• Reklam
  • Reklam

KÖRLER SAĞIRLAR (ANKARA ÜÇLÜ FUTBOL TRİYOSU) BİRBİRİNİ AĞIRLAR

Pandemi Döneminde Ekonomi zor durumda…. Nihat Yeşil Futbol derdinde..

KÖRLER SAĞIRLAR (ANKARA ÜÇLÜ FUTBOL TRİYOSU) BİRBİRİNİ AĞIRLAR
23 Şubat 2021 - 19:25 - Güncelleme: 23 Şubat 2021 - 23:16


"19 Mayıs Stadyumu'nun yıkımının üzerinden 3 yıl geçti, yenisinin temeli atılmadı!"
CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Ankara 19 Mayıs Stadyumu için çürük raporunun açıklanmasının ardından mevcut yerine yapılmasına karar verilen yeni 19 Mayıs Stadını TBMM’ye taşıdı.
Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Nihat Yeşil,  1936 yılında da açılarak 82 yıl boyunca faaliyet veren tarihi Ankara 19 Mayıs Stadyumu için çürük raporunun açıklanmasının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla mevcut yerine yapılmasına karar verilen yeni 19 Mayıs Stadını TBMM’ye taşıyarak Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun  yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi verdi.
CHP’li Yeşil verdiği soru önergesinde; “yalnızca Ankara’nın değil, Türkiye’nin de en eski stadyumu niteliğinde olan ve temelleri 1934 yılında atılan, 1936 yılında da açılarak 82 yıl boyunca faaliyet veren tarihi Ankara 19 Mayıs Stadyumu için çürük raporunun açıklanmasının ardından 2018 yılında yıkımı yapılmıştır. Stadın yıkılma aşamasında moloz ve hafriyatın birkaç ay içerisinde kaldırılacağı belirtilerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla mevcut yerine yapılmasına karar verilen yeni 19 Mayıs Stadının 2 yıl içinde bitirileceği belirtilmişse de 3 yılı aşkın sürede yeni stadın temelleri dahi atılmamıştır” dedi
.

Mimarlar Odası 19 Mayıs Stadının yıkım kararına karşı dava açmıştı

Mimarlar odası ANKARA şube başkanı Tezcan Candan Karakuş’un 19 mayıs stadının yıkım kararını  mahkemeye götürmesi ve 2018 yılında yürütmeye durdurma kararı almasından bihaber Ankara’lı Nihat Yeşil’in  “19 mayıs stadının yerine yapılması düşünülen yeni stat hakkında stat 2 yılda bitecekti daha temeli atılmadı.” Bu stat bir an önce yapılmalı diyerek Gençlik ve Spor Bakanlığına verdiği soru önergesi;  Ankara Milletvekilinin Mimarlar odasının dava sürecinden haberi yok mu? Sorusu sosyal medyada gülüşmeli yorumlara neden oldu.
Bununla birlikte Nihat Yeşil’in 1992 yılından bu yana Ankara’da neden Futbol branşında Milli maç oynamıyor sorusunu da Futbol federasyonuna ileteceği yerde aynı Bakana soru olarak iletmesinin de konuyla bağı kurulamadı.

Pandemi Döneminde Ekonomi zor durumda…. Nihat
Yeşil Futbol derdinde..

Yüksek deprem riski bulunan Cebeci Stadı içinde yıkım kararını yargıya taşıyan Mimarlar odasının bu davasından da haberi var mıdır diye Nihat YEŞİL’İ aramamıza rağmen telefonlarımıza bir geri dönüş yapmadı.

Şehir Plancısı Tahir Çalgüner ise birbirlerinden haberi olmayan Ankara yerel siyasetinin bir  işbilmez hali olarak nitelendirdiği gelişmeyle ilgili olarak; Mansur Yavaş’ın öneri stat alanı için üst ölçekli planlarda  yerşeçimi olarak herhangi bir öngörüsünün veya bu yönde alınmış  bir belediye meclis kararı olmaması da ayrı bir garabet dedi.
“Yeni futbol stadı ve komplekslerinin AOÇ alanı içinde yer seçmesi en uygun olanıdır. Ancak bu önerime de bu üçlü triyo hemen ortak bir noktada buluşup bana karşı çıkacaklardır diyerek; CHP Ankara kent siyaseti ve imar dünyası maalesef CHP Genel siyasetini aratamayacak şekilde çelişkiler ve kendi aralarında iletişimsizlik yumağına dönmüş durumda saptamasında bulundu.”

Türkiye havadis

 


YORUMLAR

  • 2 Yorum