• Reklam

"İstiklal Marşımızın" ikinci dörtlüğü, Anayasanın ilk dört maddesidir. 

İstiklal marşında geçen   "HAKKIDIR,HAKK'A TAPAN MİLLETİMİN İSTİKLAL"... ibaresinin ...."Ümmetimin istiklal" olarak değiştirilmesi de umarız Danıştay hakimlerinin (Anayasaya aykırı) aynı gerekçeli iş tutuşları ile gerçekleşmez.

"İstiklal Marşımızın" ikinci dörtlüğü, Anayasanın ilk dört maddesidir. 
11 Ekim 2021 - 09:07 - Güncelleme: 11 Ekim 2021 - 13:12
"İsitklal Marşımızın" ikinci dörtlüğü, Anayasanın değiştirilemez ilk dört maddesidir. Her ne kadar "Kükremiş bir sel gibiyim"  derken masonik bir sembol Arslan sembolüne atıfta bulunulsa da; o aslanın Anıtkabir'e konulan Aslan heykelleri ile ilşkili olduğu da bilinen bir gerçektir.Türk'ün sembolü kurtdur.Aslan sosyaldemokratlar ve  aslan cimbomlular şunu iyi bilsinler ki;  Anıtkabirdeki Aslanlı yolun,  Kurt yolu olarak değiştirileceği günlerde yakındır.

Bu kısa girizgah ve hatırlatmadan sonra esas meseleye gelelim.

Anayasanın ilk 4 maddesini değiştiremediklerinden dolayı kinlenenler; İstiklal marşının sözde güftesini değiştireceğiz diye ellerinde kalem güfte hazırlamaya başlamışlar.

* Andımız Okunmasın kararı alan Hakimler *

KAMU yararını,
  "Bir Kamu İdaresinin taktir hakkı olarak ; ilizyonik bir akrobasiyle dar  bir anlama sığdıran, dar alana sığınanların bu kararı;  kendileri de bir  Kamu bürokratı olan ve kararın altında imzası olan Danıştay hakimlerini de bağlar ve aynı zamanda  kendilerinin de  bundan sonra "Türk Milletadına" karara çıkamayacaklarının da yazılı bir beyanıdır.

Bu karar, kendilerini bağlayan bir durum olup sonrasında elbette değerlendirilecektir.


Ümmet değil MİLLET 

İstiklal marşında geçen   "HAKKIDIR,HAKK'A TAPAN MİLLETİMİN İSTİKLAL"... ibaresinin ...."Ümmetimin istiklal" olarak değiştirlmesi de umarız Danıştay hakimlerinin (Anayasaya aykırı) aynı gerekçeli iş tutuşları ile gerçekleşmez.

Danış-taya danışan ve danışıklı dövüş içinde sabah akşam güfte besteleyenlere duyurulur.!

Tahir ÇALGÜNER
Türkiye Havadis


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum