• Reklam

Kutlu Yol partisine yapılacak "kutlamalar" Gülaltay'a, Çiçekler Gümüş'e mi?

Önce Öztürk Yılmaz'ın Yenilik partisinde sonrasında Merkez partide aradığını bulamayan Mustafa Gümüş 'ün yeni adresi Kutlu yol partisi genel başkanlığı olsa da, Ankara MHP kulislerinde asıl genel başkanın Semih Tufan Gülaltay olduğu dillendiriliyor. Semih Tufan Gülaltay'ın adli sicilindeki pürüzler nedeniyle geri planda kaldığı iddia edilirken albay emeklisi Mustafa Gümüş'ün ise imaj tazelemeye yönelik bir transfer olsa bile; Atatürkçü çizgiden ziyade "erken dönem bir ülkücü siyaset" profili ve kadrosu imajı veren Partinin seçimlerde ittifak halinde olacağı bir siyasi partinin olamayacağı yönünde de eleştiriler var. Partinin tüzük ve programı hakkında ise bir bir açıklama yok.

Kutlu Yol partisine yapılacak "kutlamalar" Gülaltay'a, Çiçekler Gümüş'e mi?
25 Temmuz 2021 - 00:33 - Güncelleme: 25 Temmuz 2021 - 15:16

Merkez partisinden Kutlu yola...

Önce Öztürk Yılmaz'ın Yenilik partisinde sonrasında Merkez partide aradığını bulamayan Mustafa Gümüş 'ün yeni adresi Kutlu yol partisi genel başkanlığı olsa da, Ankara MHP kulislerinde asıl genel başkanın Semih Tufan Gülaltay olduğu dillendiriliyor.

Semih Tufan Gülaltay'ın  adli sicilindeki pürüzler nedeniyle geri planda kaldığı iddia edilirken  albay emeklisi Mustafa Gümüş'ün ise imaj tazelemeye yönelik  bir transfer olsa bile;  Atatürkçü çizgiden ziyade  "erken dönem bir ülkücü siyaset"  profili ve kadrosu imajı veren Partinin seçimlerde ittifak halinde olacağı bir siyasi partinin olamayacağı yönünde eleştiriler var. 

Partinin tüzük ve programı  hakkında ise bir bir açıklama yok.

Yapılan açıklamada;


"Semih Tufan Gülaltay’ın Onursal Başkanı olduğu ‘Kutlu Yol Hareketi’, ‘Kutlu Yol Partisi’ oluyor… “Türk milletini tek vücut olarak mevcut politika bezirgânlarından kurtaracak, Atatürkçü çizgide Türk ulusunun sağlığına, varlığına, güvenliğine, kalkınmasına, ilerlemesine, mutluluğuna, dilde fikirde işte birliğin sağlanmasına ve egemen kılınmasına yönelik milli bir hareket” manifestosuyla kurulan, Kutlu Yol Hareketi, ‘Kutlu Yol Partisi’ oluyor… Semih Tufan Gülaltay’ın Onursal Başkanı olduğu Kutlu Yol Hareketi “Kutlu Yol Partisi” adıyla siyasi hayata katılıyor. Kutlu Yol Partisi, ülkücü, ulusalcı, vatansever, muhafazakâr, demokrat ve milliyetçilerin bir araya geldiği yeni bir milli merkezi teşkil edecek" denildi.

Türkiye Havadis
Ankara MHP kulis 

YORUMLAR

  • 0 Yorum