MEB'deki değişiklikler neye alamet?!

Gazeteci Abdurrahman Dilipak, Milli Eğitim Bakanlığında yaşanan görevden almalara ilişkin dikkat çeken yorumda bulundu. Dilipak, "Ne cevap vermeliyim, bilmiyorum" dedi.

MEB'deki değişiklikler neye alamet?!
09 Ocak 2022 - 22:31
AK Parti iktidarına yakın gazeteci Abdurrahman Dilipak Milli Eğitim Bakanı yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile görevinden alınmasının ardından, sosyal medyada dikkat çeken yorumda bulundu. Konu hakkında çok soru geldiğini ve cevap veremediğini söyleyen Dilipak, "Ziya Selçuk, Bilgili neden görevden alındı?" diye sordu.

Sosyal medya hesabı üzerinden Abdurrahman Dilipak şu yorumu yaptı:

"soruyorlar, ne cevap vermeliyim, bilmiyorum: Ziya Selçuk niye görevden alındı. Bilgiyi'yi neden MEB bakan yardımcısı yaptınız, şimdi de neden görevden aldınız. Bilgili'den ne bekliyordunuz ya da o neyi yapmak için geldi de yapmadı, ya da o iş olmalı. (...)

MEB ile ilgili dert azmış gibi bir de bu tür olaylar cansıkıcı. Cevabını arayan sorular ve suali mukadderlere cevap vermezseniz, gerçeğin yerini söylendi alır. Sıradan bir söylenti, tehlikeli bir gerçekten daha tehlikeli olabilir. Öte yandan değişmesi beklenenler yerinde sabit,"

YORUMLAR

  • 0 Yorum