, bana hakaret etmeyi vazife edinmiş bir adam” diye konuştu.

Daha sonra kendisini bekleyen vatandaşları selamlayan Ekrem İmamoğlu, Maltepe Meydan’ında yapacağı mitinge gitmek üzere seçim otobüsüne binerek ayrıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum