• Reklam

Kesici merkez sağın başına mı geçiyor?

Doğru Yol Partisi döneminin etkili isimlerinden olan Semih Öztürk, uzun zamandır hazırlıklarını yaptıkları oluşumun İstanbul'da Kasım ayı içerisinde yapılacak bir toplantı ile açıklanacağını söyledi.

Kesici merkez sağın başına mı geçiyor?

Doğru Yol Partisi döneminin etkili isimlerinden olan Semih Öztürk, uzun zamandır hazırlıklarını yaptıkları oluşumun İstanbul'da Kasım ayı içerisinde yapılacak bir toplantı ile açıklanacağını söyledi.

 Kesici merkez sağın başına mı geçiyor?
07 Ekim 2019 - 07:50

Yekta Yaktı/ Özel Haber

TBMM E. Başkanı Hüsamettin Cindoruk ve Orhan Keçeli ve eski milletvekili ve bakanlarının katılacağı toplantıdan sonra  merkezi temsil edecek yeni partinin liderliğine ise CHP Milletvekili İlhan Kesici'nin sıcak baktığı gelen bilgiler arasında.

'Türkiye'nin 1965 ve 1980 (Demirel dönemi) arasını konuşacağız' 

DYP döneminin önemli ismi olan Semih Öztürk, 'İstanbul'da Kasım ayında gerçekleştireceğimiz toplantıda ' Türkiye'nin muhteşem bir dönemini konuşacağız. O günkü koşullarda yaşanan tüm olaylara rağmen  yüzde 7,5 kalkınma hızı ortaya konmuş. Bugün olduğu gibi, Uluslararası Para Fonu (IMF) esir olmadan, bütün baskı ve ambargolara rağmen başarılı bir yönetim ortaya konmuştu.

Yapılacak olan toplantıda, 1965 -1980 yılları arasında yakalanan bu başarının nasıl sağlandığını CHP Milletvekili ve Demirel ailesinin damadı İlhan Kesici hazırlamaktadır.  O yıllarda yapılan altyapı yatırımı, sanayi yatırımı, devletin yatırımı ve özel sektörün yaptığı yatırımları konuşacağız. 

Bugüne kadar çok önemli isimler ile bire bir görüştük. Kasım ayı içerisinde yapacağımız toplantıya milletvekili, bakan ve TBMM e. Başkanı Hüsamettin Cindoruk ile Orhan Keçeli başta olmak üzere yaklaşık olarak bin üçyüz ile bin beşyüz kişiyi davet ettik' dedi.

Kulis bilgilerine göre sayın Kesici'nin toplantıdan sonra kurulacak  olan oluşumunda yer alacağı ve merkez sağın başına geçeceği konuşuluyor. 

Öztürk yaptığı açıklamada, ' Artık dünya'da sol-sağ diye bir şey kalmadı. İletişim var. Herkes her şeyi iyi kötü biliyor. Olaylar değişmiyor. Yapılan işlemler yüz sene evvel neyse bugünde o, artık bunu görme imkanı çok arttı. Eskiden bunlar saklı gizli yapılan işlerdi. Kimsenin haberi olmuyordu. Şimdi her şey açık saçık ortada.

AK PARTİ PROJE PARTİSİ

Ak parti'yi bir proje partisi olarak iktidara getirdiler. Bu proje ne yaptı orta doğuyu batağına soktu bizi, İstenen de buydu. Atatürk'ten kopartmak, Atatürk ilkelerini Türkiye'de bitirmekti. Milletten ümmete geçmekti. Bunların hepsini adım adım Ak parti gerçekleştirdi. Tarım ile ilgili kanunlar, Kemal Derviş zamanında başladı. Maden ile ilgili kanunlar Kemal Derviş zamanında temelleri atıldı. Bunlar zamanında devam etti.

BEYAZ YÜRÜYÜŞ MENDERES DİYOR

Bizim arkadaşlarımız başta olmak üzere 'Beyaz Yürüyüş' diyorlar. 'Menderes kokulu' diyorlar. Gün gelecek Menderes'i bunlar tartışmaya açacaklar. Bu milletin, bu memleketin çivisinin çıkışı 2. Dünya savaşından sonra CHP ile Demokrat Parti döneminde başladı. İyi tarafları da var. Kötü tarafları da var.

İstanbul toplantısında bunları anlatacağız. Menderes ve Özal'ı, anlatıyorlar. Aradaki Demirel'i atlıyorlar. Demokrat parti  zamanında bu işlerin temelleri atıldı. Özal zamanın da inşaatına başlandı. Ak parti döneminde de bitirildi.  Böyle memleket olur mu? Açlıktan öleceğiz. 

Deniyor ya merkez sağ ve merkez sol, artık sağ ve sol kalmadı. Ak parti'nin,  Anavatan partisinin politikaları ile bir farkı yok. O günde aynı ekonomik politikalar uygulandı. 1980'lerde, borçlanma Ekrem Pakdemirli ile başladı. O günlerde de bu takunyalı takım ön saflardaydı, bugünde geldiğimiz noktada değişen bir şey yok. Cumhuriyet Halk partisine baktığımız da durum aynı.

Dünyanın her tarafında devletin müdahalesi var. Devlet müdahale de edecek, devlet yatırım da yapacak. Devlet sektörlerde de bulunacak.  2008'de yaşanan krizden sonra artık dünya bu yöne doğru gidiyor. Bugün uygulanan ekonomik tebbirler,  Uluslar arası Para Fonu (IMF) tebbirleri, maaşları düşük tut, vergileri artır, elektrik ve doğaz gibi olanların fiatlarını mümkün olduğunca yükselt, dar gelirliyi kes, üçretleri indir. Neden bu şekilde olursa dövizi yükseltecekler, Türkiye'ye yabancı para gelecek. Biz bunları daha önce gördük.
Uluslararası Para Fonu (IMF) tebbirleri damat efendi yapıyor bugün'dedi.


Merkezde Adalet parti döneminin güçlü kadrosu İlhan Kesici liderliğinde yeni parti kuruyor.

İstanbul'da Kasım ayında yapılacak toplantıdan sonra başlatılacak olan yeni oluşum parti kurma çalışmalarını başlatacaklarını söyleyen Semih Öztürk, merkezde oluşacak bir parti  sayın İlhan Kesici tarafından kurulursa başarılı olur. Diğe oluşumların adı bile okunmaz' dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Tevfik Diker
    2 ay önce
    Sn Yekta Yaktı, İlhan KESİCİ, CHP' den ayrılıyor ve parti kuruyor." İddianıza karşılık bende diyorum; "Kesici'ye 2000 yılında gel lider ol başımıza geç düş önümüze" dedim . Sonuç hüsran oldu. Kesici, zordan ve çileden hoş***maz. Hazırı sever. Yeni Parti kuracağına inanmıyorum. CHP'den Cumhurbaşkanı adayısın deseler balıklama atlar.