• Reklam

Memleket Partisi Muharrem İnce'nin YCHP'ye dönüş bileti...

Muharrem İnce'nin 2023 yılı sonrasında ise yani Kılıçdaroğlu  sonrası; Selin Sayek Böke'nin parti içinde siyasi palazlanmasının başlatılacağı bir dönemde CHP'ye daha farklı bir konumda dönüş yapacağı  ve ana yapıya eklemleneceği ise Memleket partililerini kaygılandıran bir husus.

Memleket Partisi Muharrem İnce'nin YCHP'ye dönüş bileti...
03 Haziran 2021 - 18:28 - Güncelleme: 03 Haziran 2021 - 21:14
Memleket Partisi, Muharrem İnce'nin YCHP'ye dönüş bileti...
Amerikan Cumhuriyetci parti  modelini merkeze alan bir siyasi tema ile kurgulanan Memleket Partisi YCHP'de egemen olan merkez ideoloji ile yapısal bir farklılık içinde olmadığına dair hatta bir konjektürel ara dönem partisi olarak nitelendirenlerin sayısı oldukça fazla.Bu durum  partili kesim dışındaki sivil Atatürkçü seçmenin kendilerine daha yakın gördüğü Ümit Özdağ'ın siyasi  yeni yapılanmasına kaymasına neden oluyor.

Ümit Özdağ'ın  bilindiği üzere; eve dönüş hareketini rededip Türk Miiliyetcileri ve Atatürkçüleri ortak bir noktada  fabrika ayarlarına döndürürcü, kendi içinde tutarlı bir ideolojik bir çizgide olması bunun en önemli  yapısal nedenlerinden biri.

Muharrem İnce İle aynı ittfakın içinde olamayacaklarını belirten Ümit Özdağ da bunun farkında olacak ki; daha kalıcı birliktelikler peşinde tabana yönelik parti yapılanmasında daha seçmeçi davranıyor.

Muharrem İnce'nin 2023 yılı sonrasında ise yani Kılıçdaroğlu  sonrası; Selin Sayek Böke'nin parti  (ychp) içinde siyasi palazlanmasının başlatılacağı bir dönemde CHP'ye daha farklı bir konumda (eşbaşkan yada İstabul belediye başkanlığı adaylığı noktasında) dönüş yapacağı  ve ana yapıya eklemleneceği ise Memleket partililerini kaygılandıran bir husus.

Türkiye Havadis
Ankara Kulis

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum