Kamudaki FETÖ ile mücadelede şaşırtan detay : 2018 yılı miladı !!!

FETÖ/ PDY yapılanması hakkında Kamu kurumlarında ve üniversitelerde  çalışan personel davalarında açık basında yer alan haberlere de konu olan  2018 yılı sonrası yeni isimlerin yargılama gündemine gelmemesi son derece vahim ve üzerine gidilmesi gereken bir durumdur.

Kamudaki FETÖ ile mücadelede şaşırtan detay : 2018 yılı miladı !!!
12 Ekim 2021 - 12:09 - Güncelleme: 12 Ekim 2021 - 12:31
 

FETÖ/ PDY yapılanması ile ilişkili Kamu kurumlarında, üniversitelerde (YÖK)  çalısan personel davalarında açık basında yer alan haberlere de konu olan  2018 yılı sonrası yeni isimlerin yargılama gündemine gelmemesi son derece vahim ve üzerine gidilmesi gereken bir durumdur.


Türkiye Havadis olarak Soruyoruz:

1.  Temmuz 2016 tarihinden bu yana kaç adet savcı ve hâkim bizzat FETÖ  mağduru  olan müşteki vatandaş tarafından, görev ihmali ve işini savsaklamaktan dolayı, kaç adet hâkim ve cumhuriyet savcısı Hâkimler savcılar kuruluna şikâyet edilmiştir?

2. Bu şikâyetlerden kaçı  Hâkimler Savcılar Kurulu tarafından sonuçlandırılmış ve şikâyetçilere  kararın tebliği yapılmıştır?

3.  Hâkimler Savcılar Kurulu Üyesi kaç kişi, hakkında aynı nedenlerden dolayı vatandaşlarımız tarafından  Bakanlık’a şikâyet yapılmıştır?

4.  Başta idare mahkemelerimiz, Danıştay’ın ilgili daireleri olmak üzere, FETÖ ile mücadele eden adli yargımızın tarafsız olamamasındaki  asıl nedenin  “İktidar” baskısı olması iddiası gerçek midir?

5. Bu iddia gerçek ise; Adalet Bakanlığı olarak, kayıtlara geçmiş bu şikâyetler  ve yargıya güvensizlik ortamı düşünüldüğünde,  FETÖ ile mücadelede, yüzde kaçlık bir verim ve yargısal  performans  sağlanabileceğini düşünmektesiniz?

6. 2547 sayılı YÖK Kanununun 53/c.7 maddesi uyarınca, FETÖ ve Paralel yapılanma ve suçları hakkındaki personel dilekçelerini, Re ‘sen karara bağlamak zorunda olan Cumhuriyet savcılarının  bu dosyaları işlem yapmadan, YÖK Başkanlığına göndermesindeki amaç nedir?

7.  2016 Öncesi ve sonrası, cemaat ve Kripto yargısı tarafından defalarca mağdur edilen, yargı tacizine uğrayan, adalete yardımcı olmak isteyen bu FETÖ mağdurlarının,  yargı trajedisini sonlandıracak ve itibarlarını iade edecek bir düzenleme ve gündeme alınan  bir çalışma var mıdır?”

Türkiye HAVADİS

YORUMLAR

  • 0 Yorum