• Reklam

Milli ve yerli Kenevir Kokaya karşı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "kenevir üretimine yeniden başlanacak" açıklaması yaptıktan sonra kenevir ekimi ve endüstrisine kapılar açıldı.

Milli ve yerli Kenevir Kokaya karşı
15 Mayıs 2021 - 23:01
Milli ve yerli Kenevir Kokaya karşı

Kenevirin küresel ekonomisi hızla büyüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "kenevir üretimine yeniden başlanacak" açıklaması yaptıktan sonra kenevir ekimi ve endüstrisine kapılar açıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Biz keneviri ithal ediyoruz. Kenevire dayalı yapılması gereken şeyler varsa ithal ürünlerle yapılıyor. Gıda Tarım Bakanlığı bu konuda çalışmalara başlıyor" demişti

Uyuşturucu madde ile özdeşleşen kenevir, aslında ilaçtan, kâğıda, inşaat sektöründen kozmetiğe kadar onlarca alanda az maliyetli ve doğa dostu hammadde olarak kullanılabiliyor.

Ayrıca antibakteriyel ipliğinden dolayı pantolondan plastik ürünlerinin tamamına dek birçok ürün kenevirden üretilebiliyor; AIDS, kanser gibi birçok hastalığın tedavisinde kemoterapi ve radyasyonun etkisini azaltıyor.

Başta Kokain olmak üzere; gençliği tehdit eden ve iç pazara yönelik uyuşturucu ile mücadele ise devam ediyor.

Kolobiya ve Latin Amerika  ülkeleri meyalarında ağırlıklı olarak dillendirilen iddalara göre;
Kolombiya ve  istasyon komisyon hükümetler, uyuşturucu kartelleri ile ortak projeler geliştirirken ikinci merkez bankası olarak adlandırılan "kokain ekonomisin"  genel ekonomiye itici gücü olmaya devam etmesi; Yeni Dünya düzeninde başka transit rotalara yelken açarak ve her limanda bircok sevgili ve mafya bırakarak yeni bir dünya turuna çıkacağı anlaşılmaktadır.

Yaratılan pazar ve  kayıt dışı gelir ile; başta Amerika olmak üzere Avrupa devletleri tarafından ulusal ekonomilerde botoks etkisi yaratmanın yanında  Latin Amerika Hükümetleri tecrübelerinden yola çıkarak Kokainin a) Dış borçları ve Bütçe açıklarının kapatma b) Seçim ekonomilerinde siyaseti finanse etmek c) Ülke ekonomilerini canlandırmak gibi pragmatik amaçlar içinde otokratik hükümetler tarafından kullanıldığına dair Latinn Amerika örneklerinden bahsediliyor.

Bakalım Milli ve yerli Kenevir,  Kokainin sonunu getirebilecek ve Milli Ekonominin ve üretim ekonomisini "kayda geçecek" bir hızda  ivlmelendirebilecek mi?!

Türkiye Havadis

YORUMLAR

  • 0 Yorum