Kemalistlerden Kılıçdaroğlu'na Tarihi Dava çıkışı !

Kemalist yazar ve araştırmacı Tahir Çalgüner'den gelen öneri ve çağrı için; Hukukçular yasal bir engel yok yorumunda bulundular. YCHP olarak bilinen oluşumun CHP Parti programındaki 6 ok ilkelerine aykırı politika söylemlerinde olması da dahil, "Parti programı" ana ilkelerde yapılacak değişikler de gerekçe gösterilerek, Partililerin "CHP" isminin değişikliği talepli yargı yolu açıktır.

Kemalistlerden Kılıçdaroğlu'na Tarihi Dava çıkışı !
09 Aralık 2021 - 19:19 - Güncelleme: 09 Aralık 2021 - 21:01
Kemalistlerden Kılıçdaroğlu'na Tarihi Dava çıkışı  !

Kemalist yazar ve araştırmacı Tahir Çalgüner'den gelen öneri ve CHP üyelerine çağrı hakkında; Hukukçular "yasal bir engel yok" yorumunda bulundular.

Tahir Çalgüner'in  sosyal medya ile de paylaştığı öneri şu şekilde;

CHP'nin adı  yok! 
 
"YCHP olarak bilinen oluşumun CHP resmi Parti programındaki 6 ok ilkelerine aykırı politika söylemlerde bulunması da dahil, "Parti programı" ! ana ilkelerde yapılacak yeni değişikler de gerekçe gösterilerek,Partili üyelerin toplu olarak;  "CHP" parti  isminin değişikliği talepli Yargıtay'a  başvuru ve yargı yolu açıktır.

CHP parti programına aykırı davranan Genel merkezin, "CHP adıyla" seçimlere katılması siyasi etiğe uykun olmadığı gibi,siyaseten de bir sahtecilik olarak da algılanabilir.
Seçmen iradesi nezlinde de bu filli durum; algısal karışıklığa ve siyasi partiler arasında eşitsiz bir yarışa neden olmaktadır.

Tahir Çalgüner
Kemalist 

YORUMLAR

  • 0 Yorum