Murat Bardakcı'nın "ay yıldız" ile imtihanı...

Murat Bardakçı'nın ay-yıldız teşkilatını "uyduruk" olarak lanse etmesi kendisinin damarlarında mevcut olan ittihatçı ruhun uyduruk şahlanışı olarak yorumlandı.  

Murat Bardakcı'nın "ay yıldız" ile imtihanı...
21 Temmuz 2021 - 22:27

Murat Bardakcı'nın "ay yıldız" ile imtihanı...!

Türkiye Havadise 2 ay önce konu edilen aşağıdaki haberle ilgili olarak ay yıldız teşkilatının Teşkilatı Mahsusa ve sonrasında MİT'e evrilen  kurumsal yapı ile  doğrudan bağlantılı olmadığı belirtilmişti.Ancak Murat Bardakçı'nın ay-yıldız teşkilatını da  "uyduruk" olarak lanse etmesi ise kendisinin damarlarında mevcut olan ittihatçı ruhun uyduruk şahlanışı olarak yorumlamdı. 

Emin Gürses Hangi MİM'den bahsediyor? "MİM MİM" Mİ, "MİM" ( MİT) Mİ?
 Ay yıldız

                              ***

Emin Gürses Hangi MİM'den bahsediyor? "MİM MİM" Mİ, "MİM" ( MİT) Mİ?

Emin Gürses’in bahsettiği ve kurtarıcı olarak gördüğü teşkilat ittihatçı masonik yapı olmasın…

Editor: Türkiye Havadis
Emin Gürses Hangi MİM'den bahsediyor? "MİM MİM" Mİ, "MİM" ( MİT) Mİ?
17 Haziran 2021 - 16:11 - Güncelleme: 30 Haziran 2021 - 02:21
Emin Gürses Hangi MİM’den bahsediyor?
MİM MİM Mİ, MİM (MİT) Mİ?

Emin Gürses’in bahsettiği istihbarat teşkilatı ittihatçı masonik yapı olmasın…

MİM grubu Bugünkü MİT’in selefi ve Osmanlı’nın istihbarat teşkilatı olan Teşkilat-ı Mahsusa’nın içinde kurulan Karakol Teşkilatı’nın devamıdır. Teşkilat-ı Mahsusa içinde bir grup, Mondros Ateşkes Antlaşması'nın imzalanmasının ardından Anadolu’daki silahlı grupları örgütlemesi için Talat Paşa'nın da yönlendirmesiyle özel bir ekip kurmuştu. Karakol grubu, İttihatçıların ağırlıkta olduğu bir gruptu ve Mustafa Kemal tarafından kontrol edilemiyordu. 

Mustafa Kemal, ‘Nutuk’ isimli uzun konuşmasında bu durumu açıkça ifade eder. Karakol Grubu’nun kontrolünün kendisinde olmadığını söyleyen Mustafa Kemal Nutuk’ta şöyle diyor: “Bana en yakın komutanlar bile, bu teşebbüsün benden geldiğini sanarak, birçok şüphe ve kararsızlıklara düşmüşler. Benim bir yandan kongrelerle açıkça ortak millî faaliyetlerde bulunurken, bir yandan da esrarengiz ve korkunç bir komite kurmaya çalıştığım zannına kapılmışlar. Gerçi, bu örgütün ve teşebbüslerin elebaşıları İstanbul'da bulunuyorlarmış; fakat teşebbüslerini benim ad ve hesabıma yapmakta imişler.”

“MİM MİM”

MİM Karakol Teşkilatı dağıtılınca Mustafa Kemal hemen yeni ve tamamen kendine bağlı gizli bir teşkilat daha kurar. “Müsellâh Müdâfaa-i Milliye (MİM)” isimli bu istihbarat grubu, baş harfleri olan "M. M."nin Osmanlıca okunuşu olan "Mim Mim" kısaltmasıyla anılmaya başlar. TBMM Hükümeti, 3 Mayıs 1921 tarihinde Mim Mim grubuna resmiyet kazandırır. Bu oluşum bir Derin devlet değil bizzat Türk devletlerinin emrinde bağımsız tarihsel kadim bir oluşumun katışıksız Kemalist-millici Türkiye koludur. Sembolü  ters ay yıldızdır.Türkiye Havadis

YORUMLAR

  • 0 Yorum