MANSUR YAVAŞ'I CHP'YE BAKIN KİM GETİRMİŞ?

MHP Genel BAşkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, sahte senet skandallarıyla gündemden düşmeyen CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş'la ilgili, CHP’ye götüren kişinin FETÖ’cü Mümtazer Türköne olduğunu belirterek, “Oyunun derinliğini görün” dedi.

MANSUR YAVAŞ'I CHP'YE BAKIN KİM GETİRMİŞ?
27 Mart 2019 - 10:11

MHP Genel BaşkanYardımcısı Yaşar Yıldırım, sahte senet skandalıyla gündemden düşmeyen CHP, İP ve HDP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'la çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki'nin Birlik Vakfı üyeleriyle bir araya geldiği toplantıya katılan Yıldırım buradaki konuşmasında Yavaş'ı eleştirdi.

KEMİKLERİNİ SIZLATTI
Mansur Yavaş'ın BBP'nin kurucu lideri merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrine yaptığı ziyarete tepki gösteren Yıldırım, "Bir mezar ziyaretine arkanızda orduyla gidiyorsunuz. Oradan bir yiğido çıkıp 'Sen ne yüzle geldin buraya. Siz değil misiniz PKK'nın partisine HDP ile iş yapan? Rahmetlinin kemikleri sızlamaz mı?' diye tepkisini dile getirdi. Rahmetli Yazıcıoğlu'nun kemikleri sızladı mı? Sızladı" diye konuştu.

Yavaş'ın Beypazarı'nda belediye başkanlığı yaptığını ve daha sonra MHP'den CHP'ye geçtiğini belirten Yıldırım şöyle konuştu: "Daha sonra mektup yazdı Devlet Bahçeli'ye basına sızdırdı. Dedi ki; 'MHP, CHP'lileşiyor'. Cihan Paçacı da bunun başını çekiyor. Partiden istifa etti. Cihan Paçacı ile ikisi MHP'yi böldü, İyi Parti'yi kurdu. Kolkola girdiler çalışıyorlar. Oyunu götüren kim? Mümtaz'er Türköne. Zaman gazetesinin eski yazarı, FETÖ'den hapis cezası aldı. Sincan Cezaevi'nde yatıyor. Mansur Yavaş'ı CHP'ye götüren de o. Oyunun derinliğini görün."

AKŞAM

YORUMLAR

  • 0 Yorum